Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

KUCHAŘKA - přidávejte jen recepty

Vaše recepty na domáci směsi.

Re: KUCHAŘKA - přidávejte jen recepty

Příspěvekod Mell » 26 pro 2010 19:48

Tak jsem před chvílí upekla ty Krysuščiny kůkís a moc chutnají :smi: Jen jsem tam dala místo arašídů lískové oříšky a přidala k rozinkám sušené fíky a vynechala ovesné vločky, protože nebyly.
Trošku křupou, ale už jsem jim jich pár vzala :)
Mell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Moje lásky
Torin Vasil Champagne de Loren*30. 8. 2010
Mandarin's Simba od Jirky*20. 11. 2010
Darius z Fooobie*25. 11. 2010
Maxwell Joker of X-rats*11. 4. 2011

Za duhovým mostem
Amy of zverex (asi 9. 10. 2008-25. 6. 2010)
Kurt/Cestovatel/ z Fooobie(11. 1. 2009-10.9. 2010)
Meníček z Fooobie(11.1.2009- 24. 1. 2011)
Celestin Amos of Navel(15. 6. 2010-17. 3. 2012)

Příspěvekod TheRaven » 04 dub 2011 07:42

Naši potkani vždycky milovali tuhle jednoduchou směs: 2 uvařená vejce, hrst vloček, pár lžic vody. To se "rozhňahňá" v misce aby vznikla pevná směs (vody to chce opravdu jenom trochu, aby to utvořilo sourodou směs).
Jestliže jde všechno podle plánu, někde se stala chyba....
TheRaven
Růžovka
Růžovka
Potkani: Aida, Žižla (RIP: Lex, Zůza, Kája)

Příspěvekod nevi » 18 črc 2011 21:03

Potkaní verze jablečné bábovky bez tuku

100 g hrubé mouky
1 strouhané jablko
2 celá vejce
2 lžíce medu
1 prášek do pečiva
30 g strouhaného kokosu
40 g sušených brusinek
(1 vanilkový cukr)

V míse nejprve utřeme vejce (vanilkový cukr) a med, pak vmícháme mouku promíchanou s práškem do pečiva a kokosem, nastrouhaná jablka a brusinky. Směs nalejte do olejem vytřené a moukou vysypané formy (já použila srnčí hřbet) a pečte zvolna (150 °C) cca 25 minut. (Neměřila jsem to přesně)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod salvii » 02 srp 2011 16:48

Tak zkusila jsem odtud PLNO receptů - špagety,křupky, ty kuličky vysušené v troubě, jogurt s "hodně věcma" :roflcry:
Díky, vše mým klukům šmakovalo - oblizovali se až za ušiskama :oops: :roflcry:
To, co vytvořila příroda, je vždycky lepší než to, co bylo vytvořeno umělcem.
salvii
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod petra » 19 říj 2011 18:24

Také přidám jeden menší receptík:
Uvaříme vajíčko, poté z něho vyndáme žloutek, který rozmačkáme s kousky šunky nebo kouskem tuňáka, či lososa a směsku "nacpeme" do těstovin. Holky se můžou užrat:-)
Naposledy upravil petra dne 07 dub 2012 14:35, celkově upraveno 2
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Příspěvekod petra » 07 dub 2012 14:34

Holkám nejvíce chutná, když jim udělám zeleninu na másle (hrášek, mrkev, kukuřice) s rýží nebo se šťouchanýma bramborama a do toho jim zamíchám ještě kousky ledového salátu:-)
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Příspěvekod mikey » 29 črc 2012 09:49

Já dnes klukům udělala směs, po které se mohli utlouct a to běžně zeleninu nebaští. Smíchala jsem nastrouhanou mrkev, ovesné vločky, trošku medu, bílý jogurt, rohlík, banán (snad jsem na nic nezapomněla) a to vše jsem rozmixovala :) Akorát z toho má teď Charlie celou oranžovou tlamičku :roflmao:
mikey
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 29 črc 2012 12:13

ovšem ti si žerou jak v Alcronu, ještě mixovat - to by se našim také líbílo, nic takového hodím do misky, papejte- nepapejte :roflcry:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Potkaní recepty

