Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Naše směsi

Vaše recepty na domáci směsi.

Re: Naše směsi

Příspěvekod Elerían » 01 bře 2014 19:11

U holiek si to až tak nestrážim, keď sa mi usype pár gramov semienok alebo sušeného ovocia navyše, tie sú ako špagetky, ale chlapci už začínajú byť, ehm, mäkší a mäkší... :lol: tak im už nedoprajem ani jeden burizón navyše, prísna nízkokalorická dietka. :D
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 02 bře 2014 21:07

Já teď dávám jako základ kilový musli, takový to obyč, co se prodává v Kauflandu nebo Tescu. Směs vloček plus sušený ovoce. Mám staroušky, co hubnou, tak energii vítají. :)
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Piškot » 19 bře 2014 17:45

Moje směska :lol:
Obilí
Rozinky
Ořechy
Sušené banány
Kukuřičné lupínky
Ovesné vločky
Granule pro mladé kočky
:lol:
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Kimik » 19 bře 2014 17:58

Rozinky, ořechy a banány bych dávala jenom příležitostně, jinak budeš mít za chvíli místo potkanů chlupaté koule.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Vixie » 20 bře 2014 10:55

neviem či píšem do správnej témy, ak by to bolo niekde vhodnejšie tak to presmerujte, ale zaujímalo by ma, keď miešate vlastné zmesi napr. tak, že kúpite nejakú základnú a potom k tomu ešte dosypete vlastné veci, nemôže sa stať, že potkan bude mať niečoho veľa? nejakých vitamínov alebo sacharidov alebo tak? ja sa v týchto výživových veciach nevyznám, takže skoro vôbec netuším ako to funguje :roll: viem že Dyff písala že kupuje niekoľko značiek, ktoré obmieňa a zamiešava do nich ešte nejaké veci, tak je to asi ok, že?:D mne to príde potom také pestrejšie a ten potkan si môže vybrať na čo má chuť ako keď tam má len granulky
Vixie
Růžovka
Růžovka
Potkani: Prcek (alias Tlsťoch=)) - zverimexový dumbáčik *11.2012
Fešák - zverimexový čierny štandardík *11.2012

Příspěvekod chesterfield » 20 bře 2014 11:07

tak ako správná krkavčia matka som zostala na granuliach, kam zamiešam malinké dávky sušenáých banánov a podobné veci, ale dám tam jeden pytlík na asi pat kil granulí. Ono je to tak, je pekné, že si možu vybrat a nemajú to jednotvárne, ale potom vatšinou to čo si nevyberú zostane v miske - su to potvory prieberčivé. Preto som viac spokojna s granulkami - tam majú smolu a musia zjest čo tam je.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Vixie » 20 bře 2014 11:33

ja som kúpila taký väčší pytlík potkaních granúl a v Hornbachu som zohnala hrachové vločky, nejaké mrkvové krokety ( vyzerá to ako rozlámané koralové útesy :shock: ), svätojánsky chlebíček a slnečnicu a ešte pohanku, tak som to doma všetko zmiešala tak primerane a ešte dala trochu ovsených vločiek s nejakým sušeným ovocím (toho je tam fakt minimálne) a čuduj sa svete, oni to zjedia všetko a dokonca nad ničím neohŕňajú čumáčik
Vixie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Piškot » 20 bře 2014 14:14

Kimik píše:Rozinky, ořechy a banány bych dávala jenom příležitostně, jinak budeš mít za chvíli místo potkanů chlupaté koule.

Neboj, je jich tam málo, vlastně musíš pořádně prohrábnout, abys našla ořech :lol: Na tloušťku, to si dávám pozor! ;)
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Elerían » 21 bře 2014 16:57

Piškot píše:Moje směska :lol:
Obilí
Rozinky
Ořechy
Sušené banány
Kukuřičné lupínky
Ovesné vločky
Granule pro mladé kočky
:lol:

Pozor aj na tie kukuričné lupienky - je v nich olej a cukor a sú pražené, okrem toho kukurica je potenciálne karcinogénna (a niekedy nevieš, či nie je GM) - takže nič, čo by sa malo nachádzať v zmeske. ;-) Keď už kukuricu, tak len v malom množstve a buď celú sušenú, alebo kukuričné vločky (bez prímesí).

Vixie: Ak chceš mať zmesku ideálne vyváženú, treba postupovať podľa nutričných hodnôt krmovín:
http://dairyone.com/analytical-services ... n-library/
a podľa nutričných požiadaviek pre potkany:
http://books.nap.edu/openbook.php?recor ... 58&page=13
Človek sa pri počítaní trošku zapotí, ale stojí to za to - máš istotu, že naozaj majú všetkého akurát. :) Ak chceš, pozri si pre inšpiráciu moju zmesku:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/722 ... otkany.pdf
Naposledy upravil Elerían dne 24 bře 2014 20:45, celkově upraveno 1
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Vixie » 22 bře 2014 11:42

uuu, ďakujem za odkazy, snáď sa z toho nejak vysomárim =) a ešte jedna vec, kde kupujete všetky tie vločky z rôznych obilnín? ja som našla max tak hrachové v Hronbachu a v normálnych potravinách si nie som istá či také veci majú :roll:
Vixie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Elerían » 24 bře 2014 20:42

U nás majú v Jednote - od tej firmy Marianna - pšeničné, ražné, sójové, ryžové, pohankové... akurát jačmenné myslím nemajú, ale tie sa dajú zohnať v predajniach zdravej výživy. V Brne som tiež zohnala v týchto predajniach všetko... Inak bacha na vločky typu "instantné", tie už sú tak predspracované, že neobsahujú v podstate žiadne vitamíny ani vlákninu... A treba potom rátať s nutričnou hodnotou pre vločky, nie pre celé zrno - vločky majú vďaka spracovaniu o dosť vyššiu stráviteľnosť živín ;-)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Piškot » 19 dub 2014 20:04

Zdravím. V jedné směsi jsem viděla Gammarus (korysi-strašně malý). Nevíte, kde se to dá sehnat? Nebo jaké jiné potvurky a kde sehnat? Pokud možno už nezijici potvurky... :D opravdu nestojím o to si je doma susit...:) :D
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Elerían » 21 dub 2014 09:11

Gammarusa dostaneš v každej akvaristike, predávajú to ako krmivo pre korytnačky (kupuj taký v priesvitných sáčkoch s modrou nálepkou s korytnačkou, nie v tých malých nádobkách, to je hrozne predražené). Ale musím povedať, že mojim to už asi moc dávať nebudem, prestalo im to časom chutiť. No skúsiť môžeš, možno tvoji sa chytia. :)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Elerían » 21 dub 2014 09:14

A ešte som videla takúto novinku, ale to je na môj vkus až príliš nechutné, to už radšej im donesiem z mäsiarstva nejaký odrezok:
http://www.zvire.cz/pochoutky-jr-farm-p ... 4_467.html
Elerían
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Piškot » 21 dub 2014 09:46

Děkuju...:) no, ta novinka, taky se mi moc nelíbí:D a kdybych ji přece jen dala do směsi, není v tom moc moucnych cervu? :)
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

PředchozíDalší

Zpět na Domáci směsi