Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Soja a výrobky z ní

Dropsíky a různé pamlsky pro potkánky.

Soja a výrobky z ní

Příspěvekod Jingles » 31 bře 2006 12:08

Dala jsem potkym vylízat kelímek od sojovýho jogurtu a jelo jim to víc než obyč jogurt z kravskýho mlíka. Dáváte potkym věci ze soji (maso, jogurty, mlíko)?
Naposledy upravil Jingles dne 31 bře 2006 12:10, celkově upraveno 1
Jingles
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kryštof, Tadeáš

Příspěvekod Gachna » 31 bře 2006 12:09

Nedávám, protože u nás doma tohle nemá co dělat :twisted: Jsme masožravci a žádný náhrady nám nesmí přes práh... mě by to zas tak moc nevadilo.. ale nepokouším to :lol: :lol:
Vím, že se nenaučí mluvit, ale čekám, kdy po mě zase hodí ty svoje rozumný oči, dá mi najevo že mě chápe, kousne mě do prstu a srozumí mě s tím, že mě má ráda i když jsem jenom člověk...
Gachna
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Phoebe » 31 bře 2006 12:44

Já soju zbožňuju na všechny způsoby. Je moc moc mooooooooooc dobra :) Někdy si dám k obědu jen vařený sojový plátky s bramborama. MŃAM!!!

Ale potkanovi ji nedávám, podle mě dost nadýmá a třeba psům se taky dávat nesmí... nevím proč :) Třeba mi to nikdo vysvětli. Nicméně si myslím, že minimálně ten jogurt uškodit nemůže.
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Adéla » 31 bře 2006 14:17

Protože pes je masožravec a v sóje je samá nestravitelná vláknina, takže to nestráví a může mu z toho být akorát blbě. Potkani mají velké slepé střevo a rostlinnou potravu stráví v pohodě, takže jim sója neuškodí.
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Morrigna » 31 bře 2006 16:08

Běžně dávám tofu (uzené nebo černekové), ale jenkousek pro zpestření. Moc jim to oběma šmakuje.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod chesterfield » 31 bře 2006 18:29

Sojový jogurt jim jede také, na rozdíl ode mně, ale ještě jsem si netroufla jim dát tu masouvou nahrážku, i když si jí ač zavilý masožrout občas dělám. Tofu se také těší oblibě - furt lepší ne ta mrkvička a zrní - říkává Zanzibára. :wink:
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Helinka » 31 bře 2006 19:34

Taky sem zkousela Cesmine davat kousek tofu, ale moc se na to netvarila.
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Morrigna » 01 dub 2006 20:34

Nic ve zlym, ale zbytek debaty je v OT.
Po sojový pomazánce (prodává se balená podobně jako čajovka) se mohly myši vždy utlouct.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod zorusik » 05 dub 2006 10:24

:lol: nasi takto papaju skoro vsetko, najskor sa vrhne, dobre ze ti neukusne celu ruku a potom zahodi a pride po daco lepsie...

ale soju mozu aj varenu, aj sojove masko (to im moc casto nedavam, lebo ho robime dost korenene a nechcem im ublizit...), sojove jogurty su tiez okey (tak ako vsetko co sa tvari ako jogurt)
sojove masko im kde tu dam aj surove (teda tvrde) aby si na nom mohli brusit zubky, ale moc im nejde...

zato tofu im velmi chuti, ale davame ho len kde tu...
zorusik
zorusik
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Makushka » 05 dub 2006 12:59

Sójový maso je stejně jen syntetická umělina, u které kdesi na počátku stála sója... :roll: To už je mnohem lepší dát si sójový boby samotný...
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Phoebe » 05 dub 2006 16:32

Makushka píše:Sójový maso je stejně jen syntetická umělina, u které kdesi na počátku stála sója... :roll: To už je mnohem lepší dát si sójový boby samotný...

U nás se dají sehnat sojový boby? Kde? (možná jsem si jich jen nevšimla a mají je všude, nevim :) )
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Makushka » 05 dub 2006 18:24

Phoebe píše:U nás se dají sehnat sojový boby? Kde? (možná jsem si jich jen nevšimla a mají je všude, nevim :) )

Vždyť to je podobná luštěnina jako fazole nebo hrách! Určitě se to dá sehnat, když člověk trošku pohledá. Pokud ne v "normálních" obchodech, tak ve "zdravé výživě" určitě. Vypadají spíš jako fazole...
Já už jsem je jedla mockrát...
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Phoebe » 06 dub 2006 12:03

Chutnají ty sojový boby jako typická luštěnina? Já totiž luštěniny (čočka, fazole apod.) moc nemusim.
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod zorusik » 07 dub 2006 15:55

Phoebe píše:Chutnají ty sojový boby jako typická luštěnina? Já totiž luštěniny (čočka, fazole apod.) moc nemusim.

no, v podstate ano.... podla mna to ani nema vyraznu chut (hovorim o varenych boboch), ale mato to ma velmi rad, on si uvari misku soje s cicerom a papa to pri kompe..... :wink:

ja inac sosovicu a fazulku velmi lubim :lol: ked mam v polievke fazulu, soju a pod. naraz, tak ich pravdu-povediac ani nerozoznavam..... :wink:

phoca: milashek vari velmi rad a fakt uzasne... :loveit: (neda sa to porovnat s mojim "jedlom"), lenze z robotky chodi okolo 7-8 vecer, takze na to nema cas..... :( ale aspon si to viem vazit :lol:
zorusik
zorusik
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Bethan » 07 dub 2006 18:52

no soja mi prijde ze chutna spis jako cizrna...neco mezi cizrnou a fazoli, neni tak vyrazna jako hrach nebo cocka

Promazáno - nevi
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Další

Zpět na Pamlsky