Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nechce dobrůtky

Dropsíky a různé pamlsky pro potkánky.

Nechce dobrůtky

Příspěvekod KatyQ » 01 pro 2006 22:02

Mám takovou drobnou potíž se svou malou potkaničkou Ermou. Nemlsá. Kdykoli jí něco nabídnu, dlouho to očichává, nakonec vlažně vezme a vzápětí bez zájmu zahodí. Dělá to venku i doma. Pokud dobrůtka dostatečně dlouho leží v misce, nakonec ji sní, ale netváří se, že by to byla kdoví jaká ňamka.
Zkoušeli jsme: banán, jablíčko, rozinky, vlašský ořech, piškot, okurku, vařené maso (drůbeží), tvrdý chleba, jogurt, jogurtové dropsy pro potkany, kočičí konzervu, a poslední pokus dnes - uzené plátky Delikates (Sumika a Chip se tvářili, že jsou předčasné vánoce a Ermuška do toho dvakrát ďobla a zahodila to). Jinak papá normálně - každou chvíli vidím, jak baští něco ze směsi, co mají v misce.
Zkuste mi poradit, co ještě zkusit, já už vážně nevím :( .
Ropuchy jsou jako žáby - jenom mnohem víc.
KatyQ
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Chip, Ermíska (Erma of Navel), Šedivka (Bamari Lilis dearest), Fanynka (Fa-nee Nee of Navel), Iriska (Irisa of Gremleens)

Příspěvekod Jingles » 01 pro 2006 22:11

Jestli žere normálně, tak bych to neřešila, holt pro někoho není jídlo smyslem života a pro někoho jo :oops: :lol:
tvořííííím

I’m happy to be by myself
I don’t need no one else.
Jingles
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kryštof, Tadeáš

Příspěvekod Margot » 02 pro 2006 09:28

Dělá to tak i naše potkaní mimi (5 týdnů). Dělali to tak i ostatní myšové když byli malí... až postupem času začali být jak utržení z řetězu. :wink: Nemůže to tedy být věkem jako u nás?
Margot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod poklad » 02 pro 2006 10:11

Já mám takhle dvě holky, který prostě na jídlo neutáhnu, někdy si vezmou někdy ne. Pak mám taky provinilej pocit, že ostatním jsem udělala radost, ale jim ne, ale prostě je to tolik nezajímá no.
Žijte dlouho a blaze
poklad
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod WhiteDevill » 29 led 2007 20:00

No,jak to tady tak čtu,tak jsem ráda že nejsem sama...Ríša miluje všechny pamlsky co jí dám,ale Ebio... :roll: Dávám jí všechno jako Ríšuli hlavně jogurtíky a tak...No a Ebi se na mě vždycky tak zatváří jako jestli jsem vůbec normální a div že si nepoklepe na čelíčko :lol: Ale ted poslední dobou si občas toho jogurtu lízne...Jinak taky papá směs co má v misce... :wink:
WhiteDevill
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Winonne » 30 led 2007 08:24

Ta moje mrška je 1. potkánek co opovrhuje jídlem a s chutí se pouští jen do zrní. Pak má ráda takový ty sýrový dropsy, ale tuhle jsem jí dala kousek syrové svíčkové a myslela jsem si co jí dávám za mňamku a ona do toho jen čmuchla a pak to leželo ráno zaschlý v mističce a včera jsem jí dala kočičí kapsičku a vařenou mrkvičkou a taky nic, jen trošku, ráno jsem jí nasypala zrní a hned se do toho pustila.. No je to normámlní? Všichni mí potkánci se mohli utlouct po všem, byli to takové popelnice :roflcry: no a Deila vůbec. A k tomu drbání. Jak to děláte? Deilina je šílenej blázen, nezůstane chvilku klidná, ale pořád nějak nebo po někom leze....
Winonne
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Winonne » 31 led 2007 08:39

No ale mě to mrzí, jí vždycky udělám takovou dobrůtku, patlám se s tim, bůhví jakou jí neudělám radost a ona k tomu ani nečuchne a čeká na zrní. Vážně jsem to ještě neviděla, připadá mi, že jí tim zrním nějak ubírám to dobrounký kolem...Hold jí budu muset koupit nějaký luxusní aby se měla dobře...
Winonne
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod vranitko » 31 led 2007 09:07

Winonne píše:No ale mě to mrzí, jí vždycky udělám takovou dobrůtku, patlám se s tim, bůhví jakou jí neudělám radost a ona k tomu ani nečuchne a čeká na zrní. Vážně jsem to ještě neviděla, připadá mi, že jí tim zrním nějak ubírám to dobrounký kolem...Hold jí budu muset koupit nějaký luxusní aby se měla dobře...

