Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

KUCHAŘKA - přidávejte jen recepty

Vaše recepty na domáci směsi.

Re: KUCHAŘKA - přidávejte jen recepty

Příspěvekod chesterfield » 28 zář 2007 11:49

Tak jsem vymyslela novou potravu, měla veliký úspěch dokonce u mých anorektických dvou slečen. Koupila jsem vepř. žaludek povařila - musí vařit dlouze papiňák je vhodný. Pak maso rozsekala na sekáčku společně s ovesnými vločkami. Měli čumáci boule za ouškama ňami ňam.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Zmyzulka » 01 říj 2007 17:54

Mňam mňam mňam aneb co jsme dnes měli s Jepťulou k večeři

pohanková krupice s malinama

pohankovou krupici jsem nasypala do skoro-vřícího mlíčka, jenom se to zamýchá, nevaří, pár minutek se nechá nabobtnat. přisladila jsem kapinkou medu (protože jsme byly s Jepťulí hodné takže si to zasloužíme :) ) a nasypala spoustu malinek. já jsem si dopřáda ještě trošku kakaa a skořice, Jepťa to zblajzla jen tak (a s nadzvukovou rychlostí) :lol:
Zmyzulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Emise Od Máji
Fooobíí Od Máji
Myrrh DarkSpirit
Drahokam z Fooobie
Elfí sen z Fooobie
Framykoin z Fooobie
Chovatelská stanice: Fooobie

Příspěvekod Zuza » 05 říj 2007 22:55

Kluci se mohli umlátit, když jsem jim uvařila obyč instantní krupicovou kaši a nasypala jim do toho banánový granko :up: A to sem ještě taková potvora, že jim na všechno sypu vitamíny :smi: Ale oni si jich ani nevšimnou, když jsou vmíchaný.
Jinak kočičí kapsička (je jim jedno jaká, ve dvou ji během dvou dnů vdechnou) s natrhaným ledovým salátem, hroznové vínko na kousky a můžou se zbláznit, já teda nevyhazovala z klece nikdy nic, kromě křidýlek od můr, které jim chytá přítel :roflmao: a mrkve, kterou syrovou prostě nepozřou :up: :whistle:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod eva.jingle » 17 pro 2007 13:55

Náš hit:nastrouhaná jablka,nastrouhaný kokos,nasekané mandličky,rozdrcené piškoty,do toho med a ovocný jogurt....nemohla jsem usnout,když jsem jim to v noci nandala do mističek,protože tu bylo TICHO!Všichni myši jen spokojeně mlaskali :lol:
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Nelliss » 26 úno 2008 09:52

http://www.nellissrats.ic.cz/varime.html tak máme nějaké nové receptíky :) Třeba vás to inspiruje :)
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod Ptáková » 09 bře 2008 14:02

Sušenky "Potkaní tesáky"
V misce smícháme
na jemno nastrouhanou mrkev (asi 2 ks)
1 vejce
asi hrnek mouky (já mám bezlepkovou vlastní směs: kukuřičná, bramborový škrob, rýžová, jahelná a pod.- ale normální lidi pochopitelně dejte normální mouku, bude vám více lepit těsto)
trochu strouhaného kokosu
2 lžičky extra panen. olivového oleje
hrst opraných nesířených rozinek
a trošičku vody ( tu přidávejte opatrně, těsto musí být hodně tuhé).
(Pro obměnu receptu a ošálení hlodavců přidejte příště loupanou slunečnici, nebo lněné semínko či oříšky, pro typy milující středomořskou kuchyni domácí směs provensálského koření nebo jemně strouhaný sýr).
Směs rozetřeme na pekáč na pečící papír do co nejtenčí vrstvy a pečeme do tuha. Chceme-li nakrájet nudličky (odtud ty "tesáky", výsledné sušenky budou krásně oranžové), tak ještě za tepla. Až bude dobře vypečený plát studený, budete ho muset rozbíjet kladívkem. Silné povahy (nebo ti, kteří se takto živí z nutnosti běžně, jako třeba já) můžou ochutnat - je to zdravé. Zjistěte si ovšem dopředu, kolik vám zdravotní pojišťovna přidá na ošetření u zubaře. Dobrou chuť :roflcry:
Nenapravitelní mlsouni mohou přidat lžíci či dvě bílého jogurtu, nebo rozdrcený banán a nepéct tak do kamenna - a na závěr si svou porci potřít švestkovými povidly :smi:
Ptáková
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: za duhovým mostem u Martiny: Kajka (ruská modrá "Ptáková od Čepic" z CHS Od Čepic Praha, 9.1.2008 - 13.8.2009, Eliza (zverimex husky, září 2007 - 30.10.2009), "Borya of Dominium" Brno - Kiina (standard aguti berkshire 28.7.2009- 27.1.2011), "Eliza Ze svahu" K. Vary - Sára (standard černá solid 19.7.2009 - 6.12.2011), BES "Damballah of Dominium" Dája (Brno, 6.2.2012), dumbošedivka AJLA (D7 Nippyland Brno 3.1.2011), TEREZKA Teryiaki Al Gabal (C-éčko Hayam Praha, 3.11.2011-8.4.2014),Hvězdička (Holubička Od Adush 19.2.2012-17.9.2014 standart beige),WASABI/Slečna Křemílková (17. 1. 2012-20.9.214, standart aguti hooded, Waki Akai Tatsu), Sůva z nudlí Od Adush, ruská modrá 4.8.2014, Valpurža od Adush +12.9.16 Die Ratte Adelaide von Ruegen Od Adush (Adélka, 27.5.2014, stand. beige-24.1.17),

