Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Tima Rattima Premium Müsli krmivo pro potkany

Recenze směsi a doplňků z obchodů.

Tima Rattima Premium Müsli krmivo pro potkany

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 18 led 2010 01:14

Po sto letech jsme přešli na kupované krmivo, chtěla jsem něco, čeho můžu koupit několik kilo, bude dobré a přitom se vyplatí. V zoohitu jsem objednala 10kg tohoto krmiva a musím říct, že chlapcům moc chutná. Jsou v něm pšeničné pukance a obilné vločky, vypadá opravdu dobře. :up:

Tima Rattima je prémiové krmivo pro potkany. Vybrané suroviny a chutné složky dělají z tohoto krmiva neobyčejnou pochoutku pro každý den. Vyvážené složení látek jako bílkoviny, malé množství tuku, vitamíny atd. Krmivo bylo vyznamenané známkou kvality

Složení:
obilninové chipsy, pšenice, ječmen, oves, ovesné vločky, bročky, pohanka, rýže, kukuřice, pšeničné vločky, slunečnicová semínka bílá a pruhovaná, svatojánský chléb, extrudovaná oves, kardi, nafouknutá pšenice, dýňová semínka, hrášek, nafouknutá kukuřice, bramborové vločky, sladkovodní krevety

Obrázek
http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/krmi ... ima/121227
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Re: Tima Rattima Premium Müsli krmivo pro potkany

Příspěvekod Kimik » 18 led 2010 08:44

Můžu potvrdit, u nás taky chutnalo, ale teď musíme ušetřit na další :D
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Kometa » 18 led 2010 09:43

Taky o tomhle krmivu uvažuju. Jen se trochu obávám těch krevet - jsou tam vidět nebo ne? Smrdí to po nich? díky.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Haslerka » 18 led 2010 11:26

komet nesmrdí:)
U nás mělo taky velký úspěch. Akorát je docela dost tučné.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 18 led 2010 11:42

Haš, takže myslíš, že pro dlouhodobé krmení není vhodné?
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Kometa » 18 led 2010 11:45

Kolik má tuku? Z toho obrázku na zoohitu to nejde přečíst.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Haslerka » 18 led 2010 11:53

z obalu:
protein 14,4 %
tuk: 7,0%
vláknina: 6,7%
popel: 3,2%
voda: 11,7%
calcium: 0,36%
fosfor: 1,29%

Když se na to tak koukám, tak asi nejhorší je ten poměr vápník fosfor - toho jsem si dříve nevšimla. Ideál je cca 2:1 (Ca:P), mládata mohou mít víc vápníku, ale tohle je imho absolutně nevyhovující, tolik fosforu.
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 18 led 2010 12:13

Takže, sečteno podtrženo je to blbý krmivo?
Šmarja, tak já už nevím, čím mám krmit. :smi: :lol:

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Příspěvekod Haslerka » 18 led 2010 12:18

mno pokud tam je ten poměr takový, jaký je napsany na obalu, tak je to prušvih mno. Nadbytek fosforu může v těle udělat velkou neplechu (například odvápnění kostí, zubů atd.).

Jinak já coby referenční hodnotu beru krmiva od fi. Oxbow - jejich krmiva by měly být jedny z nejlepších na světě ( k nám se samozřejmě nedováží).
Jejich Regal Rat má následující složení a hodnoty:
Ingredients
Whole Brown Rice, Oat Groats, Wheat Bran, Wheat, Soybean Meal, Menhaden Fish Meal, Soybean Hulls, Monocalcium Phosphate, Flax Seed Meal, (Linseed), Brewers Yeast, Calcium Carbonate, Wheat Germ Meal, Methionine DL, Salt, Yeast Culture (Saccharomyces cerevisiae), Vitamin A Acetate, Vitamin D3 Supplement, Vitamin E Supplement (tocopherol), Vitamin C Supplement (Ascorbic Acid), Colloidal Silica, Riboflavin, Niacin Supplement, Vitamin B12 Supplement, Menadione Sodium Bisulfite Complex (Vitamin K), Pantothenic Acid, Biotin, Thiamine, Choline Chloride, DL-Methionine, Pyrodoxine Hydrochloride, Folic Acid, Sodium Selenite, Magnesium Sulfate, Ferrous Sulfate, Cobalt Carbonate, Manganese Oxide, Zinc Oxide, Zinc Sulfate, Copper Sulfate, Mineral Oil, Calcium Iodate, Potassium Chloride, Natural Flavorings
Guaranteed Analysis
Crude Protein min 14.00%
Crude Fat min 4.00%
Crude Fiber max 10.00%
Moisture max 10.00%
Calcium max 1.20%
Phosphorous min 0.65%

http://www.oxbowanimalhealth.com/produc ... bject=1547
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kukla » 19 led 2010 09:10

