Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Krmiva JR Farm

Recenze směsi a doplňků z obchodů.

Re: Krmiva JR Farm

Příspěvekod Esmit » 14 lis 2010 02:20

Já jsem teda koupila mnohem víc než Terr a ten Feast o kterém mluví se mi docela zamlouvá. Uznávám, že je tam hodně toho zrní ale na druhou stranu vypadá "čerstvě" a "nadýchaně", není žádné nahnědlé nebo tak... s tím už jsem se taky setkala. No a těch polštářků je tam vážně pár, na druhou stranu počítám s tím, že to jsou ty nejtučnější kousky. Koupila jsem i to druhé krmivo, kde byly takové malé zelené válečky, netušíte, co to je? Asi nějaká rostlinná strava ale zdálo se mi jako by holky ani nevěděli, že je to k jídlu :-o Ostatní žerou s chutí :) Smíchala jsem jim směsi dohromady. Tu Feast a ještě tu klasickou, kilovou plus ještě jsem do toho nasypala cizrnu a čočku, takže se mi zdá, že líp to už být nemůže. :D Akorát teda u toho clasic je právě půl na půl množství těch zelených válečků se zrním, tak nevím, co to je a proč to tam je. Netušíte někdo, co to přesně je? Příště už budu brát asi jen to Feast, sice je tučnější ale nezdá se mi to zas tak přehnané, dyštak to smíchám ejště s něčím.
Esmit
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sjů* » 14 lis 2010 07:17

možná nějaká vojtěška? Jsem na tu směs koukala, ale podle mě ty moje cácory by se ji nedotkly, nebo aspon vybraly jen určitý kousky.. A v tom Feastu je fakt že je zrní požehnaně, tak to míchám ještě s Wellnesem a misku tam mají tak dlouho, dokud nespapají všechno. :)
Sjů*
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: DUHOVÝ MOST :'(
♥ Kessie *7. 2. 09 † 21. 4. 2010
♥ Clarissa *24. 3. 09 † 7. 2. 2011
♥ Amy *30. 4. 09 † 24. 3. 2011
♥ Judy *30. 4. 09 † 4. 11. 2011
♥ Daisy *8. 6. 10 † 12. 10. 2012

Příspěvekod Domča » 14 lis 2010 09:15

Esmit, ty zelené peletky jsou právěže slisované seno, které žádný potkan nežere. Já to vybírám a dávám morčeti, který se do toho pouští s chutí :whistle:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod Esmit » 14 lis 2010 10:03

Já nevím lae to krmivo se mi zdá levné, tak by člověk asi neměl čekat zázrak. Příště budu objednávat ten Feast 2,5 kg za 148 kč a jednoduše do toho budu míchat něco dalšího. Podle mě člověk těžko najde na trhu něco do čeho by nemusel ještě něco přidávat. A to seno je pěkná blbost. Dneska jsem jim to tam teda nechala ještě další den s tím, že jim tam zbylo jen to zelený a vždycky to vzali, dvakrát do toho kously a znechuceně to zahodily. Mě se hlavně líbí ta kvalita, když jsem kupovala jiné směsky, tak tam bylo to zrní dost divný a sešlý se mi zdálo. A granule mi zase černou potkanku zbarvilo do rezava :D Co se týče těch dropsů, jak psala Ter, tak po tom se vrhali jako divý (uhm, i já jsem si kousek odkousla O:-)) a i přesto, že je dost odsuzuji, tak si myslím, že jsou lepší a míň chemické než třeba ty od Mlsouna nebo jak se jmenuje ta značka s divným bobrem :D Příště je taky zkusím objednat .)
Esmit
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod inuska » 14 lis 2010 22:31

Esmit píše:Já nevím lae to krmivo se mi zdá levné, tak by člověk asi neměl čekat zázrak. .)

Máme zdražit? :o)))
inuska
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Esmit » 24 lis 2010 23:53

Néééé ale mohli byste zrušit zelené peletky ze sena, které potkani stejně nežerou O:-) Jinak jsem spokojená, akorát mě vyděsilo náhlé chlubení "Testováno na zvířatech", když jsem si od JR farm kupovala taky proto, že to je šetrně testováno... ale takhle se s tím chlubit? To mi najednou přijde zvláštní. Každé krmivo je testováno ale některé jsou ohavným způsobem...

zmazana zbytocna citacia - sharkie
Esmit
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 25 lis 2010 09:45

esmit: tady někdo evidentně nepochopil nadsázku a ironii :)
je to imho samozřejmě myšlené tak, že ta krmiva se zvířatům dávají, že jim chutnají :)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod maracuja » 25 lis 2010 09:52

