Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

dropsy

Dropsíky a různé pamlsky pro potkánky.

Re: dropsy

Příspěvekod zaceva » 29 říj 2009 09:55

Tak já nevím...kluci sice dropsíky milujou (kupujem Mlsouna), ale nedávno jsem koukala na složení a teda :roll: nechápu na co jsou v tom barviva - navíc ta která jsou nejvíc alergenní a příchutě jsou taky jen aromata. Ani 0,00000005 % medu v medových, sýru v sýrových, jogurtu v jogurtových apod. Od mlsouna ještě kupujem špenátky - ty teda nějaký ten špenát obsahují, ale taky v minimálním množství. Nějak se mi to jim už nechce dávat a přemýšlím o nějaké domácí výrobě mlsků - nějaké sušenky nejspíš z celozrné mouky a dalších ingrediencí podle chuti, ale bez cukru, aromat a barviv. Nezkoušeli jste už něco doma podobného? Popřípadě víte o nějakých pamlscích, které by byly kvalitnější?

edit: oki, tak jsem našla vlákno s vašimi recepty na domácí potkaní sušenky, tak zkusim něco podle toho :D
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Příspěvekod Jerryna » 19 pro 2009 18:11

Juu :loveit: tak konečně vim o pamlsku, kterej Pepíček zbaští!
Piškotky, a všeljaký dropsíky nic :( prostě k tomu ani nečuchnul a šel pryč (do piškoty jen tak kousne a de dál..) No a dneska dostal Pepíček od mého přítele (Pepíčka) papání (čímž mě teda mooc překvapil :loveit: ), koupil mu i borůvkového mlsouna :shock: a světe div se, čapnul tu jednu "boruvku" a nejdřív ji chroupal v kleci, ale pořád se natáčel tak, abych na něj neviděla, až to nevydržel, a mazal s tim do domečku a tam se s tim teď láduje :roflcry:
Jako by ten potforák tušil, že to má Pepíček od Pepíčka, hold chlapi držej při sobě noo :roflmao: :smi:
Láska je definovatelné, amortizované, periferické komplexum, kde v pseudoindividualistickém egocentru se vyvolává pocit, že šukat je boží

Obrázek
Jerryna
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ZA DUHOVÝM MOSTEM:
Khajit z Mouseville /Pepíček/ 16.5 2009 - 1.8 2011 (05:45)
Šlupka z Utahraptor /Šuplíček/ 7.7.2011 - 8.10.2012 (15:10)
Ilian z LMG /Smyl Flek z Nohavic/28.6.2011 - 10.11.2012 (09:30)
Ildiko z LMG /Veverka z Bytíšky/28.6.2011 - 11.3.2013 (16:05)

Příspěvekod Veron » 19 pro 2009 22:18

Obrázek
Já dříve dával klukům Happy Teddy od Vitakraftu ale to jim moc nejelo. Byly to takoví medvídci. Sice si vzali ale sem tam to zahodili a téměř se o to po té nezajímali. Moji dva kluci to snědli za asi 2 týdny. Většinou každý druhý den pro každého jeden.

Po té jsem zajel znovu to zvěrokruhu, kde jsem spatřil dopsy sýrové od mlsouna. Nový prcek Gaston se o ně vůbec nezajímá, Borisovi očividně chutnají a Fredy zbystří hned jak slyší ten pytlík. Ale vážně, jak jsem četl obsah, nebylo mi moc dobře. Možná přesadím na jinou značku. Tohle jsou naše první dropsíky a sklízí celkem úspěch. Možná i proto, že klukům se kromě sem tam čtvrtky piškotu do pusy nic sladkého nedostane :)
Veron
Skákavka
Skákavka
Potkani: Boris Z Hamaku, Gaston Ze Svahu, Fousek Od Ddus, Sanchez ze zverimexu, Jerry Of Golem, Bukki Of Ratwood

R.I.P. Fredy Of Golem :(

Příspěvekod Veron » 19 pro 2009 22:42

Obrázek
Tak to jsou ony :) Legendární sýrové dropsy - na internetu jsem našel pouze jeden obchod kde je prodávají, ale ve zverimexech je prakticky všude.

Happy Teddy - vyřadil jsem kvůli tomu že klukům nejeli
Mlsoun - Sýrový - nelíbí se mi z důvodu výskytu cukrů, tuků i barviv ( našlo by se toho více ) navíc jak zde již bylo zminováno, skoro žádná chut sýru ( ano, taky jsem jim jeden ukradl )

Když tady byla ta řeč o dropsících, rozhodl jsem se že klukům teda dám :) Kupodivu si vzal i prcek, který včera vůbec nechtěl. Happy Teddy vyskoušej :) Mě to chutnalo jako "spálený perník" ovšem ber to trošku z rezervou. Myslím, že tam ani barviva přidané nejsou, ale musel bych pátrat po krabičce.