Ad vápník:fosfor: když budou myši k tomu hlodat minerální kámen nebo třeba sépiovou kost, nemůže to stačit na doplnění vápníku? Napadlo mě, že holky moje se hrozně vrhaj po sépiovce, tak že třeba taky mají velkou potřebu vápníku kvůli přebytku fosforu :?
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Haslerka » 19 led 2010 13:38

moje holky třeba na kostky atd se.ou - doslova. Každopádně nevím, jestli je zvíře schopne si nějak regulovat množství zkonzumovaného vápníku tak, aby naopak zas nežrala moc vápníku - přebytek vápníku škodí stejně jako přebytek fosforu..těžko říct.
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Bazalka » 30 led 2010 19:57

[quote="Haslerka"]Jinak já coby referenční hodnotu beru krmiva od fi. Oxbow - jejich krmiva by měly být jedny z nejlepších na světě ( k nám se samozřejmě nedováží). [quote]
A Ty jím krmíš? Nevíš jestli se dá nějakým způsobem sehnat - např. objednat někde ze zahraničí?
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Bazalka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Xuxu (LMG's Olima) - naše hodná holčička
Asha (LMG's Priya) - malé torpédo:-)
Rin (LMG's Riga) - skokanka:-) - v potkanním nebíčku..
Sookie (Hranolka of X-rats) - zlaťíčko:-)

Příspěvekod Haslerka » 30 led 2010 21:34

já ted mám morčecí, časem bych si chtěla koupit i regal rat...dá se sehnat v zahraničí, někdy na ebay atd.
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Bazalka » 31 led 2010 00:37

Dívala jsem se na ebay, jenže tam chtěli poštovné asi 44 dolarů.. :evil: Tak kdybys na to někde narazila, tak dej prosím vědět. Já se zkusím taky podívat, jestli to neposílají někde levněji..třeba by se nás potom mohlo domluvit víc - že bychom si toho objednaly rovnou více a tady po ČR už bychom si to rozeslali.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Bazalka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Xuxu (LMG's Olima) - naše hodná holčička
Asha (LMG's Priya) - malé torpédo:-)
Rin (LMG's Riga) - skokanka:-) - v potkanním nebíčku..
Sookie (Hranolka of X-rats) - zlaťíčko:-)

Příspěvekod Ajka » 05 úno 2010 14:45

Já jsem taky kupovala Tima Ratimma a moc chutnalo.. A žádný problémy z toho nikdy nebyl, ani mě nenapadlo, že by mohlo být špatné.. Mají tam napsáno, že to krmivo bylo oceněnou zmánkou kvality.. :roll:

Haslerka: koukala jsem na to krmivo Oxbow.. Zdá se mi, že je v tom krmivu dost chemie.. Já mám radši vše bez éček, málo chemie a bez cukru :whistle: No jo, ale my jsme rodia bio, takže to asi moc řeším :lol: Já teďka krmím granulemi, kde si suroviny a vše ostatní sama určím, což mi vyhovuje a potkyšům taky.. :)
Oficiální CHS laboratorních potkanů Mandarin´s
http://www.mandarins.wz.cz
Ajka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: HOLKY: Arwen z Reefu, Jedi od Adélky, LMG´s Gerlinda, Jenny´s Loco, Jenny´s Relajado, Snow Flake fon Niederland, Mandarin´s Hope
KLUCI: Xius von Edrimea, Mandarin´s Hippie, Marf fon Niederland, Finn fon Niederland, Whiskey fon Niederland, Milky Way fon Niederland, Husky fon Niederland, Toffe fon Niederland
Chovatelská stanice: Mandarin´s

Další

Zpět na Koupené směsi a různé doplňky