Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kvasnice

Dropsíky a různé pamlsky pro potkánky.

Kvasnice

Příspěvekod Mája » 09 zář 2006 09:33

Chtěla jsem se zeptat, jak často poskytujete vašim miláčkům kvasnice a případně v jakém množství? Mám zkušenost, že moje holky se vždycky tvářily, jak kdybych je chtěla otrávit, když jsem jim to strkala pod nos. Sice si sem tam zobly, ale stejně jsem pak tu kostku droždí musela vyhodit. Teď jsem koupila pivovarské droždí v tabletách, které jsem rozdrtila na prášek a chci ho přidávat do žrádla. Ještě jedna otázka..máte někdo zkušenost s instantním droždím v prášku? Jsou to takové granulky, které mě nějak nenadchly, zvlášť, když je k nim přidané nějaké éčko...možná se hodí akorát tak do buchet :)
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod mikka » 09 zář 2006 09:36

Já jsem je nikdy nedávala ani jsem nikde neslyšela ,že se jim mají dávat :roll: Proč se jim teda mají dávat?
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Příspěvekod Mája » 09 zář 2006 09:44

Protože obsahuje spoustu vytamínu B. Četla jsem to ve všech příručkách, co jsem našla, dokonce by podle G. Bullové měla krmná směs obsahovat 5% pangaminu ( pivovarské droždí ). Četla jsem to ještě někde na internetu, jen kdybych si vzpomněla, kde :roll: .
Ale nic se nemá přehánět, že? Spíš mě zajímalo, jak to chodí u jiných žroutíků :mrgreen:
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Morrigna » 09 zář 2006 09:46

procent je dost, to myslím trochu přehání...
Občas dává myškám na ohlodání pangamin, ale ne nijak pravidelně. Pokud to nebudou chtít a jinak budou mít dostatečně pestrou stravu, myslím, že se jim nic nestane.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Phoca » 09 zář 2006 11:17

Kvasnice sa dávajú celkom bežne, aj v ChS...ale z béčka sa slušne priberá, takže keď máte doma tlsťoška, tak bacha :wink: mojim teda moc nejedú...
ono, béčkových vecí je aj tak dosť na výber(síce, tak veľa béčka tam asi zase nie je), takové játra (pečeň), uvarené, to je pošušňáníčko :whistle: pre potkanov myslím :D
Naposledy upravil Phoca dne 09 zář 2006 14:29, celkově upraveno 1
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Bethan » 09 zář 2006 12:22

já dávám tak jednou za týden ždibec syrovýc jatýrek a po tom se můžou utlouct :)
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod myjka » 09 zář 2006 14:26

ja davam prckovi drozdie zmiesane s pochutkovou smotanou a polejem jej tym nejake jedlo napr piskotky alebo kapsicky... zo zaciatku jej to nevonalo teraz to papa normalne.. ale davam jej ho iba ked peciem a kusok jej z drozdia odmrvim :oops:
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Makushka » 09 zář 2006 15:58

Zkoušeli jste někdy jíst samotný kvasnice? :zip: :P
Jasně že jsou zdravý, ale jen tak občas pro zpestření.

Že by někdo přibral jenom z vitaminu B, tomu nevěřím - leda že by ho doplňoval ve více než vydatné míře deseti pivama denně. :wink:
Zákon zachování energie je neoblomný. :lol:
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Louisianka » 09 zář 2006 17:48

nooo já sem dávala fazolce taky ty pivovarský kvasnice-kamoška je koupila pro svýho potkana a ten je nejedl, tak je šupla mně. Fazol je zezačátku docela slušně hltala (nedávala sem jí je samozřejmě 100x denně), ale pak jí přestaly chutnat, najednou...jako i dost jiných věcí :D
Ted je zkusím dát klučinům a uvidím no :)
KOCOUR:Mohli bysme ho vidět?
RIMMER: Vidět koho?
KOCOUR: Toho krále.
RIMMER: Máte kouzelný koberec?
LISTER:Jo, malej třísedadlovej.
RIMMER: To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?! Řek` bych, že za tohle vyfasujete dvě hodiny BK.
LISTER: A co je to BK?
KOCOUR: Musel ses ptát?
RIMMER: Zkrátka... Bez Kyslíku. Dvě hodiny žádný kyslík. To vás odnaučí bláznění.
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Příspěvekod Bethan » 09 zář 2006 18:28

mě třeba droždí chutná :) jinak víc myškám asi bude chutnat sušený drždí, dá se koupit ve zdravý výživě, pytlík asi za 30 Kč, vypadá to trochu jako vločkový krmivo pro rybičky.
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod poklad » 11 zář 2006 09:55

Mája píše:Protože obsahuje spoustu vytamínu B. Četla jsem to ve všech příručkách, co jsem našla, dokonce by podle G. Bullové měla krmná směs obsahovat 5% pangaminu ( pivovarské droždí ).

Podle G. Bullové by potkani taky neměli jíst maso ani nic podobného (protože živ. bílkoviny nepotřebují) a měli mít co nejvíc zatemněnou klec.
poklad
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod kulisek » 11 zář 2006 10:02

Dáváme Pangamin, všichni myšáci jej baštili s chutí. Zlepší se stav kůže. Po béčku se netloustne, ale zvyšuje se chuť k jídlu a pak se třeba tloustne... Když byl můj první myšák nemocný, dostali jsme na veterině za úkol podávat 1/3 tablety B-Komplexu (obyčejného) aby se mu zvýšila trochu chuť k jídlu a aby se mu zlepšila kůže. To jsem ho rozpustila v čaji či ve šťávě a pak mu to dostávala do tlamičky, no co vám budu povídat - byl to boj. Ten Pangamin mu chutnal víc, ale když on s věkem přestal baštit tvrdou stravu a byl jen na měkké ...
kulisek
kulisek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Mája » 13 zář 2006 19:42

S droždím nejsem vůbec dobrá kamarádka :roll: , zvládám pro sebe asi tak jenom ten pangamin. Holkám jsem droždí moc necpala, protože se nad ním dost ofrňovaly, ale když mi jedna holčina začla stárnout a pak hrozně ubývat na váze, tak mi bylo doporučeno veterinářem, abych jí ho dávala. A ať prý klidně sem tam přidávám suchý do žrádla. Ale suchý..to u nás fakt nemaj. Natož v prášku. Tak to chodí na malých městech. :x
Mája
Žabička
Žabička

Příspěvekod barbu » 30 lis 2006 21:03

zkusila jsem pangamin, ojda s pišingrem jsou po nemoci, tak tady čtu že to je zdravý ... žerou to ostopéro. :roll: Ty moje popelnice zdlábnou všechno jen aby jim to druhej nesežral :roflmao:
..tam kde je stín, je i světlo..
barbu
Skákavka
Skákavka
Potkani: Hugo, Boss, Pup, Můra, E-myš - morčata
vzpomínáme: Tobiášci , Erik Bono, Emily, Honzík, Winston I., Winston II., Barbucha, Rudolf II., Twist, Falco, Eliška, Octavia of Lobega, Ojoj of Lobega a Paštika of Lobega, Piškot of Lobega

Příspěvekod Ylith » 01 pro 2006 10:03

tak po přečtení jsem jim z hecu kousek dala chvilku to olizovali a pak je to přestalo bavit a šli zas chrápat :D
Ylith
Skákavka
Skákavka

Další

Zpět na Pamlsky