Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Mléko a mléčné výrobky

Dropsíky a různé pamlsky pro potkánky.

Moze potkan mlieko?

ano
80
93%
nie
6
7%

Celkem hlasů : 86

Příspěvekod kofola » 09 kvě 2007 13:25

Tak sme si vera doniesli od priateľovej mamky kozie mliečko. To sprudka môžem, je skvelé na imunitu, má viac bielkovín a tak, je zdravšie ako kravské....
A dala som chlapom do mištičky....a dobre som sa na nich bavila. Maťko pochopil, že to musí lýzať, relatívne sa v tom zorientoval aj Asterix, ale keby ste videli Stuarta......mala som ich natočiť kamerou...Prednými packami do toho vliezol a potom hrabal jednou packou k sebe, xcel to mliečko proste nabrať do nej a z nej papať. Samozrejme bez úspechu, jediný efekt, ktroý to malo bol, že Maťko bol vďaka tejto jeho snahe celý ofŕkaný.
Keny to mal na háku, ležal v klietke v hamaku a kašľal na to, že môže vyliezť von a behať.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Re: Mléko a mléčné výrobky

Příspěvekod Salanira » 22 kvě 2007 15:49

Dubbht Aela píše:Davate vasim potkosom mlieko? Ak ano, ake? Kravske? A tucne, polotucne, nizkotucne? Moze vobec pit mlieko?

no Sally mlíko pije, ale dávám jí jenom čerství kravský přímo od krav, kupovaný, neni mliko
a jinak dostává jiný mléčný výrobky, třeba jogurty a do nich nějaký ovoce, miluje boruvky, ale je pak fialová až za ušima :lol:
Salanira
Růžovka
Růžovka
Potkani: Eskalace - Haluška a Halloween Darkspirit

Příspěvekod Dandali » 02 zář 2007 11:32

Sýr samozřejmě miluje, dostal ochutnat i tavený, ale jen ždibíček, jinak klasicky eidam nebo něco takového.
Jinak samozřejmě pribináček či lučina :-) To pak kelímek vypadá jako umytý :lol:
A k mlíčku se dostane taky - když mám čaj s mlékem a cukrem. Kdybych mu dovolila vypít víc, tak by to pro něj asi nebylo dobré, ale nechávám ho jen trošku ochutnat, zatím mu chutnalo :-) Aby ne, když já si to dělám děsně sladké :oops:
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Osík, Ossifer (Bebešin Ocelot)
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus
† Bertík (Oberyn von Percy)

† Kory (Qhorin Iletis)
† Jaime (Bebešin Šach Mat)

Příspěvekod Haslerka » 02 zář 2007 16:04

Moje holky moc rády domácí jogurt s musli:)
navic do toho jogurtu micham echinaceu a nutrimix, tak to maj i zdravý:)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Dandali » 15 zář 2007 17:51

tak mě přijde, že když tam přidám musli, tak to chutná míň :roll: njn, kazit výborný jogurtek nějakým hnusným zrním ;-) :lol:
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Osík, Ossifer (Bebešin Ocelot)
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus
† Bertík (Oberyn von Percy)

† Kory (Qhorin Iletis)
† Jaime (Bebešin Šach Mat)

Příspěvekod Nelliss » 17 zář 2007 17:49

no moji kluci mají taky moc rádi mléčné výrobky.. od sýru až po jogurt ..No teď jsem pila kefír a kuci taky ochutnali a oblizovali se až za ušima :)
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Re:

Příspěvekod Makushka » 30 zář 2007 13:01

kofola píše:Tak sme si vera doniesli od priateľovej mamky kozie mliečko. To sprudka môžem, je skvelé na imunitu, má viac bielkovín a tak, je zdravšie ako kravské....

Ono to s tím kozím mlíkem tak jednoznačný není - že je ve všem zdravější je jakási dlouhodobá pověra, ale například ve srovnání s kravským obsahuje velmi málo železa a dříve, když lidé byli chudí, krávu neměli a živili se hlavně kozím mlíkem, tak trpěli často chudokrevností - "blednička" byla typickou chorobou dospívajících dívek. Já vím, že dnes v době, kdy maso "roste" v hypermarketech, to postrádá na významu.
Teď jsou v popředí spíš hygienická hlediska - pokud máte kozí mléko od chovatele, tak nemusí být pasterizované a pokud pominu "legrace" typu průjem, tak např. listerióza či klíšťová encefalitida se taky dá přenést syrovým mlékem...
Takže to shrnula asi tak, že kozí mléko není nijak zvlášť výhodné oproti kravskému, ale spoustu lidí láká to, že je "nevšední".
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Wendigo » 30 zář 2007 13:07

