Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Musli misto zrni?

Recenze směsi a doplňků z obchodů.

Musli misto zrni?

Příspěvekod Filanda » 28 črc 2008 10:02

Chtela jsem se zeptat jestli nekdo dava potkankum klasicke lidske musli, a jestli se tim da nahradit bezna krmna smes. Zkusila jsem holkam koupit tu omega3 sluis superior menu a spis se v tom rypaji zatimco jahodove musli co mam doma pomerne ochotne zfutruji. Ted meli na noc danou jednu misku s musli a jednu se smesi a musli zbodli zatimco ze smesi chybi asi tak 5 zrnicek. Holky jsou dost stihle takze tloustnuti se moc nebojim, ta jedna to nejspis chce uhrat na modelku, protoze kdyz ji rikam at trosku vic papa tvari se jakoby nic :whistle: . Spis si rikam aby jim nechybeli nejake ziviny co jsou v zrni kdyby dostavali stabilne jen musli.
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Re: Musli misto zrni?

Příspěvekod Nefertity » 28 črc 2008 10:29

Měla by sis určitě dát pozor na to, zda je musli doslazované.. některá lidská jsou fakt přeslazená, ta by asi nebyla vhodná..
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Tara » 29 črc 2008 20:18

ja si myslim, ze to rucite nenahradi to co se najde v zrni apod.
mozna bych to dala sem tam na chut-ale urcite ne jako hlavni jidlo.
Nebo musli primichej do zrni :up:
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Luxorka » 29 črc 2008 21:50

Si myslím, že když dojde na hlad, tak i to zrní potkánci snědí.. :up:
ObrázekPets name: McLoomilouObrázek
Luxorka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Myšáček†, Cipísek a Barnabášek, Fanoušek, Jonatánek†..
Chovatelská stanice: Potkaní Tým

Příspěvekod Haslerka » 29 črc 2008 22:37

musli je opravdu moc energeticky vydatne, jako obcasná namka u rostoucích potkánků muze byt, ale jako stala potrava v zadnem pripade. Co se tyče toho nežraní zrní, chce to jen nebyt moc měkký, moje holky už zrní zerou velmi pochotně, protože zjistily že nic jineho nedostanou. Je to ale hodně narocné na psychiku:)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Tara » 29 črc 2008 23:06

ja jsem zezacatku to zrni klukum vysypavala i kdyz miska byla plna..ted vysypavam az kdyz jsou tam fakt jen zbytky..oni jsou fakt hrozne rozmazleni, takze jak holky rikaji-chce to nechat..a nechat..a cekat :roll: :lol:
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Kometa » 30 črc 2008 07:54

V lidském musli je hodně cukru a to není zdravé - nejde jen o tloušťku, ta je vidět, to člověk ohlídá, ale o to, že rafinovaný cukr vůbec není pro tělo vhodný, např. připravuje tělo o vápník a jiné minerály. Já mam potkany fakt hodně zmlsaný, ale každé ráno se mi nadšeně vrhnou na misku müsli, které jim sama připravuji.
Základem jsou ovesné a ječné vločky (případně i jiné, když v obchodě natrefím). Protože ještě nejsou nijak tlusté, dávám jim tam slunečnicová a dýňová semínka, semtam oříšek. Když přidáš sušený banánek, budou nadšené. Pro 2 potkany smíchám cca vrchovatou lžičku směsi a stejné množství bílého jogurtu (ehm... Bio jogurtu, ale potkanům je tohle putna) a můžou se po tom utlouct. Máme svůj rituálek - zamíchám prstem, ony mi ho olížou a pak dostanou mističku.
Mám klid, že žerou zrní a ony si užívají mňamku.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Filanda » 30 črc 2008 08:10

Tak ja na ne zkusim trosku pritvrdit. Ja jsem tu mela nejaké Bio organic jahodove musli, tak doufam ze to zas tak nezdrava pecka nebyla :roll: . Slunecnici maji holky rady ale davam ji prave radsi omezene , vlocky jsem jeste nezkousela. Jinak ja mam asi prapodivne potkanky, protoze susene banany byla prvni vec co jsem jim koupila a nepozreli ani jeden :whistle: . Hrozne jim taky chutna Fitness od Nestle, takove to obycejne bez prichuti, ale to jsem davala spis jen jako dobrotu jednou za cas, taky si nejsem jista jestli tam neni moc cukru nebo neceho spatneho. Ona ta moje mensi holcicka mi prijde hodne drobna , tak se ji porad snazim trosku podstrojovat, tak doufam , ze kdyz pritvrdim ze mi nenasadi drastickou hladovku. Je mozne , ze se mi to pouze zda, protoze jsem nikdy male potkanky nemela, ale v tech 7mi tydnech byla oproti brachovi polovicni, zatimco ostatni dve holcicky byli prece jenom o dost vetsi i tlustsi.
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Příspěvekod Filanda » 31 črc 2008 08:39

