Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Granule Velaz pro potkany

Recenze směsi a doplňků z obchodů.

Granule Velaz pro potkany

Příspěvekod chesterfield » 14 srp 2008 09:40

Přesunuto z Tržnice - nevi

Taruško a tojsou speciálně pro ptokánky? Jájenom kdybych objednala a těm mým bestiiím to nejelo, jestli by je mohl i pejsek.

Sháníte-li toho krmivo, pokračujte sem: viewtopic.php?f=17&t=4801
nevi
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: granule Velas - zprostředkování

Příspěvekod Haslerka » 14 srp 2008 09:49

chesterfield píše:Taruško a tojsou speciálně pro ptokánky? Jájenom kdybych objednala a těm mým bestiiím to nejelo, jestli by je mohl i pejsek.

Jo jsou to spesl pro potkanky, pro psa ani nahodou..jsiou tio takovy valecky prumer cca 1cm, dylka 2cm..
viz foto (autor Levv. doufám, že to nevadí):
Obrázek
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Nefertity » 18 zář 2008 17:59

Oni to fakt žerou :shock: Přes velké pochybnosti takové bylo moje zjištění :smi: Dostal se ke mě vzorek před Chester - děkuju :loveit:
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod kawi » 18 zář 2008 18:26

tak eliska to zere porad ( no, ona sezere cokoli, co jei neni k jidlu :roll: ), ale ostanti na me koukali jako na zjeveni, kdy\z vecer isto piskotu dostali kus granule :roflcry: ale mladez mi to zere, tak super :up:

coze to presne obsahuje, tarusko? :whistle:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Haslerka » 18 zář 2008 21:05

kawalski píše:tak eliska to zere porad ( no, ona sezere cokoli, co jei neni k jidlu :roll: ), ale ostanti na me koukali jako na zjeveni, kdy\z vecer isto piskotu dostali kus granule :roflcry: ale mladez mi to zere, tak super :up:

coze to presne obsahuje, tarusko? :whistle:

vsechno, vubec nemusi dostavat zrní, bilkoviny...je to kompletní krmivo..
Kompletní krmná směs pro myši a potkany v SPF chovech

ST – 1

Krmná směs je určena pro výživu laboratorních myší a potkanů převážně v SPF chovech. Předkládá se v suchém stavu v granulované formě chovným skupinám zvířat, ale i mladým zvířatům jako jediné krmivo do zásobních krmítek ad libitum. Myši a potkani musí mít nepřetržitý přístup k napáječkáms čerstvou pitnou vodou. Krmivo je určeno ke sterilizaci v autoklávech při teplotě 127 st. Celsia a tlaku 150 kPa po dobu cca 20 minut. Průměrná denní spotřeba pro dospělé zvíře činí 7 g u myší a 18 g u potkanů.

Použité suroviny:

Pšenice, oves, kukuřice, pšeničná mouka, úsušky píce vojtěšky, sojový extr. šrot, masokostní moučka, rybí moučka, krmný vápenec, dihydrogenfosforečnan vápenatý, sůl krmná, Methionin 20%, aminovitan STER PLUS.

Jakostní znaky v kg směsi:

Vlhkost – 11,8 %, dusíkaté látky – 240 g, vláknina – 37,2 g, tuk – 34,7 g, popel – 65,1 g, vápník (Ca) – 13,2g, fosfor (P) – 8,7g, sodík (Na) – 1,8g, vitamin A – 332000 m.j., vitamin D (vyjádřen jako D3 Cholekalciferol) – 2500 m.j., vitamin E (Alfatokoferol) – 107,9 mg, měď (Cu) vyjádřena jako síran měďnatý pentahydrát – 22,6 mg, selen (Se) vyjádřen jako seleničitan sodný – 0,34 mg.

Antioxidanty: Butylhydroxytoluen, Etoxyquin, Butylhydroxyanisol

Ostatní doplňkové látky: Citrex powder (přírodní stimulátor užitkovosti), Myco ad (adsorbent mykotoxinů)

Upozornění: Krmivo obsahuje suroviny vyrobené ze savčí tkáně a je zakázáno je zkrmovat přežvýkavcům.