Příspěvekod krysa » 09 bře 2008 17:27

tak jsem to vyzkoušela, ale místo rozinek dala celé kusy čerstvého kokosu a chutná moc, doporučuju a děkuju :up:
krysa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Kiwi "ušatý torpédo" Vykřičník od Johanky
Uriáš "tryskomyš" Uracis of Gremleen's
---------
sladkým spánkem spinká Myšina aus zverimex

Příspěvekod krysa » 15 bře 2008 19:10

tak jsem právě upekla sýrové (místo kokosu špetka parmezánu a dva plátky na jemňoučko nakrájeného sýra) a máme boule za ušima ;)
krysa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Kiwi "ušatý torpédo" Vykřičník od Johanky
Uriáš "tryskomyš" Uracis of Gremleen's
---------
sladkým spánkem spinká Myšina aus zverimex

Příspěvekod Zuska » 27 bře 2008 14:08

tak aj ja pridám svoj recept, pôvodne sú to sušienky pre kone, no dá sa to urobiť aj pre potkánky :)

Základné cesto tvorí múka (najlepšie celozrnná), ovsené vločky a 100percentný jablkový džús (plus kto si to bez toho nevie predstaviť môže tam rozklepnúť aj jedno vajíčko). Celé sa to zmieša na konzistenciu buď polotekutú (a naleje natenko na plech, upečie a vychladené porozbíja na kusy), alebo tuhšiu (na plech potom urobte placičky a upečte).
Základné cesto sa dá obohatiť napr. hnedým cukrom alebo medom, hrozienkami, sezamom, špaldovými vločkami atď. U nás to pri koníkoch vždy malo megaúspech, no koníky ochutnali len málo lebo to vždy požrali ich jazdci :lol: :whistle: Sušienky som už robila môjmu myšiakovi a mali veľký úspech, takže určite aj nabudúce :)
Zuska
Růžovka
Růžovka
Potkani: Muffin (D..) van Rattenburg, D, r. modrá, blazed, capped
Mauglí (Z..) z TazMánie, D, mink, spotted variegated DU

Příspěvekod anisek » 10 dub 2008 10:00

zeleninová polívčička:

Zeleninu nakrajime na kousky (podle toho co ma potkan rad, ja dala mrkev pekingské zelí a papriku) potom asi lzicku uvarene ryze dvě neuvařené nalámané špagety a kousek vařeného masa. všechno to dát do hrnečku a zalít (asi do jedne poloviny) vroucí vodou pak to prikrejeme alobalem a nechame asi 10 minut odstat a je hotovo :yes:
Mikimu to mooooooc chutná
anisek
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mickey(2011) , Richard(2011), Maličká Macinka

Příspěvekod jani » 26 dub 2008 15:32

směs aneb co dům dal : salátová okurka,sýr,jablko,kukuřice,ledový salát,mrkev........doplněno kostičkami sušeného chleba.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Lady.Blackie » 27 dub 2008 22:44

Ovocný salát s piškoty

1 červené jablko
1 broskev (čerstvá)
cca 100g melounu
8 kuliček bílého hroznového vína
Půl hrsti hrozinek
8 piškotů
8 syrových těstovin

Všechno nakrájíme na kostičky, hrozinky přepůlíme, piškoty se rozdrobí a rozlámou, těstoviny vezmeme paličkou na maso a všechno smícháme. Pro obzvášť rozmlsané potkany můžeme smíchat s kokosovým pribiňákem. Myšáci vám ukoušou ruce.
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Potkaní kuchařka

Příspěvekod Káča » 17 čer 2008 19:09

Experimentovali jste někdy s přípravou nějaké bašty pro svého chlupatého kamaráda? Jednou jsem zkoušela něco připravit ještě pro Potkýska z jednoho "receptu" co sem našla na internetu... Nalila jsem do mističky mlíko, nechala ho trošku odstát, aby nebylo úplně studený, pak sem tam naházela ovesný vločky, rozdrobený piškoty, nastrouhaný ořechy, trošku medu, zamíchala a....noo moc vábně to nevypadalo, taková hustá kaše, blivajs, ale je to jednoduchý a moc chutnalo :love: !!!
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Příspěvekod nevi » 04 črc 2008 18:50

My Blešinky jsme se dneska pořádně najedly a teď ležíme na zádech a nemůžeme dát nohy k sobě. Naše člověk si totiž v horkýcz letních dnech konečně uvědomila, že si taky zasloužíme místo v mražáku, a uvařila nám polívku ze suroviny, které zbyly jí z vaření a taky co dům dal:

vařené a na nudličky nakrájené kuřecí maso a do toho zamíchány:
mrkev
rýže
těstoviny
okurek
paprika
kukuřice
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Nefertity » 05 črc 2008 14:52

Navykla jsem si ke každému vaření brambor přihodit mrkve (holky vařené mrkve milují), po uvaření jim brambory rozšťouchám s mrkví a ještě jim mrkve vydrží na dalších pár dní.. Zdravé, netučné a chutná :up:
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

PředchozíDalší

Zpět na Domáci směsi