Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Tukan - krmné směsi

Recenze směsi a doplňků z obchodů.

Tukan - krmné směsi

Příspěvekod myjka » 09 črc 2007 08:47

Musim urobit velmi pozitivnu reklamu krmivu Tukan exclusive krecek - kompletní krmivo pro krecky, piskomily, osmaky a jine hlodavce
Je to 700g balenie za 69sk (kupovala som ho doma u nas ale vyrobca je cr)
zlozenie: vojteska,kukuricne vlocky, psenice, sorgo cervene, kukurice, hrach, oves, slunecnice bila, jablka susena, hrachove vlocky, burske orechy, banany, svatojansky chleb, fazole vlocky, extrud. kukurice.
Obrázek Obrázek Obrázek
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Re: Krmné směsi - recenze:-)

Příspěvekod Kvítko » 05 říj 2007 11:08

Koupila jsem pro zpestření od fi. TUKAN krmení pro želvu-leguána, hodně suš. jablíček, gamarus, oříšky, nějaký extr.křupky, svatoján. chleba, zelené granule...myslela jsem, že z toho Žofinka vypapká jen ty jablíčka a nevejš gamarusy, ale příjemně mě překvapila!!!! Zmizelo úplě všechno!
Kvítko
Růžovka
Růžovka

Tukan 25kg pro papousky

Příspěvekod Nightwolf » 03 dub 2008 08:30

Tak nevim ci to tu nekde neni ale nenasla jsem. Chci se tu podelit o sve vyborne zkusenosti s touhle smesi. Kdyz se nam potkanstvo rozrostlo az do dnesniho stavu, kupovani kilovych baliku po 60ti korunach prestalo mit smyslo a bylo by to priserne nakladne. Tahle smes je bozi. Jsou v ni susene banany, liskove orechy, velka bila slunecnice, mala slunecnice, oves, kukurice a myslim ze jsem tam snad videla i rozinky. Vypada nadherne a moc prijemne voni. Potkani ji zboznuji a vzdycky vyberou uplne vsechno. Objednavam ji v 25kg pytlich za 780kc a vozi az k domu. Myslim ze za tu cenu se takhle kvalitni smes jen malokde najde a jinak nasim 50 potkanum vydrzi jeden pytel zhruba na mesic. Kdyby mel nekdo zajem muzu poskytnout cislo na zverak kde se to objednava. ;)
Nightwolf
Růžovka
Růžovka
Potkani: Holky. Krtek, Myš, Cheza, Kira, Bonpari of X-Rats, Cyradis Rats of Darkness, Aileen Angarats, Arda Angarats, Hope Rats of Darkness, Esper von Nergrita, Verdrin, Jůlinka, Chipo Angarats, Chana Angarats, Dweia Angarats, Coolrattie of X-Rats, Calisto Angarats, Ceres Angarats, Crystabel Angarats.

Kluci: Sanchez a Sabien von Edrimea, Bender, Fry, Berk Angarats, Boo Angarats, Baltazar Angarats, Baal Angarats, Explorer od Adush, Kain, Abel, Frank Rats of Darkness, Azrael Angarats, Aion Angarats, Auron Angarats, Eloton-suru Angarats, Chamdar Angarats, Chrono Angarats, Cahir Angarats, Cernnunos Angarats, Creon Angarats, Cryton Angarat, Ascar Angarats.

Ti co nás opustili jen docasne a cekaji za duhovym mostem v medovem ráji: Jůlinka I, Jůlinka II, Jůlinka III, End od Adush, Cream Rats of Darkness,vrh F od Angarats. Elder Angarats, Durnik Angarats.

A naši nepotkaní zvířecí přátelé: Lhasa Apso Sherina, Kikina a Malej, jorkšírka Eliška, pouliční směs Benžák a bílé myšky Twinkee.
Chovatelská stanice: Angarats

Re: Tukan 25kg pro papousky

Příspěvekod Nergita » 05 dub 2008 00:22

Nigh: slunečnici by potkani právě moc neměli (ale samozdřejmně, že jim moc chutná) a směsi pro papoušky jí obsahují víc než dost.
Já kupuji směs pro potkany, jde jsou fakt jen věci, co můžou, dá se koupit i po kilu (1 kg/35Kč) a když jsem to propočítala, těch 25kg by vyšlo na 875 Kč, což je rozdíl 95 Kč a to není moc.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Haslerka » 05 dub 2008 08:40

mě přijde tahle směs pro potkánky docela nevhodná, samozžejmě že jim chutná, ale obsahuje příliš monosacharidu-sladké susené ovoce, prilis tuku-slunecnice, oříšky a malo polysacharidů-pšenice, ovesne vločky a bílkovin.

dle mého by měla být směs vyvážená s převahou pšenice(te b mělo byt nejvíc), ovsa a ovesných vloček,dale kukuřice, trocha slunečnice, suseny hrach, burizony a kvalitní granule pro psy a susené ovoce by v ní mělo být jen velmi malo, radeji vubec a davat ho jako pamlsek(tak to dělám já)...míchám směs podle tohoto navodu: http://chspalpebra.wz.cz/krmeni.html a holky mi hezky prospívají, chutná jim(i když pšenice zustan poslední, ovsem chce to mit pevnou vuli a nedat jim novy zrni dokud ji nespapaji a ony to spucnou taky..dokonce moje obryně Sůva trošku zhubla, což bylo zahodno...
tady Samyasa taky hezky popisuje, jak správně krmit: http://www.theblackhole.estranky.cz/cla ... va-potkanu
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod porcelainswan » 03 kvě 2008 09:51

převaha pšenice....no z praxe....málokterý potkan to žere...aspoň z těch, které znám já...
ObrázekObrázekObrázek
porcelainswan
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: V potkaním nebíčku:
Caminante´s Croissant (dumbo rex, american blue, berkshire, spotted)

Caminante´s Doughnut (dumbo, platinum aguti, solid)

Příspěvekod Haslerka » 03 kvě 2008 13:44

porcelainswan píše:převaha pšenice....no z praxe....málokterý potkan to žere...aspoň z těch, které znám já...