Ono ma hlavne jinou chut a je o dost aromatictejsi coz nekteri lide spatne nesou a nekterym chutna. Ja osobne se muzu utlouct po kozich syrech (a to i bez kousku ananasu :)) a co se nevsednich tyce... co treba psi mleko? Je plne vzpominek krasne fenky a navic velmi dlouho vydrzi, ani pes by ho totiz nepil :lol:

Ale muj mysak obycejny mliko miluje, spolubydlici ho vzdycky chlemta rano pri snidani z cornflaku :)
Wendigo
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Kometa » 15 led 2008 23:27

Zjišťuju, že co potkan, to originál. Ty moje se mléka ani nedotknou, to samé s jogurtem či tvarohem. Sýry jo, ale taky si daj raději masíčko či zeleninku. Teď zrovna se mi vrhaj po špenátu :lol:
Zkusila jsem jim mlékem namočit loupák, který jim jinak tůůůz chutná, ale dívaly se na mě pak tak, jako kdybych jim ho počůrala :roflmao:

Jinak mě dneska dost pobavila Šmoulinka. Šla jsem okolo klece s miskou polévky, tak si říkám, zkusím, co ona na to...sedla si mi na ruku, udělala hop předníma tlapičkama a plácla sebou do zelňačky :lol:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Katie » 26 úno 2008 15:12

Včera jsem si nesla do pokoje sklenici s mlékem a měla jsem Mikinu na rameni a najednou koukám a naše milá myšička vysí na skleničce.....a jak jí to chutnalo :lol:
Katie
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mikina

Příspěvekod Ptáková » 26 úno 2008 19:41

Moje Elča miluje bílý jogurt Hollandia (kvalita, živé kultury) ale s marmeládou jednou nechtěla, tak aspoň jíme zdravě.
Ptáková
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: za duhovým mostem u Martiny: Kajka (ruská modrá "Ptáková od Čepic" z CHS Od Čepic Praha, 9.1.2008 - 13.8.2009, Eliza (zverimex husky, září 2007 - 30.10.2009), "Borya of Dominium" Brno - Kiina (standard aguti berkshire 28.7.2009- 27.1.2011), "Eliza Ze svahu" K. Vary - Sára (standard černá solid 19.7.2009 - 6.12.2011), BES "Damballah of Dominium" Dája (Brno, 6.2.2012), dumbošedivka AJLA (D7 Nippyland Brno 3.1.2011), TEREZKA Teryiaki Al Gabal (C-éčko Hayam Praha, 3.11.2011-8.4.2014),Hvězdička (Holubička Od Adush 19.2.2012-17.9.2014 standart beige),WASABI/Slečna Křemílková (17. 1. 2012-20.9.214, standart aguti hooded, Waki Akai Tatsu), Sůva z nudlí Od Adush, ruská modrá 4.8.2014, Valpurža od Adush +12.9.16 Die Ratte Adelaide von Ruegen Od Adush (Adélka, 27.5.2014, stand. beige-24.1.17),

Příspěvekod atizi » 26 úno 2008 20:23

Tak u nás hlavně sýry... jogurt jen tak ochutnat... a minule jsem jim dala tvaroh a absolutně nezájem. Mlíko taky trošku... Nedávno jsem zkusila, co šlehačka a měla úspěch, měly od ní celý čumáčky :)
atizi
Růžovka
Růžovka
Potkani: Rozárka, Sisi

Příspěvekod nevi » 26 úno 2008 20:25

U nás tady vede Hollandia. Když jsem holkám nabízela na lžičce, vyrvaly mně ji z ruky a divže mi u toho ještě nezlomily prst:)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kometa » 26 úno 2008 21:40

Ty moje už se na jogurtík taky naučily, každé ráno snídám musli, a však to znáte, co jí má panička, to určitě musí být dobré.

Dneska jsme měli domácí musli (bez cukru, zdravější) a mlékem, jogurtem a oslazené medem a melasou. Jen se po tom zaprášilo :)
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod krysa » 13 bře 2008 22:10

právě jsem mu dala do mističky mlíko a aby chutnalo, rozdrobila dva piškoty, co ho všechno vysály, takže uvidíme ;)
krysa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Kiwi "ušatý torpédo" Vykřičník od Johanky
Uriáš "tryskomyš" Uracis of Gremleen's
---------
sladkým spánkem spinká Myšina aus zverimex

PředchozíDalší

Zpět na Pamlsky