Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vitakraft VITA Special

Recenze směsi a doplňků z obchodů.

Vitakraft VITA Special

Příspěvekod Kometa » 02 pro 2009 16:12

Krmíte s ním někdo? Já ho dnes koupila jako vzdor vůči předraženému Bearpharu. Pro vás jsem je společně vyfotila a dokonce i ochutnala - a hnusné jsou oba zhruba tak na stejno, Prestige duo rat mi přišel ještě hnusnější. Ale krysky mi to vše žerou s nadšením :smi:

Obrázek
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Re: Vitakraft VITA Special

Příspěvekod Kimik » 02 pro 2009 21:31

Prestige mi tady nežral nikdo, taky mě trochu zarazilo, že by to mělo být jak pro myši, tak pro potkany, i když mají na krmení trochu odlišné nároky. Ty granule od Vitakraftu kluci občas na milost vzali, ale s žádným viditelným nadšením. No a to třetí je tak drahé, že na to prostě nemám :(
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod vranitko » 17 bře 2011 10:53

My teď narazili na Vitakraft VITA Special čirou náhodou, když nám došla směska a my odjížděli na jarní prázdniny naprosto bez žrádla. Kluci se po tom vrhli a žrali jak šílení. Když jsem dával granulky ručně po jedné, brali je skoro jako odměny - běžně máme doma míchanou směsku, tak to mohli brát jako příjemnou změnu.

Spíš mě zarazilo, že na krabici byl nápis "no smell" - že bych tomu zpočátku věřil, se snad ani věřit nedá, ale byl jsem mile překvapen. Dokud měli potkani tyhle granule, tak opravdu nesmrděli močí ani bobky. Granule došly, my se vrátili ke standardnímu našemu krmení směskou - kluci si zase vybírají co dřív a komu nechat pšenici :lol: a smrádek se vrátil.
Asi to funguje. Jenže dokud měli tyhle granule, měli bobky světlé skoro ve stejné barvě jako granule. Když jsem našel nějaké recenze na tohle krmivo, bylo to na "smradlavou verzi (bez "no smell")

Hloupá otázka na závěr... nemohli do toho krmiva přidat něco, po čem sice potkani nesmrdí, chutná jim to, ale ubližuje jim to, nebo přinejmenším neprospívá? Až to někde seženeme, zkusím sem opsat jakostní znaky.
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod nevi » 17 bře 2011 11:10

Mám pocit, že se do krmiv dává výtažek z yuccy, aby potkani nesmrděli. Je to i u Beaphar CARE+, krmím jím už dlouho a potkanůpm zjevně nic nechybí :up:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Zuza » 17 bře 2011 13:42

Souhlas s nevi, jestli jme to podobné s Care+, tak rozhodně neškodí, já dlouhodobě Care vynechala a myši mi akorát tak zešpekatěly (ale to je asi moje chyba, moc jsem na složení směsí nehleděla). Teď máme zase Care a během jednoho dne je půlka velké misky pryč :lol:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Kometa » 22 bře 2011 13:42

Pokud je v tom Yucca, tak jim určitě neškodí, naopak má mnoho zdraví prospěšných účinků.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod rusjana » 02 dub 2011 08:52

Včera jsem je koupila na zkoušku...Oba je papají a to je Dumbo vybíravý a např.kočičí granule nebo jiné nežere...s tím smradem teď jen doufám... :up:
rusjana
Skákavka
Skákavka
Potkani: Pupík,Dumbík

Příspěvekod ejda » 04 dub 2011 19:21

Já jim Vitakraft přimíchávám do zrní spolu ještě s psíma granulema a papají všecko, jak zrní, tak Vitakraft. Než si na něj zvykly, tak se ošívaly, ale nouze (v misce pouze granule) je dohnala k tomu si Vitakraftem nadlábnout pupek a netváří se hladově nebo nespokojeně..
Obrázek
ejda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: V Doupěti: Fawkes, Stragen a Tynian

U rodičů: Cisinka, Perlička, Quessinka a Napoleon
V nebíčku: Fifinka

Zpět na Koupené směsi a různé doplňky