Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Naše směsi

Vaše recepty na domáci směsi.

Naše směsi

Příspěvekod Adéla » 27 zář 2006 22:36

Pročítala jsem téma s recenzema a napadlo mě, že se zeptám, kdo si mícháte vlastní směs? Já jsem po pár pokusech na kupované žrádlo zanevřela, koupím jen když dojde a potřebuju rychle nové. Dneska jsem zrovna vyráběla a vypadá takhle:
- pytlík krup (1 kilo)
- pytlík ovsa (půl kila)
- pšeničné vločky (čtvrt kila)
- burizony (1,5 pytlíku)
- kočičí granule s rybí příchutí (20 deka)
- rozinky (15 deka)
- sušené banány, dýňová semínka, slunečnice (po 10 dekách)

Dohromady je toho cca 2,5 kila a cenově to vyšlo na stovku, přičemž tam není nic, co se u nás nejí nebo by se jíst nemělo (proso, úsušky, kukuřice, buráky), takže není takový odpad. Vyjma toho ovsa a granulí jsou to suroviny z normálního obchodu, tím pádem se nebojím ani kvality.
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Tikka » 27 zář 2006 22:58

Ja delam neco podobneho :)
U nas se ani moc smesi sehnat neda a to co jsem poridila mi nikdy nevyhovovalo...
takze take michame :) Holky tam maji ovesny vlocky, psenici, kukurici, slunecnici, trochu spaldy v uprave "popkorn", trochu cornflakes, psi granule, kousky susenych jeblek...
A aktivne dokrmuju stylem obcas kocici kapsicka, obcas neco ovoce, zeleniny, proste co mi kde prijde pod ruku... a nekdy se i damy obslouzej samy :D
Všichni okolo jsou blázni, jen já jsem letadlo.
Tikka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod želva » 28 zář 2006 07:22

Tak já kupuju krmnou směs obyčejnou Apetit a ktomu jim smíchám:
kočičí a psí granule
černou slunešnici
ovesné vločky
proso
rozinky(občas)
směs pro papoušky(velký)

kupuji 10kg a ktomu ty směsi, tak tho mám okolo 15kg :roflcry:
já totiž mám zatím 14 potkanů a 5 morčat,kteří to baští taky :) no a mohu říci že jim to na ten měsíc vastačí, ale zase příští měsíc koupim toto množství znovu.Avyjde mne to asi na 300Kč se vším možným. :D
želva
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Mája » 28 zář 2006 09:08

Tak já taky míchám kupované papání s dalšíma věcma. U nás moc na výběr nemám, takže kupuju to nejlepší, co tu mají. Takže máme směs pro činčily deluxe + směs pro malé hlodavce od Avicentry, trochu krmiva Friskies pro hlodavce( koupeno v Obi) a křupavé kroužky pro hlodavce( drogerie DM) + k tomu dodávám podle oka: Spoustu vloček, nevařené těstoviny, rozinky, granule pro kočky, někdy trochu nevařené rýže, někdy slunečnicová semínka, lískové oříšky a někdy mandle.
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Phoca » 28 zář 2006 09:48

tak, ja mám momentálne namiešanú zmes:
zmes pre činčily (všelijaké grnulky a hlavne sušené ovocie)
Prestige pre potkany (taká zmeska aj s granulkami)
jogurtové dropsy Mlsoun
špenátky Mlsoun
mrkvičky Mlsoun
nejaké "zrní" pre škrečky Tatrapet
veľkú farbenú slnečnicu pre vtáky
psie granule Friskies Balance Purina
Bisckrocky od Pedigree (také sušienky v tvare kostičiek)
kukuričné kolieska Ringo Tatrapet
na štvrťky nalámané piškóty (nie je ich tam nejako veľa)
celé arašídy
a nejaký vitamínový granulát Tatrapet (také zelené šúlky, čo aj tak nežerú)
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Morrigna » 28 zář 2006 12:05

Na kupované směsi jsem zanevřela hned při první "pro činčily" ve které byly slunečnice bez semen, žluklé buráky a kamenné rozinky, zbytek směsi s vyjímkou sušených banánů taky nechutnal.
Donedávna jsem míchala zhruba stejný díl ovesných vloček, slunečnice a kukuřice, která jsem podle možností doplňovala v menší míře burizony, cornflaky, rozinkami a dýňovými semínky. Teď ale holky hubnou, tak slunečnice nebo dýně už je jen jako mlsek, kukuřici jsem omezila a přidala burizony.
Původně jsem do směsi sypala i kočičí granule, ale druhá potkanice je odmítala, tak jsem si odvykla. Po té, co jsem slyšela zážitky z exkurze do továrny na granule toho ani nijak nelituju a maso podávám jinak.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Sedulka » 28 zář 2006 20:44