Ochranná lhůta: 0 dnů
Doba použitelnosti: 3 měsíce od data výroby
Egalizace pytlů: 20 kg a 40 kg
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska

Příspěvekod Haslerka » 10 lis 2008 13:39

Já bych chtěla jen něco maličko napsat ke zpusobu krmení Velaskami.
Koukám, že mnoho z vás to míchá do směsí, nebo krmí jako klasickou zrninovou smes. Ale to se nesmí, velasky jsou kompletní krmivo a měly by být zkrmovany jako jediné krmivo ad libitum (+voda samozřejmě). Pokud budete velasky míchat do smesi, nebo přidávat vetší množství dalšího krmiva, paradoxne svým zvířatum ubližujete, můžete jim zapřičinit vážné problemy (disbalance živin). Sama jsem o tomto nevedela, ale bavila jsem se o tomto s veterinářkou, která tyhle velasky potkanum krmí (mluví o ní Tara na začátku, je to ta co je puvodně nabízela) a bylo mi řečeno, že taky krmí tak jak jsem popsala výše, tedy převážně pouze velasky, max občas nějakou zeleninu, ovoce.. Podnět k této diskuzi mi zavdalo studium, nebot o problematice krmení a chovu hlodavcu mam nekolik předmětů a tohle je považováno za hrubou chybu, proto jsem se o to začala více zajímat.
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Re: Granule Velaz pro potkany

Příspěvekod BinaX » 28 lis 2008 11:39

A jestli se můžu zeptat, je nějak dané např. kolik granulek Velazek stačí pro jednoho potkana jako krmivo? Vzhledem k tomu, že jsem to brala opravdu od oka se bojím, jestli jsem jim náhodou nedávala těch granulí nějak moc. Tak jen jestli to je nějak dané, kolik těch granulí stačí jako jedna denní dávka pro jednoho potkana.
BinaX
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Borro of Ituri, Frisco Beris, Jezabell, Elisabeth, Dakota, Catany of Ratsystem, Orca Rat4U

Ti jež čekají za duhovým mostem: Bimbo, Barunka, Bonnie Ball, Flíček, Pan Táta, Shezar, Jessie, Ashley, Stříbro, Dumbička, Tor, Akela Proximo, Hoblinka z Uhelky, Palpebra od Lucky, Fantasy PotkanMarvel, Igor od Nergity
Chovatelská stanice: Chs Ituri

Příspěvekod Haslerka » 28 lis 2008 18:09

BinaX píše:A jestli se můžu zeptat, je nějak dané např. kolik granulek Velazek stačí pro jednoho potkana jako krmivo? Vzhledem k tomu, že jsem to brala opravdu od oka se bojím, jestli jsem jim náhodou nedávala těch granulí nějak moc. Tak jen jestli to je nějak dané, kolik těch granulí stačí jako jedna denní dávka pro jednoho potkana.

Dávají se ad-libitum, tedy neomezeně. Zvířata by je měla mít stále k dispozici:)
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kukla » 29 lis 2008 14:50

Hašlerko a měla bys třeba nějaké materiály ohledně toho kompletního krmiva a nevhodnosti kombinování? Mě by totiž zajímaly nějaké důkazy - teď to nemyslím nijak rýpavě, ale jediné argumenty, které jsem kdy ohledně tohoto slyšela, bylo "veterináři to doporučují", "odborníci to doporučují". Tak by mě zajímalo, na základě čeho, jestli nějakých testů, v tom případě jakých, jaké byly výsledky atd. Prostě si nedovedu představit, že když budu mít dvě krmiva se stjným poměrem živin (tzn. vyvážená), tak že bych ten poměr jejich smícháním narušila, tam mi nějak hapruje ta matika zákl. školy :smi: Kdybys něco měla, mohla bys to sem prosím uvést, příp. mi to poslat na mail? Díky moc.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Haslerka » 29 lis 2008 19:48

Kukla píše:Hašlerko a měla bys třeba nějaké materiály ohledně toho kompletního krmiva a nevhodnosti kombinování? Mě by totiž zajímaly nějaké důkazy - teď to nemyslím nijak rýpavě, ale jediné argumenty, které jsem kdy ohledně tohoto slyšela, bylo "veterináři to doporučují", "odborníci to doporučují". Tak by mě zajímalo, na základě čeho, jestli nějakých testů, v tom případě jakých, jaké byly výsledky atd. Prostě si nedovedu představit, že když budu mít dvě krmiva se stjným poměrem živin (tzn. vyvážená), tak že bych ten poměr jejich smícháním narušila, tam mi nějak hapruje ta matika zákl. školy :smi: Kdybys něco měla, mohla bys to sem prosím uvést, příp. mi to poslat na mail? Díky moc.