Ale tak to je chyba toho kdo je chová, že...moje holky taky nezraly, ale ted to zerou, protože jim proste nic jineho nezbyde a tvari se u toho stejne nadsene jako u krmiva se spoustou orechu a olejnatych semen. Já bych taky radeji jedla samou čokoladu, ale vim jak bych pak vypadala a obezita skodi jak nam tak potkanum. Ba bych rekla ze potkankum vic, protože ziji kratši dobu. Potkanci budou vzdy jist to co jim dame-je jen na nas, jak si je vychovame, pokud jim das krmivo ve kterem je spousta monosacharidu a tuku, tak budou logicky zrat ty sladke a tucne veci a na zrni prdet. Já se snažím, aby moje holky dostavaly stravu jim prospesnou a vyvazenou...
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska

Re: Tukan - krmné směsi

Příspěvekod Monique5 » 05 črc 2010 09:03

Já kupuju od Tukana směs Koktejl..tady u nás to stojí 29 korun a je to 250 gramů..(složení : extrudovaná kukuřice, jablka, burské oříšky, svatojánský chléb, a slunečnice) otouškovi to chutná až teda na sušený jablka, ty vždycky odnese do záchodu :roflcry:
Monique5
Růžovka
Růžovka
Potkani: Otoušek

Příspěvekod Haslerka » 05 črc 2010 09:12

hm, s takovou směsí si doma vychováš rozmlsance a tlusťocha...to určitě není směs, kterou by měl potkan mít denně, ty věci, co obsahuje, bych dávala jen občas jako pamlsek...třeba jednou, dvakrát do týdne.
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Cookie » 07 lis 2010 15:28

Ahoj, koupila jsem svému potkánkovi TUKAN - činčila speciál. Myslim si, že je to vhodné i pro hlodavce. No a chtěla jsem se zeptat, jestli to je opravdu vhodné 100% i pro potkany, jestli se speciální krmivo pro potkany nějak liší od tohoto krmiva. Dík
,,Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít."

ObrázekObrázek ~ Cookie *17.8. 2010
Cookie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Za duhovým mostem čekají:
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás
Chovatelská stanice: Sch-Potkaní Packy

Příspěvekod Kimik » 07 lis 2010 17:34

Neznám složení toho krmiva, ale co vím, tak činčila je vegetarián, zatímco potkan potřebuje i živočišné bílkoviny, takže si myslím, že potkanovi to dávat můžeš, ale bude k tomu potřebovat ještě něco, kde právě budou ty živočišné složky.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Haslerka » 08 lis 2010 13:17

po pravdě to není vhodné krmivo ani pro činčily, ani pro potkany (i když pro činčily je mnohem nevhodnější). Je v tom zbytečně moc vojteškových granulí, co ti potkan žrát spíš nebude a další složky jsou samá kukuřice, slunečnice atd. Pokud k tomu koupíš ještě tak aspon pul kila pšenice, kterou to naředíš, tak to bude ok (a to už rovnou můžeš dát i malý pytlík granulí pro kočky a psy, aby v tom byly i živočišné bílkoviny :)
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Cookie » 09 lis 2010 19:27

Kimik píše:Neznám složení toho krmiva, ale co vím, tak činčila je vegetarián, zatímco potkan potřebuje i živočišné bílkoviny, takže si myslím, že potkanovi to dávat můžeš, ale bude k tomu potřebovat ještě něco, kde právě budou ty živočišné složky.
JJ dík, ale v tom krmivu je právě hodně kukuřice a slunečnicových semínek :whistle: ...tak ty jí vybírám..a živočišné složky..to je jako sušený banán, jablíčka ...nebo maso ap? :smi:
,,Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít."

ObrázekObrázek ~ Cookie *17.8. 2010
Cookie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Za duhovým mostem čekají:
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás
Chovatelská stanice: Sch-Potkaní Packy

Příspěvekod Kimik » 09 lis 2010 19:31

Živočišný složky jsou maso, banán a jablíčka jsou rostliny :smi:
Jinak teda jak píše Hašlerka, takhel směs asi nebude vhodná ani pro ty činčily :( Docela často se u různých směsí musím pozastavit nad tím, jestli výrobce aspoň z dálky viděl zvíře, pro které to krmení vyrábí. Většinou bohužel asi ne... :x
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod nevi » 10 lis 2010 06:45

Tak ona asi nebyla prioritou vyváženost, ostatně je to snad nejlevnější krmivo... a rohlíky a tlačenka taky nejsou zdravé jídlo pro lidi a stejně se prodávají, protože jsou levné a prodají se :roll:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Další

Zpět na Koupené směsi a různé doplňky