Já většinou míchám dohromady různé koupené směsi pro hlodavce ( takové lepší třeba pro činčily ), k tomu občas ovesné vločky, cornflakes, slunečnici, oves, různé druhy musli ( to je jediná podoba zrní, jakou jsou myšky ochotné přijímat ), nějaké granule ( teď máme Friskies pro koťata ), sušené ovoce ( rozinky ne, ale např. banán, kokos ). Vlastně co mě napadne :D Stejně, ať namíchám sebelepší směsku, tak tam většinou zbyde na horší časy :lol: :evil: A občas jim dám klas senegalského prosa, toho se zatím nepřejedly...
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod poklad » 29 zář 2006 08:51

Já nechávala holky tři dny samotný doma a tak jsem jim ke krmení dala ještě misku kde měly vločky, pár granulí pro kočky, trochu hrachu (trin ho ráda) a ještě takový křupky barvený. Zbouchaly to celý a nevim jestli si ke kupovanýmu krmení vůbec čichly :D
poklad
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Helinka » 30 zář 2006 22:10

My kupujeme vetsinou nejakou levnejsi smesku (oves, psenice, hnusny zeleny granule pro kraliky, ktery samozrejme nezerou a naky barevny granulky...) do toho pak pridavam ovesny, psenicny vlocky, trochu slunecnice, kocici granulky, hrst buraku, obilninovy granulky pro psa, kdyz si vzpomenu tak banan, burizony a tak podobne ...
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod withoutme » 02 říj 2006 17:56

já mám ve směsi obili,slunecnici,kukurici,svatoj.chlebík,cornflakes,vločky,oříšky,suš.banán,kokos,dýni,rozinky,kousky piškotků(jen trošku),med.zrnka a kroužky(jak se dávaj k snídani),suš.kokos,hrášek,burizony,konopný semínka a hafo dalšího co se namane nebo objevim
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Sasulka » 02 říj 2006 18:21

Přestože mám vyzkoušeno hodně hotových směsí, co jsou k dostání, nikdy nepoužívám tu směs samotnou. Vždycky smíchám koupenou směsku (mám 2 takový řekněme nejoblíbenější) a k tomu vždycky přimíchávám ovesné vločky, kočičí granule (snažim se vybírat spíš ty kvalitnější u veta), různý druhy sušenýho ovoce (domácí výroba :) ) a dle potřeby kukuřici, či jiné "zrní", podle toho, co obsahuje ta základní směs.
Sasulka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Potkaní smečka - viz stránky
Chovatelská stanice: FeeDee's

Příspěvekod Makushka » 22 říj 2006 12:42

Já všechno míchám "baj voko" - nejlíp se mi kupuje krmivo v Hornbachu. Smíchám nějakou směs pro křečky/morčata, čistou pšenici, oves, ječmen, ovesný vločky, kukuřičný (krmný) a hrachový vločky. Kornflaky, kočičí granule a sušený rybičky dostanou občas zvlášť na přilepšenou jako pamlsek. Novou porci "zrní" do misky dostanou, až když všechno pěkně spapají (dobře, ty zelený válečky pro morčata jim odpouštím, ty bych taky nejedla :-) ). Mám pocit, že mi chlapci nějak tloustnou. :) Ale do Melouna s Myškinem mají pořád daleko. :-)
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Cesmína » 28 říj 2006 15:13

Tak moje holky sežerou všechno až na ty válečky. Ale to je tím, že jsou hodně tvrdé. Nedávno jsem koupila nějaku směs pro činčily nebo králíky a tám byly tyhle válekčy větší a byly křehčí, některé se i rozpadaly. No po těch se holky mohly utlouct. :D

Jinak já kupuju různé směsy a míchám je dohromady. Přidávám tam žitné nebo ovesné vločky, rozinky, lísková jádra, vlašské ořechy, suš banán...apod.
Pokaždé něco jiného, podle toho co zrovna koupím.
Cesmína
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Margot » 15 led 2007 18:45

Já občas dávám potkyšům lžíci kuřecího vývaru do těstovin, aby je neměli moc na sucho. :)
Margot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Nergita » 15 led 2007 20:55

Sice to není polívka ale k těm těstovinám, dneska jsem potkanům udělala těstoviny a smíchla jsem je z dětskou masovou výživou. Je to jako jsou ovocný přesnídávky ale tahle je masová se zeleninou a potkani se mohli utlouct. Takže vřele doporučuji.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Další

Zpět na Domáci směsi