Mno ono je největší problém, že ta kompletní smes o které jsme mluvila je smes zrní, ne granule (reagovala jsem na nevi). Granule by se asi daly kombinovat mezi sebou, ale smes zrní s granulemi ne, doufám, že chápeš, jak to myslím. Ono mimochodem se i da polemizovat, jestli se smes zrní vubec muže povazovat za kompletní, protože je to všechno taky o preferencích toho ktereho potkana a o tom, jestli ti třeba nepropada na dno pytliku víc kukuřice.
Jinak většinu informací mám z přednášek předmětů Výživa zvířat a Chov laboratorních zvířat ( FAPPZ ČZU, obor specialni chovy ABPS). Nicméně něco o tom bys urcitě našla ve skriptech k těmhle předmetum, zkusím najít doporučenou literaturu (učím se ze zapisku, takže je doma nemám).
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 21 led 2009 20:13

Šklíbo já ještě trocha mám, můžu posloužit, přijdeš na sraz? můžu je tam vzít. Ono u nás to není jako hlavní krmivo, dávám tak jednou týdně, jinak by se jim to zajídalo. A žerou to jenom klcí, holčičkyx ani zaboha.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod ryc086 » 18 úno 2009 16:13

krmit jenom granulema se mi zda nesmysl, to je fakt jak pro brojlery kde se jim nasypou granule a o nic vic se nestarate, jen at pekne rostou :roll: kazdej ma rad zpestreni a urcite bych nevydrzel krmit jenom velaskama. ty jsou sice kompletni ale kdyz budu krmit vlastni smeskou (u ktere asi 100% neodhadnu vyvazenost) tak si mysi stejne vyberou nejdriv to nejlepsi a naposled - v nouzi treba obycejny zrni. tak jakapak vyvazenost :smi:
Obrázek
ryc086
Růžovka
Růžovka
Potkani: Furfur von Percy
Bebešin Gůůgl

Za duhovým mostem ...
Bebešin Rumburak 3.7.2007 - 1.2.2009

Příspěvekod Kometa » 18 úno 2009 17:06

Já právě s oblibou využívám toho, že potkanům granule zas tak moc nejedou - takže i tloustnoucí Šmoula je může mít stále v mističce a vezme si, až když má fakt hlad. Protože miska zrní v nich zmizí za pár minut a když bych jim nechala misku prázdnou, měla bych strach, že budou mít hlad (a nejen že nechci, aby hladověli, ale ví bůh jestli nemaj třeba v pilinách zahrabaný nějaký zbytky jídla, který už by nemuselo být uplně jedlý)
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 09 pro 2009 13:20

Krmíte ještě někdo velazkama? Myslela jsem, že bych chlapcům pár kilo sehnala, ale ve druhé témě o zprostředkování jsem četla něco o zdraví škodlivých srágorách...

Kometa píše:hmm.. ten Butylhydroxytoluen je docela škodlivej.

z www:emulgatory.cz
E321 - Butylhydroxytoluen (BHT)
Skóre škodlivosti:5
Zdraví škodlivá přísada
Přísada nevhodná pro děti
Může být přičinou alergie
Antioxidant s účinky i širokým použitím jako E320. Pro lidské zdraví má podobné účinky jako E320. Může mít toxické účinky, na některé orgány, např. játra, plíce, ledviny. V ČR povoleno v omezeném množství. V USA povoleno.

E324 - Ethoxyquin
Skóre škodlivosti:4
Zakázaná přísada, nesmí se používat !
Antioxidant účinný proti žluknutí tuků a zajišťuje stálost barvy některých barevných koření. Je v podezření, že poškozuje vnitřní orgány. V ČR není jeho používání povoleno. V USA je použítí látky povoleno.

E320 - Butylhydroxyanisol (BHA)
Skóre škodlivosti:5
Zdraví škodlivá přísada
Přísada nevhodná pro děti
Může být přičinou alergie
Antioxidant zpomaluje žluknutí tuků a má aromatické účinky. Konzervant prosi některým bakteriím a plísním. Použití pro margaríny, majonézy, tuky, oleje, pekařské výrobky, směsi pro výrobu dezertů, sušené droždí, instantní polévky, sypké nápoje v sáčku apod. Citlivým osobám může vyvolat kopřivku a podle některých studií může být i příčinou vzniku rakovinotvorného bujení trávícího traktu nebo zesiluje karcinogenní účinky jiných karcinogenů. V ČR povoleno jako antioxidant v omezeném množství. V USA povoleno.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Zpět na Koupené směsi a různé doplňky