Jinak co se týče směsi používám Darwins Happy Mix a mussli od nestlé. Kluci jsou sice kapánek tlustější než jejich jiní vrstevníci, každopádně, kdo se může chlubit půl ročním klukem z 500 gramy ? :) Já vím.. Někdo z vás určitě ano :) Kvůli tomu jak je mám vypasené, jsem přestal podávat piškoty a tak se ve vedlejší misce někdy oběví banánové či jablkové pyré. Vážně, jinak nic sladkého jim nedávám :)
Veron
Skákavka
Skákavka
Potkani: Boris Z Hamaku, Gaston Ze Svahu, Fousek Od Ddus, Sanchez ze zverimexu, Jerry Of Golem, Bukki Of Ratwood

R.I.P. Fredy Of Golem :(

Příspěvekod Jerryna » 20 pro 2009 08:35

My třeba kupujeme "popel" papouchům, maj to ve zvláštní mističce..
A ono drops je pamlsek, takže to přeci neznamená že do něj "narvu" celej pytlík během hodiny. U mě je pamlsek jeden za dlooouho. A musim říct, že v sedmi měsících má pepíček 680g, a to bez žádných pamlsků(je prostě obří, když ho viděla chovatelka, nechtěla uvěřit že je tak velkej, fotky dost zkreslujou :? ), todle je první věc co zbaštil, takže myslim že to už mu neuškodí, a jakej by to byl život, bez žádný tý lepší odměny.
Vždyť kdo z nás si může položit ruku s klidným svědomím na srdce, a říct: ne, nikdy můj potkan nedostal nic co není pro něj přímo určený ze zveráku, nikdy nedostal z talíře, nikdy mi neukrad to a to.. Spousta potkyšů co vim třeba dostanou na Vánoce salát, i když je tam majoneza, a to je asi horší, a přesto se dožívaj skoro tří let, tak proč jim jednou za čas ten jejich už tak kraťounkej život :( trošku nevylepšít, v rámci možností samozřejmě.
je to ot vi a moc se omlouvám, ale prostě mi to nedalo :oops: Je to čistě můj názor, když vidim co je za hnusy i v normálních krmení, tak co že?
Láska je definovatelné, amortizované, periferické komplexum, kde v pseudoindividualistickém egocentru se vyvolává pocit, že šukat je boží

Obrázek
Jerryna
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ZA DUHOVÝM MOSTEM:
Khajit z Mouseville /Pepíček/ 16.5 2009 - 1.8 2011 (05:45)
Šlupka z Utahraptor /Šuplíček/ 7.7.2011 - 8.10.2012 (15:10)
Ilian z LMG /Smyl Flek z Nohavic/28.6.2011 - 10.11.2012 (09:30)
Ildiko z LMG /Veverka z Bytíšky/28.6.2011 - 11.3.2013 (16:05)

Příspěvekod webka234 » 21 pro 2009 15:34

Já kupuji od Mlsouna tyhle dropsy :
http://www.i-vlcek.cz/product/mlsoun-drops-ananas-831/
Mlsoun drops ananas
(ze zverimexu tady u nás , po pořádném prohlédnutí krabičky jsem zjistila že jsou prošlé, ale Sirimu to očividně nevadilo:-D . Do toho zverimexu nechodím. :twisted: :evil:
http://www.i-vlcek.cz/product/mlsoun-bl ... ruvka-837/
Mlsoun bluenies borůvka
( ty jsem koupila proto že Siri moc rád borůvky :-D Chutnaly i mě. Nejsou to dropsy jsou to takové kuličky, kdy obal tvoří jaká si modrá hmota a vevnitř je granule. Ten obal je výborný ale granule mi nechutila :-D
http://cz.vitakraft.com/krmivo/lofty-s-morce-100g/
Lofty´s morče 100g
( je to prý pro morčata, ale potkan mi to žere jak zjednaný :-D, chutnají nemastně a neslaně. Takové křupave polštářky.)
Svět je složitý

Obrázek

Obrázek
webka234
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sjů* » 27 pro 2009 10:18

