Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

RodiCare Instant

Recenze směsi a doplňků z obchodů.

RodiCare Instant

Příspěvekod Kometa » 22 kvě 2011 10:16

Pro starou oslabenou potkanku jsem na veterině dostala (tedy pochopitelně koupila, za 74kč/20 gramů) pytlíček RodiCare Instant.
Na obale je impozantní seznam obsažených vitamínů a minerálů a tak člověk ani nemrkne a hned kupuje s dobrým pocitem, jakou skvělou a hodnotnou věc svému zvířátku naservíruje.

Ale jsem tvor zvědavý a tak jsem se doma jala prozkoumávat složení a zjistila, že je přinejmenším podivné.
http://minishop.kralici.cz/p530-rodicare-instant.aspx

Složení:
Slupky sojových bobů 28 %, ovesné otruby 18,8 %, vojtěška 15,8 %, pšeničné klíčky 14 %, lněný šrot 5 %, sójová bílkovina 4 %, pivovarské kvasnice sušené 2,5 %, sójový olej 1,5 %, list máty peprné 1 %, kmín 1 %, pískavice řecké seno 0,5 %, lékořice 0,5 %, kurkuma 0,5 %, kořen puškvorce 0,5 %, fenykl plod 0,5 %, heřmánek - květ 0,5 %, natriumchlorid 0,5 %, kalciumkarbonát 0,4 %

Slupky sojových bobů??? Sója sama o sobě je těžko stravitelná a slupky jsou na luštěninách obecně to nejhůře stravitelné. Proč je to tu a na prvním místě? Napadá mě jen že je to levné plnidlo.
Ovesné otruby ? Obilné šlupky jsou stravitelné pro koně, asi i pro králíky, ale potkan si z nich nejspíš nic nevezme.
Sojová bílkovina - levná, ale opět pro oslabené zvíře nic moc. Našla jsem, že sója způsobuje zažívací problémy i králíkům.
Sojový olej - levný, ale za ty prachy by tam v takové množství mohli dát nějaký hodnotnější.

Tak mi prostě připadá, že za hodně peněz málo muziky.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Re: RodiCare Instant

Příspěvekod Haslerka » 23 kvě 2011 11:02

rodicare je pro potkana uplně nanic, je to náhražka krmení pro nežeroucí morčata, činčily, osmáky a králíky, tedy herbivorní hlodavce. Vůbec to pro potkana není určené :)

ale jinak je to super krmení, pro hlodavce kterým je určené. Bez nej by bylo mnohem více mrtvých zvířátek, mnozí na něm setrvají týdny po zabrušování zubů atd.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Zpět na Koupené směsi a různé doplňky