Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

KUCHAŘKA - přidávejte jen recepty

Vaše recepty na domáci směsi.

Příspěvekod Louisianka » 09 čer 2006 17:35

u nás se osvědčil naprosto jednoduchý "recept"...ani to vlastně recept není, ale: pár piškotků se nechá rozměknout v troše mlíka a nastrouhají se do toho čerstvý jablíčka nebo mrkvička :) To je taky mňamka...sice taková obyč, ale Fazolda to slupla ani sem nemrkla :shock:

Jinak se těším, až tady něco odsud vyzkouším :)
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Příspěvekod Nelliss » 22 čer 2006 11:05

Receptik:(uplne obycejnej) ... kedlubna ..nakrajena na kostecky ,trochu kapsicky whiskas a na meko uvarene vajicko ...PS:je jasny mozete tam pridat i jinou zeleninu a nebo treba testovyny,ryzi ..zalezi na chuti potkanka :wink:

Obrázek

klukum to mocinky chutna :)
Obrázek

Obrázek

:whistle:
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod Tara » 25 čer 2006 20:01

banan a jablko sem nakrajela na drobne kousky a zamichala s lipankem-jenom jedna mala kavova lzicka a bilym jogurtem
je to osvezujici a klukm to smakuje

kapsicka junior od pedigree (doufam ze se to tak pise),testoviny-nebo ryze,mrkev,celer,hrasek,a stava-vlatne sundame obal a namackame-rajcete
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Haslerka » 05 črc 2006 09:59

Moje holky maji rady kasicku složenou z špaldový kase Nomina,mleka nebo jogurtu,mandarinky,jablicek,piskotek,broskvi,jahudek,hrozinek,hroznu,orisku a proste toho co mi prave prijde pod ruku,nakonec to jeste malinko dochutim detskym vitaminovym sirupkem Pikovit(muzou se po nem utlouct,davam ho morcatkum na doplneni vitaminu C,je hodne aromatický takže se do nej daj zamichat i leky..) nebo troskou glukopuru...ale to ne vzdycky protoze prce jenom uz tak je to docela kaloricka bomba..
Jinak jeste dostavaj instantni krmny nudle(urceny pro psy) smichany s kocici konzervou,zeleninkou,ovocickem a nebo taky s jogurtem....samozrejme pokud je tak dostavaj i treba ryzi,bramburky,vareny vajicko i se skorapkou(jen nahore trosku odloupnu)....no snazim se zkratka o co nejpestrejsi papu:)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Phoebe » 05 črc 2006 12:05

Tak teď jsem Merlinovi udělala opravdovou delikatesu:

vařená ryže, krabí tyčinky (takový ty rybí... bíločervený... sice jsem se musela překonat, protože nesnášim ten puch, ale nakonec jsem do hrnce sahla), sýr
nakonec pokapat šťávou z balkonovejch rajčat (normální rajčata mu nejedou a šlupky už vůbec ne)

Prej je to mňam :)
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Haslerka » 05 črc 2006 12:46

moje holky ted dostaly osvedcenou namku a hracku-kureci kosti od obeda...necham na nich vzdycky nejaky maso a chrupavcicky ,jen oddelam ty tenky ostry kustky...k tomu dostaly ryzi s nastrouhanou mrkvickou a jak jim to jede:)mlaskani se nese az do prizemi:)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Sedulka » 07 črc 2006 21:53

A zkoušely jste klasickou vaječnou míchanici pro ptáky? Nastrouhá se vařené vejce+mrkev a smíchá se to se strouhankou, až vznikne vlhká, ale ne lepivá hmota.Výhodou je , že se do toho můžou snadno zamíchat třeba vitaminy nebo léky...moje krysničky milujou vejce, takže i tohle...vyzkoušejte!
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Ňamka:-)