Takže ty od Mlsouna budu pěkně omezovat, dopřeju jim jednou za čas jen sýrové, protože po nich se utlouct fakt můžou. Teď budu objednávat takové ty Snacky od Trixie, zkusím na zkoušku dvě balení a pokud se to uchytí, budu brát radši ty. Jinak určitě Candie's jede nejvíc, je to u nás dravé nahrazení piškotků, ale holky i pes je milují :loveit: Lolo Pets bych vzala ráda, ale ty tady neseženu, takže se po nich zkusím mrknout zítra v Ostravě, prolezu zvěrokruh a pet centrum, i když je to tam všechno tak hnusně předražený. :x Ještě bych možná zkusila Ratty Snackies od Beapharu, vypadají celkem zdravě, ale slyšela jsem že potkyšům moc nejedou a já mám zrovna takové rozmlsánky, že radši né. :oops:
Sjů*
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: DUHOVÝ MOST :'(
♥ Kessie *7. 2. 09 † 21. 4. 2010
♥ Clarissa *24. 3. 09 † 7. 2. 2011
♥ Amy *30. 4. 09 † 24. 3. 2011
♥ Judy *30. 4. 09 † 4. 11. 2011
♥ Daisy *8. 6. 10 † 12. 10. 2012

Příspěvekod Mell » 17 úno 2010 21:42

Dřív jsem kupovala jen mlsouna, ale asi jej omezím :roll: Potom co jsem koupila ty medové od living world a jogurtové od mlsouna, porovnala jsem je a ty mlsounovy nebyly vůbec tak dobré(ano, taky jsem ochutnala :lol: ) před několika měsíci jsem koupila jahodového mlsouna, teď ho testuju a je to navoněný obarvený hnus :roll: Chutná to jako kdyby tam nakapali jahodové aroma, co se dává na boilies pro ryby, a drops udělali z cukrové hmoty a popela...No, prostě nic moc, už při otevření krabičky cítím tu ,,vůni'', pro někoho by byla možná příjemná, mě to smrdí :oops:
Mell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Moje lásky
Torin Vasil Champagne de Loren*30. 8. 2010
Mandarin's Simba od Jirky*20. 11. 2010
Darius z Fooobie*25. 11. 2010
Maxwell Joker of X-rats*11. 4. 2011

Za duhovým mostem
Amy of zverex (asi 9. 10. 2008-25. 6. 2010)
Kurt/Cestovatel/ z Fooobie(11. 1. 2009-10.9. 2010)
Meníček z Fooobie(11.1.2009- 24. 1. 2011)
Celestin Amos of Navel(15. 6. 2010-17. 3. 2012)

Příspěvekod drtičky » 10 dub 2010 12:05

Náš potkan má rád hlavně carotti a hrozně mu chutnají jogurtové dropsy :up:
drtičky
Růžovka
Růžovka
Potkani: Bonnie, Brusinka, Krýša
Chovatelská stanice: jentakdoma

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 13 črc 2010 09:39

Tohle mě dnes docela pobavilo. Koupila jsem zeleninové tyčinky od JR farm a tyčinky od Vitapolu. Doma to rozdělám a koukám,ono je to oboje stejný! :shock: :lol: Má to stejnou barvu, je to stejně tvrdý, stejný tvary a velikost. :smi:

Obrázek

Obrázek
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod zaceva » 13 črc 2010 11:06

Je nějaký rozdíl v ceně a složení?

A co na to potky? žerou to?
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Příspěvekod Cayro » 13 črc 2010 11:19

zaceva píše:Je nějaký rozdíl v ceně a složení?

A co na to potky? žerou to?

Rozdíl v ceně bude, to bych se vsadila... A jinak, znáš to... "americkije komponenty, ruskije komponenty, všetko z tajvanu" :roflcry:
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 13 črc 2010 11:22

Vitapol 60g 13Kč (na chovatel.cz jsou za 11Kč), JR farm 125g 33Kč.

Složení bych řekla, že je stejný akorát u JR farm to rozepsali.
Vitapol: obilné produkty 65%, zelenina 20%, vojtěška 6%
JR farm: pšenice, kukuřice, mrkev, vojtěška, červená řepa, paprika

Vitapol obsahuje: bílkoviny 12,5%, tuk 4,4%, vláknina 3,7%, popel 4,3%
JR farm obsahuje: bílkoviny 12,5 %, tuk 4,3%, vláknina 4,4%, popel 3,7%

Není v nich moc velkej rozdíl.

Zatím jsem to krysákům nedávala, uvidím večer.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Cayro » 13 črc 2010 11:23

No co jsem říkala :roflcry:
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 13 črc 2010 11:30

Cyar :roflcry:

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

PředchozíDalší

Zpět na Pamlsky