Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Naše směsi

Vaše recepty na domáci směsi.

Re: Naše směsi

Příspěvekod Elerían » 26 dub 2014 20:21

a pridala by som ešte cizrnu a možno aj trochu sójových vločiek (obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Piškot » 27 dub 2014 11:29

Ok...pokusím se to ještě nějak vymyslet. Díky :up:
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Dejfík » 08 zář 2014 23:44

chtěl bych se zeptat, co říkáte na směs:

pšenice, oves, sušený banány, sušená směs exotickýho ovoce (kokos, papaya), slunečnicový semínka, dýňový semínka..

popřípadě jestli v ní něco chybí (ořísky a rozinky moc nechutnaj), budu rád za jakýkoliv připomínky (četl jsem tady o cornflakách - je možný mu tam namíchat nějáký klasický, obyčejný neslazený ze supermarketu?) - chci mu to míchat sám, zverimexům nevěřím..samozřejmě každej den čerstvá zelenina (ovoce moc nejede) a sem tam maso když si dělám, těstoviny, rýže, brambora, vylizuje zbytky jogurtů..no prostě večeříme spolu:)

no a při každým výletu z klece sežere asi 100 kilo zdi, když jsem na pc v posteli opřenej o zeď, vyleze mi na rameno a nedá se ničim odehnat :D..nejdřív jsem měl strach, že mu něco chybí, ale co jsem tady tak četl, tak je to jejich oblíbená kratochvíle a ideální způsob, jak nasrat člověka :D
Dejfík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 09 zář 2014 06:32

Existuje odborna publikace o vyzive potkanu, bude na webu ChS Utahraptor. Jinak neporadim, jsem fyzik a ne biolog, takze potom co jsem sledovala zvirata krmena smesemi pro potkany a zjisila, ze ty nejlepsi jsou drahe nebo nejdou sehnat, nakupuji smesi na Rodentii :)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod draconia » 10 zář 2014 18:03

Co říkáte na tuhle směsku, kdyby se přidaly ještě vločky?
http://www.shop-elfi.cz/d-apetit-pepper ... e-papousky
"Tea will rock you!"
-Emilie Autumn-
draconia
Skákavka
Skákavka
Potkani: Zvědavka Emilie, milá/nabručená Tarja, potvora Jezinka, tlusťoška Stříbro a malá Molly.

Příspěvekod Kimik » 10 zář 2014 20:13

To bude samá slunečnice a buráky, jako každodenní krmení tedy hodně tučné. A zaujaly mě tam ty chili papričky, papoušci rádi pálivé? :shock:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod draconia » 11 zář 2014 06:32

KVětšina větších papoušku jo. Vím, že do jednoho krmiva, co se dováží z USA se dokonce v jednom typu přidává kayenský pepř a papričky jsou snad v každé směsi, co koupíš ve zveráči :)
"Tea will rock you!"
-Emilie Autumn-
draconia
Skákavka
Skákavka
Potkani: Zvědavka Emilie, milá/nabručená Tarja, potvora Jezinka, tlusťoška Stříbro a malá Molly.

Příspěvekod imy.angel » 29 bře 2015 17:23

Naše domácí směs obsahuje

Zrní (pšenice, oves, žito, ječmen, quinoa, špalda..)
Vločky (žitné, ječné, špaldové, pohankové, ovesné, jáhlové, hrachové..)
Semena (konopí,sezam a slunečnice neloupané, dýňové, vojtěšku, len zlatý a hnědý..)
proso, pohanka, svatojánský chléb

Doplňkové krmivo a pamlsky tvoří ořechy, sušené nesířené ovoce (jablka, hrušky..), pufované (pohanka, jáhly,rýže,špalda) a také domácí chlebík na broušení zoubků.

Zelenina a ovoce

A jelikož tyto věci konzumuji i já, tak si míchám směs jen na pár týdnů dopředu a zbytek si sním já. Musím říct, že mých 5 potkanků jí vše, je to divné, ale nepohrdnou ničím :))
imy.angel
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Domáci směsi