A to si to nevezme ani když jí to necháš v kleci déle? tohle zabírá s novými věcmi u mě, prostě po delší době mu to nedá a kousne do toho... a nebo pak ještě systém, co si ukradnu, je rozhodně lepší, než to, co mi páníček dá :wink:
Ale jinak si myslím, že vzhledem k tomu, že zrní je základ, tak když si nevezmou nic moc jinýho, není to zas tak strašný, jako když by si nevzala nic kromě nějakých mňamek. :wink: I když si dovedu představit, jak Tě to trápí.
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Winonne » 31 led 2007 10:23

No jako do jablka kousne a stačí to samí s veškerou zeleninou, maso syrový ji nezajímá a kočičí taštička taky ne. Vždy je to tam ráno zaschlý. Okurka s jogurtíkem nee, přesnídávka s piškotkama či cornyflakesama taky tak. Jediný co okouše je sýr. Prostě zrní je nej. Ale nebudou jí chybět nějaký důležitý vitamíny? Vždyť je to všežravec. Akorát co má ráda jsou sýrový dropsy, jiný jsem ještě nezkoušela, ale viděla jsem špenátový... :wink:
Winonne
Růžovka
Růžovka

Re: Nechce dobrůtky

Příspěvekod n-att-y. » 21 bře 2008 13:57

Tak já mám podobný problém, ani jeden z mých klučíků zřejmě není moc na sladký. Takové ty ovocné tyčinky moc nepapkaj, sušený ovoce to už vůbec ne, kapsičky pro potkánky nebo jogurtové dropsy, tak to taky není nic pro ně. Questík ten si dá aspon piškot, ale Uhlík ani to ne. Co má rád jsou cornflaiky :). Po čem jsou jak diví, je ale šunka :D.
Život je jako hodina matematiky, sčítáš, odčítáš, násobíš, dělíš. Uděláš chybu, chceš se vrátit, pozdě. Zvoní........
n-att-y.
Růžovka
Růžovka
Potkani: Questík a Uhlík :)

Příspěvekod Nefertity » 21 bře 2008 19:43

Buď ráda, že nejsou na sladký, nebudou tak rychle tlusťoučtí :whistle: A se šunkou pozor, je to uzenina, obsahující různá koření a není moc dobrý ji dávat.. když si ji potkan ukradne, tak se mu nic nestane, ale ideální pochutka a odměna to není.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod axioma » 21 bře 2008 21:41

Třeba jsou vysazený na maso (jako ty moje) ;) Zkus jim dát tunáka nebo nějakou kvalitní kočičí konzervu :)
Kam padají hvězdy
ptal se hvězdář
Chci pro ně zpívat
zpívat spadlým hvězdám

Tam nevedou cesty
smál se cestář
Bude se stmívat
tak nechej vesmír hvězdám
axioma
Moderátor
Moderátor
Potkani: Debilka, Piňďa, Agutka a Eliška
Za Duhovým mostem čeká Bobinka

Příspěvekod Bazalka » 30 srp 2009 13:15

Jsem ráda, že jsem narazila na tuhle diskuzi (i když vidím, že už tu přes rok nidko nepřispíval :) ) Mám s naší holčičkou ten stejný problém. Psali jste tu - že pro potkana je lepší to co si ukradne než to co dostane - ale netuším jak to mám udělat, aby měla pocit, že si něco ukradla? :shock: To mám nechat jen tak někde ležet třeba na klíně? Nebo jak?
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Bazalka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Xuxu (LMG's Olima) - naše hodná holčička
Asha (LMG's Priya) - malé torpédo:-)
Rin (LMG's Riga) - skokanka:-) - v potkanním nebíčku..
Sookie (Hranolka of X-rats) - zlaťíčko:-)

Příspěvekod ještěrkaa » 30 srp 2009 13:50

Přesně tak, nechat někde prostě jen tak ležet...na stole, na židli, na klíně.... to je pak radosti, když si to odvláčí do svého příbytku :smi:
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod Kometa » 30 srp 2009 15:51

Tak to jo :-)
Jinak já potkanům vůbec sladké nedávám - max.občas hrozinku, brusinku nebo goji. Sladké je obecně pro tělo špatné - cukr škodí kde se dá. Takže mě dropsíky nesmí přes práh! Ale mám svůj pamlskovník - krabičku s kočičíma granulkama, dýňovýma semínkama, slunečnicovýma semínkama, hrozinkama, gojinkama, pro kyselinku Adélku která sežere cokoli a snado tloustne je tam i sušená mrkev. Pro mě je to levnější a pro ně zdravější.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Další

Zpět na Pamlsky