Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Avicentra

Recenze směsi a doplňků z obchodů.

Avicentra

Příspěvekod BlackButterfly » 22 srp 2010 11:54

Koupila jsem potkyškům 1kg kolem 60 kč a podle mě obsahuje dost věcí, potkani papají všechno. Máte s ní někdo zkušenosti?

http://www.krmivajanty.cz/cz-detail-357 ... delux.html

Obrázek
BlackButterfly
Obrázek
Guliverek Bonbon, Ikoušek Ikaros Bonbon, Roo Rybíz Bonbon, Emílek Vašnosta Bonbon
BlackButterfly
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Guliver Bonbon, Iky Ikaros Bonbon, Roo Rybíz Bonbon, Emílek Vašnosta Bonbon

Re: Avicentra

Příspěvekod iwanhoe » 22 srp 2010 12:06

mno, mívám něco podobnýho... ale rozhodně to nedávám jako hlavní část krmiva, spíš jenom maličko... tady je moc banánů a slunečnice a chybí tam zrní, což by měla být jedna z hlavních složek potravy
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Domča » 22 srp 2010 12:14

iwanhoe : sice hlavní díl směsky, ale když to potkani nežerou, je to naprd :smi:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod Zuza » 22 srp 2010 12:15

Já tam teda vidím i poměrně dost zrní :lol: a směska se mi líbí, kdybych nekrmila Care, tak bych ji klidně koupila, než po týdnu stejně vyhazovat půlku misky nesežranýho jídla.
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod iwanhoe » 22 srp 2010 12:18

nj, tak já jí to tam nechávám dokud to nesní aspoň z půlky... takže mě papá i to zrní :smi:
sušenej banán dávám jako pamlsek a z každé směsi ho vybírám, je to neskutečně kalorický :dozey:
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod nevi » 22 srp 2010 13:41

Tohle mně připadá spíš jako potkaní mekáč než kvalitní krmivo, samé kalorické bomby a sladkosti :shock: Ona Avicentra je tady prý značka typu Pedigree Pal, prostě zverimexové levné krmivo, kde kvalita zcela odpovídá ceně :roll: Potkanům to možná chutná, ale budou z toho tloustnout a budou mit přitom chybět živiny...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Zuza » 22 srp 2010 13:53

Mno já nevím, nekrmit čím krmím, tak jim tohle klidně budu do něčeho míchat nebo s něčím střídat, aspoň to že jim to chutná by se mi líbilo (ale neříkám že by žrali jen tohle a měli to pořád) :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod BlackButterfly » 22 srp 2010 15:45

Já si směsi domíchávám, takže jim nedávám jen tohle. Ale jako základ se mi to celkem líbí
BlackButterfly
Obrázek
Guliverek Bonbon, Ikoušek Ikaros Bonbon, Roo Rybíz Bonbon, Emílek Vašnosta Bonbon
BlackButterfly
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Guliver Bonbon, Iky Ikaros Bonbon, Roo Rybíz Bonbon, Emílek Vašnosta Bonbon

Příspěvekod Haslerka » 24 srp 2010 11:53

Jo, pokud člověk bude chtít mít tlusté myši, bude krmit tímhle....

nedala bych to ani jako základ, banány, ořechy a jiné sušené sladkosti prostě do směsky nepatří. Jinak žerou/nežerou - to je vše jen o tom, jak máte potkany rozmazlené. Moje holky žerou i zrní, protože dostavají maximálně lžíci na hlavu a to ještě některý den nedostanou a dostanou třeba jen zeleninu....

mmch zabijela bych vyrobce, který toto vyrábí pro činčily. Neskutečné....
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod PxNxDx » 24 srp 2010 12:25

Tak na mě je ta směska moc doplňková.. slunečnice, banán, buráky... nic moc se mi zdá teda.. možná jako přídavek do základní směsy OK :smi:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 24 srp 2010 12:34

Jako směs ani do směsy bych jim to taky nedala, krmím směsí bez všech těhle věcí, žádné banány, rozinky, oříšky... tohle by se ale hodilo do pamlskovacího míčku. :lol:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Haslerka » 24 srp 2010 12:37

Jako pamlsek párkrát do týdne proč ne, s tím souhlasím...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Hančík » 23 črc 2013 14:13

Já krmím směsí od Avicentry už od malička, ale ne touhle pro činčily, ale přímo pro malé hlodavce myslím, na obrázku je potkánek, morče a králík myslím, ale teď nevím přesně. Rozinku jsem tam neviděla asi nikdy, oříšek jen zřídka a těch banánů tam taky moc není. Možná to jen působí na tom obrázku schválně i když možná je ta pro činčily jiná. Obilovin je tam myslím celkem dost. Dřív jsem nepřimíchávala, ale ted přidávám ovesné vločky a občas kukuřičné lupínky nebo tak. Ani jeden potkánek rozhodně není žádnej tlouštík. Holčička je žížalka a klučina myslím akorát na svojí velikost, občas si říkám co to mám za prcky, když čtu jaké váhy a velikosti mají někteří z vašich :lol: :lol: Takže bych to úplně nezavrhovala, ale vždycky když jim dávám papání tak další dostanou až to snědí až na ty granulky-válečky, ty nesní nikdy to bych se nedočkala).
Hančík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Hančík » 25 črc 2013 12:15

Jen se trošku opravím, jmenuje se to Special je to od Avicentry, ale na obrázku je potkánek, křeček a morče (nebo to tak alespon vypadá :) ). Králíka jsem asi viděla na něčem jiném, nejspíš na granulkách
Hančík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dyfflin » 28 úno 2014 21:49

Tiež kupujeme Avicentra special pre malé hlodavce a u nás chutí a ešte má aj skvelú cenu :) nekŕmim ňou ale stále, zmesky obmieňam ..no s touto som veľmi spokojná. Avicentra deluxe je tuším raz taká drahá alebo aj viac, ešte sme ju nemali ale určite je tiež super..no ja dávam do zmesky ešte ďalšie doplnky + dostávajú "všeličo" takže asi ju ani skúšať nebudeme :lol:
Nugátka Daenerys Kosťa Freya Prašivka Centaurea Wolffia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nugátka
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

Zpět na Koupené směsi a různé doplňky