Příspěvekod smookie » 20 dub 2013 16:28

Tak jsme přemýšleli čím udělat našemu potkánkovi radost a vzhledem k tomu, že ze všeho nejvíc miluje povalování se a gurmánskou vybranou baštu, moje volba padla na domácí dortík. Jen pro vysvětlení, Krteček nemá rád granule (ty jí pouze není-li už vůbec nic jiného k snědku - otázkou je, zda jsou granule skutečně pro potkyšky to nejlepší - jakým zůsobem se provádí testy jejich nezávadnosti a nutričních hodnot???), pamlsky ze zverimexu mu nekupujeme, protože se nám nelíbí jejich složení, zelenina je fuj!!!(jen občas čumáčkem zavadí o ledový salát) a z ovoce se dá jíst pouze hodně přezrálej banán. On by nejradši jedl jen máslo, jogurt, tvaroh, leerdamer a těstoviny, což mu samozřejmě dáváme velmi omezeně a naopak se mu snažíme dávat hodně obilovin (bulgur, kuskus...) - to on rád. Zpět k dortíku. Vzhledem k tomu, že sklidil naprosto nevídaný úspěch, chtěla bych se o recept podělit. Potkaní marcipán: 1 žloutek vyšlehat s 2 lžičkami medu a trochou slunečnicového oleje do pěny, přidat cca 50g mandlové moučky a 50g špaldové hladké mouky, nakonec dát sníh z jednoho bílku. Hmota by měla mít konzistenci jak na bábovku. Množství je na malou formičku průměr cca 7-8cm nebo 10 malých muffinů. Dortík po upečení voní doopravdy jako marcipán, proto ten název. Krtečkovi nejvíc chutná ztvrdlý. Naprosto ho zbožnuje a každý den musí před spaním dostat malý kousek, který si labužnicky vychutná. Podle našeho názoru je to lepší a zdravějsí varianta kupovaných dropsů.
smookie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod misule » 20 led 2014 10:36

Možná tu už tento recept je, tak v tom případě se omlouvám, přehlédla jsem ho :whistle:
Recept na domácí jogurt

Potřebujeme 1 l čerstvého kravského mléka ( nebo alespoň čerstvé plnotučné z obchodu)
a 1 malý bílý jogurt s živými kulturami

Mléko přivedeme k varu, odstavíme a necháme zchladnout na cca 40 stupňů. Do mléka zamícháme 2 velké lžíce jogurtu. Pak necháme 6-8 hodin odstát. Musí si udržet svoji teplotu! Já např. nechala ohřát troubu na 50 stupňů jogurt tam zavřela a pak jsem ji za pár hodin pustila ještě jednou, aby se tam udržela ta teplota..Nevím jestli nám dobře těsní dvířka. :smi: Pak necháme jogurt pár hodin odležet v ledničce.

Jogurt je vhodný jak pro potkyše či psy tak pro nás. Já jej zvířatům dávám samotný a nám do něj míchám kakao či marmeládu. :) Jestliže Vám trocha zbyla a chcete jej dělat znovu, tak můžete použít již udělaný jogurt a nemusíte kupovat. U nás však nikdy nezbyl :lol:
Čím více poznávám lidi, tím více miluji svá zvířata...
misule
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Piškot » 25 dub 2014 18:37

Já dělám spousta kašiček :lol:
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod potkusaci » 10 kvě 2014 12:24

Potkaní kuchařka, to mě fakt dostalo :roflcry:
Potkaní bábovka, dokonce potkaní marcipán :shock: ...no, ale co myslíte, šup,
okamžitě jsem jim běžela uvařit také něco dobrého, "když to mají ostatní" :whistle:

Jablečný kuskus
Kuskus jsem zalila horkou vodou (jsou nachladlí a dostávají ATB, tak jsem nechtěla dávat mléko, ale určo by to s ním bylo chutnější),
do toho malé kousky jablíček a malinko medu a pár slunečnicových semínek (a zamíchala jsem jim do toho vitamíny).

Jinak jsme se s dcerou nadchly pro "Krysuščiny kůkís", do těch se rozhodně brzy pustíme.
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek
Myš: Remy de Ratatouille (u nás od 2.1.2012, + červenec 2012)

Příspěvekod Tete » 01 čer 2015 18:56

Robila som potvorám bylinkové sušienky, nech do nich natlačím vitamíny. Nečakane všetkým chutili :)

Suroviny:
- kvety bazy (bezu)
- listy a kvety skorocelu (jitrocelu)
- kvety sedmikrasky
- kvety dateliny (jetele)
- lanove semiacka
- ryzova muka (alebo akakolvek)
- med
- vceli vosk (netreba)
- voda

Bylinky som nasekala na co najdrobnejsie (akoze fakt pidi kusky), prisypala muku, lanove semiacka, pridala trosku medu, vodu podla potreby a vymiesila v kompaktnu hmotu. Nakoniec som vmiesila trolinku rozpusteneho vcelieho vosku. Z cesta som robila placky asi 1mm hrube, poukladala som ich na plech s alobalom a nechala v trube susit pri teplote 50-80 kym sa to totalne nevysusilo (kedze to chcem ako trvanlivy produkt) a nalamala som to na kusky... davala som to na noc susit, ale sestra mi to niekedy v noci vypla, takze cas len orientacne asi 2-3 hodky (?).

Obrázek

jo a vsetko okrem ryzovej muky a lanovych semiacok je od nas zo zahrady/nasich vciel, takze supis-pupis bio kvalitka :D
Tete
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod lucka12 » 28 zář 2015 16:43

fúú ... veľmi ďakujem za recepty , Dambovy chutil každý /a to je rozmaznaní že nezie hoci-čo/ :lol: :lol:
Dumbo + môj krásny rozmaznaní potkan + hiperaktívny +* Moje krásne zlatíčko
lucka12
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dumbo :)

Předchozí

Zpět na Domáci směsi