Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nechce dobrůtky

Dropsíky a různé pamlsky pro potkánky.

Re: Nechce dobrůtky

Příspěvekod nevi » 31 srp 2009 08:22

Možná je tvůj potkan spíš na maso. Z mých holek dvě jasně preferují maso a třetí sladkosti vůbec nejí. Zato slaninové keksy Crock Bacon pro fretky mi občas i kradou ze skříně a tajně vyžírají za postelí :up:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Jen zrní

Příspěvekod Jenna » 13 říj 2010 20:01

Sloučeno (zbytečně duplicitní téma) - nevi

Dneska jsem Vinýskovi dala kuřecí maso v domnění, že se po něm vrhne a hned bude fuč, ale ono nic. Má ho v mističce od oběda a ještě se ho nedotkl. Už jste někdo zažil potkana vegetariána? :D Taky jsem mu včera dala rajče a ohrnoval nad ním nos, jedině dneska mu sedla červená paprika, ale moc jí taky nedal...a ani se nedotkl granulek co jsem uloupila našemu psovi...Jediné co jí je ta jeho krmná směs pro potkyšky...Mám ho teprve od pondělí, přinesla jsem si ho ze zverimexu, nemůže to být nějaký stres nebo něco? Nebo může být opravdu tak vybíravý? :shock: Můj první potkyš teda sežral na co přišel a to hned od prvního dne co jsem si ho přinesla..
Jenna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Vincent
Za duhovým mostem: Pišta

Re: Jen zrní

Příspěvekod Domča » 13 říj 2010 20:05

Může to být stresem, spíš je to určitě stresem, protože takovým lahůdkám odolá málokdo. Musí si nejdříve zvyknout a nechat mu čas, prozkoumat si ostatní dobrůtky, protože obvykle jsou potkani ze zverimexu zvyklí jen na směsky :up:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod maracuja » 13 říj 2010 20:09

Vybíravý není,ale vem si, co dostával ve zverimexu, jen suché a teď je zaskočený, že by měl jíst něco, co nezná, dej mu čas a uviíš, že ti časem sní všechno,jen nad směsí bude ohrnovat čumáček :zip:
maracuja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kaliope of Algernon
Qili od LMG Rattery
Quella Ze Svahu
Za duhovým mostem: Kaliope of Algernon, Qili od LMG Rattery, Quella Ze Svahu, Edna of Algernon, Chrida Z Niflheimu a Beruška

Příspěvekod adahradska » 14 říj 2010 14:41

Naše Myš od malinka na maso moc není a zůstalo jí to, odmítá vařené i syrové, i nad tuňákem ofrňovala. Jedině jí chutnají kvalitní kočičí granule s velkým obsahem masa nebo kapsička - asi to nějak specificky zvířatům voní - a šunka. Tu nedáváme často, a když tak kvalitní, ne moc slanou.

Kdyby to u Vás zůstalo taky tak, může bílkoviny přijímat i z ne moc tučného tvarohu, jogurtu, kousek tvrdého sýra občas... Ale třeba se masa časem rozjí... :)
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod Haslerka » 15 říj 2010 09:03

tvaroh bych klidně dala tučný, krom toho, že není duvod dávat netučný, tak netučný navíc obsahuje velké množství fosforu a to pro rostoucího tvroečka není dobré, protože mu kvůli udržení hladiny fosforu a vápníku v krvi může chybět vápník, který v růstu potřebuje.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod gazinka » 15 říj 2010 09:25

Jenna píše:Dneska jsem Vinýskovi dala kuřecí maso v domnění, že se po něm vrhne a hned bude fuč, ale ono nic. Má ho v mističce od oběda a ještě se ho nedotkl. Už jste někdo zažil potkana vegetariána? :D Taky jsem mu včera dala rajče a ohrnoval nad ním nos, jedině dneska mu sedla červená paprika, ale moc jí taky nedal...a ani se nedotkl granulek co jsem uloupila našemu psovi...Jediné co jí je ta jeho krmná směs pro potkyšky...Mám ho teprve od pondělí, přinesla jsem si ho ze zverimexu, nemůže to být nějaký stres nebo něco? Nebo může být opravdu tak vybíravý? :shock: Můj první potkyš teda sežral na co přišel a to hned od prvního dne co jsem si ho přinesla..

Já to mám stejné... Bellu mám 7. den. Žere granule a nad jakoukoli zeleninou či ovocem ohrnuje nos ( mrkev s okurkou dokonce obchází obloukem) kromě dušené brokolice, na kterou se vrhla. Pak jí chutná pribináček a vzala si kousek kuřecího masa, což je tak všechno. Granulky pro kočky ani psy nechce, whiskas nechce, piškotky nechce....
gazinka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Isabella: *20.8.2010, dwarf, black, dumbo
Elisabeth: *28.9.2010, dwarf, burmese

Příspěvekod Cayro » 19 říj 2010 07:35

Myslím, že odmítání "ňaminek" je problém všech zverimexáčků. Já si pře půl rokem přinesla domů dva drobečky, tak jsem jim hned dala kašičku a zeleninku a masíčko... a celý týden ještě nejedli nic jiného, než jen zrní. Ami mlsky nechtěli, dokonce ani piškot... A jakmile přišli na to, že to, co jim dávám do klece, je "jedlé", tak papa zrní... To už musí přijít bída na kozáky... Ale stejně - to maso je zvláštní - občas dávám klukům kousek kuřecího masa, obvykle prsíčka z grilovaného kužete (nekořeněné, prakticky neslané) a Geky se po něm vrhá, ale Čiki si ho vezme po dlouhém přemlouvání a stajně ho jen někam položí a nejí ho..
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Předchozí

Zpět na Pamlsky