Musím se přiznat, že když jsem na ty nové stránky včera prvně mrkla, tak mě to v první chvíli také zarazilo a musela jsem malinko popřemýšlet, jak je to asi myšleno :shock: :oops: :smi:
maracuja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kaliope of Algernon
Qili od LMG Rattery
Quella Ze Svahu
Za duhovým mostem: Kaliope of Algernon, Qili od LMG Rattery, Quella Ze Svahu, Edna of Algernon, Chrida Z Niflheimu a Beruška

Příspěvekod iwanhoe » 25 lis 2010 10:46

já nad tím taky chvilku kroutila hlavou :smi:
ale co mě teda dost šokovalo, bylo zařazení fretky a ježka mezi hlodavce :dozey: copak to jsou hlodavci? To, že se mezi ně zařazují králíci, to beru - mají aspoň ty dorůstající hlodáky, ale kdo kdy viděl ježka nebo fretku něco vyloženě hlodat?? a taky proč ve "startovacím balíčku pro potkany" není krmivo pro potkany, ale pro morčata??
docela mě mrzí, že to Feast už není v tom menším balení, pro mě kupovat rovnou 2,5 kila na jednu myš je celkem dost :( navíc když nevim, jak jí to bude chutnat :roll:
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Esmit » 26 lis 2010 20:04

Haslerka píše:esmit: tady někdo evidentně nepochopil nadsázku a ironii :)
je to imho samozřejmě myšlené tak, že ta krmiva se zvířatům dávají, že jim chutnají :)

Nj, jenže ne každý to tak může pochopit jako třeba já ;) Nadsázka a ironie podle mě do něčeho takového nepatří...

iwanhoe píše:docela mě mrzí, že to Feast už není v tom menším balení, pro mě kupovat rovnou 2,5 kila na jednu myš je celkem dost :( navíc když nevim, jak jí to bude chutnat :roll:

Ale ono v tom Feastu není v podsatě nic, co by jí nemohl chutnat podle mě. Jako nic, co by nebylo i v jiných krmivech. Obilí nechce žrát žádný, tak se to tam nechá, protože je to důležité ale jinak tam je všechno takové chutnající se mi zdá. Nejsou tam žádné bylinky navíc nebo tak... Ale v Praze jsou nějaké kamenné obchody, třeba by tam měli ještě menší balík nebo by to mohli zkusit zařídit.
Esmit
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 27 lis 2010 10:37

Já to pochopila přišlo mi to milé. :smi: :lol:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod iwanhoe » 27 lis 2010 11:42

spíš by se mi tam líbilo "Testováno zvířaty" než že je to testovaný na zvířatech... :smi: ale to je už zase maličko OT :oops:
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Domča » 27 lis 2010 11:50

Myslím že to každej rozumnej člověk pochopí, že obilí se testovat na zvířatech fakt nedá :smi:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod Esmit » 28 lis 2010 09:18

No, koukám, že tady je pár chytrých jedinců, kteří chápou úplně všechno a jsou děsně rozumní...

iwanhoe píše:spíš by se mi tam líbilo "Testováno zvířaty" než že je to testovaný na zvířatech... :smi: ale to je už zase maličko OT :oops:

S tímhle souhlasím, předejde se tím spekulacím :up:

A co si myslíte o tom krmivu Light? http://jrfarm.cz/product.php?id_product=69
Já nevím ale jako hlavní základní směs bych to nepoužívala, spíš bych to do něčeho zamíchala.

A ty mrkvičky http://jrfarm.cz/product.php?id_product=90 vypadají hrozně roztomile, dávali byste to jako mlsku? Je v tom dokonce petržel, hehe .)
Esmit
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 28 lis 2010 13:32

iwanhoe píše:spíš by se mi tam líbilo "Testováno zvířaty" než že je to testovaný na zvířatech... :smi: ale to je už zase maličko OT :oops:

Já už podivných obratů nejasného smyslu (kterým rozuměl jen překladatel) viděla, a že ani nedělám do překladatelství. Ale Iwanhoe má pravdu, stačí opravdu říci to tady jednou :up: (viz Pravidla) Proto se nadále držte tématu, jakékoliv příspěvky porušující pravidla (k čemuž se tady někteří a- nebudu jmenovat - začínají blížit) budou vyhozeny na Smetiště
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

PředchozíDalší

Zpět na Koupené směsi a různé doplňky