Příspěvekod Mia » 18 črc 2006 10:28

Já dávám vařenou rýži smíchanou s ovocem(zaleží to co doma najdu po nákupu se vždy slehne zem protože si vemu já,mia,odvezu něco koním na spestření a pak že nic není :wink: )jogurtem,oříškama(pro holodavce)nastrouhám ji do toho mrkvičku.A jak to holce chutná zachvíli nic není :lol: :)
Mia
Skákavka
Skákavka
Potkani: Sára,Max a mimina

Příspěvekod chesterfield » 27 črc 2006 19:55

Patřim mezi tzv praktické ženy v jednoduchosti je kouzlo a improvizivat se musí. Nouzový recept kupodivu měl veliký úspěch. Smíchat tvaroh s kočičí kapsičkou. Normálně by mně to nenapadlo - byla bitka a během chvilky nic nezbylo. Což u nás není běžné :lol:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod chesterfield » 19 říj 2006 06:22

Ahojky, dávám kapšičku rovnou z pytlíku a nastavuji ji nejdrébnějším těstovinama syrovýma, třeba dopolívky písmenka a podoběn (nvětšinou tarhoňou), U mně je stavování nutné, protože jedna kapsička pro osum raubírů je tak akorát abych je namlsala, Ale pro jenoho dva čumáčky je to akorát i obyšejna.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Mája » 19 říj 2006 09:17

Já koupila dvě kapsičky, jednu s krůtím masem a telecí v krémové omáčce. I když bych nemusela nic dodávat, tak zas nechci, aby to Oizina jen tak zblajla bez ničeho, takže jsem namočila vločky, přidala trochu vařené rýže a do toho dala část kapsičky. Opravdu jen trochu. Nemusím říkat, že maso zmizelo jako první. A telecí v krémové omáčce vede na celé čáře. 8)
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod dooky » 15 lis 2006 17:58

tyy ju tak sem heather taky dneska něco ukuchtila...koupila sem dětskou výživu - kuře, mrkev, hrášek...sice to teda hezky voní ale moc mi to teda nejelo :? no ale heather sem tam ještě přimíchala trochu těstovin a čerstvu mrkvičku a ta si teda šmakovala :lol: uplně jí lezli oči z důlku když to ucejtila :lol:
Rozum je světlo, kterým má být příroda osvětlena a ne zapálena...
dooky
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Sedulka » 27 lis 2006 18:15

včera jsem vymyslela novinku: nastrouhala jsem mrkev a přidala jsem tam stejné množství vaječné směsi pro ptáky (běžně k dostání ve zverimexech, fa.Apetit dělá i malinké balení za 19Kč) - Šedka se mohla utlouct! Na to že dostali plnou misku, tam dneska už nic nezbylo!
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Kess » 27 pro 2006 21:57

Můj recept : těstoviny nakrájené na kolečka, maso surami (krabí červeno bílé) ster. kukuřice, ster. hrášek, rajčátka a sojové maso (suché nebo uvařené)

Kluci po tom vždycky skočí a ještě se mi nestalo že bych něco vyhodila :lol:
Kess
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Jim Beam a Jack Daniels
--------------------------
za duhovým mostem na mě čekají :
Chusppi (2.12.2007)
Chelsea (16.1.2008)
Quork (*1.2.2008 - +23.12.2010)
Quentinne (*1.2.2008 - +1.4.2011)
Trip
Fender

Příspěvekod Kaytee » 13 úno 2007 20:39

Jinak co se osvědčilo nám, tak to je vaječná míchanice. Dělám to pro anduly, a co zbyde dostanou potkouši.
http://www.zooexotic.cz/kucharka/michanice.html
Na téhle stránce jsou recepty pro anduly, případně když se vrátíte zpátky, tak i pro nějaký ještěrky a fretky. :P
Teď mě tak napadlo, určitě by mohlo být zajímavý jim do krmení přidat naklíčený semínka. (To je vlastně taky pro andulky, ale jednou mi to nedalo a ochutnala jsem taky a bylo to docela dobrý. No, jako normální naklíčený.."věci" :roflcry: )
Být normální znamená mít nedostatek odvahy..
Kaytee
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Domáci směsi