Tak oprava dneska jsem pristihla jednu z holek snist prvni suseny banan. Ona jim totiz "hloupa panicka (já) pry dala k snidani fuj rajce" :angel: tak radsi odesly dloubat do te misky se zrnim :whistle: . Jinak tohle susene ovoce muze byt proslazene nejak nevhodnym cukrem? na bananech je totiz ze jsou proslazene medem, ale co sjem vcera koukala v krame tak na ananasu bylo, ze jsou proslazene cukrem a na takove pekne smesi ovoce s kokosem bylopouze ze je proslazene a pro jistotu tam vubec nebylo napsano cim, tak jsem to radsi nekupovala :roll: .
Filanda
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Lavender » 31 črc 2008 11:41

Existuje směs pro hlodavce, ve které jsou sušené banány (ale je jich tam málo) ;)
Nebo mě napadlo zkusi někdy nakoupit v takových těch krámcích jako "Natura" atd. Prostě tam, co nakupujou manekýny, aby nebyly tlustý :roflmao:
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod Luxorka » 31 črc 2008 12:43

Filanda píše:Tak oprava dneska jsem pristihla jednu z holek snist prvni suseny banan. Ona jim totiz "hloupa panicka (já) pry dala k snidani fuj rajce" :angel: tak radsi odesly dloubat do te misky se zrnim :whistle: . Jinak tohle susene ovoce muze byt proslazene nejak nevhodnym cukrem? na bananech je totiz ze jsou proslazene medem, ale co sjem vcera koukala v krame tak na ananasu bylo, ze jsou proslazene cukrem a na takove pekne smesi ovoce s kokosem bylopouze ze je proslazene a pro jistotu tam vubec nebylo napsano cim, tak jsem to radsi nekupovala :roll: .

Yéé a u nás se o rajče pomalu perou.. :whistle: Sušený banány a jiný dobroty, který chci pro kluky neslazený, maj v Bio prodejnách a nebo v Dia kouktu v nějakým dobrým obchoďáku..
ObrázekPets name: McLoomilouObrázek
Luxorka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Myšáček†, Cipísek a Barnabášek, Fanoušek, Jonatánek†..
Chovatelská stanice: Potkaní Tým

Příspěvekod Filanda » 31 črc 2008 18:22

zkusim se podivat jestli neco bude v tescu, mam pocit ze maji nejakou organic bio radu vseho mozneho, nebo nejake dia potraviny tam podle me taky asi budou mit, sama tyhle veci nejim tak nemam prehled :up: . Jinak dekuju za rady. A k tomu rajceti, ony jsou to vybiravky, dostali od rana rajce, cuketu a meloun , protoze je tu desne vedro tak jsem je tim chtela ochladit a uspesne z toho vyrabi naky po potkansku rozslapany humusacky salat misto aby poradne papaly :whistle: . A docela me zarazilo ze jedna z holek okusuje od melounu tu zelenou slupku misto aby papala ten cerveny vnitrek :roll:
Filanda
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Bart3wik » 03 dub 2013 16:56

U nás zrní moc není v oblibě, ale takové to sypané krmení je to oranžové a zelené jsou to jakési kukuřičné lupínky (prodávají to v Hornbachu) to jde u nás šíleně na odbyt :lol: :roll: :whistle:
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Příspěvekod DraXitko » 04 dub 2013 12:16

Ty zeleno-oranžové kukuřičné křupky u nás jdou taky na dračku. Bohužel už v Hornbachu nemají ty jáhlové granule a pak směs s ovesnými vločkami, to ty naše chumtalky, taky měly rády.
"...ale že existují lidi, kteří lžou jen proto, že můžou. Že něco řeknou, slíbí a nic to pro ně neznamená... To jsem do té doby nevěděl a docela mě to překvapilo..."
Obrázek

Chumtalky
DraXitko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky za duhovým mostem: Negí, Joy, Vari, Micro, Šedi, Líza, Dýdý, Taší, Kebu, Algee, Rachel, Estelka, Melanie, Zombie, Celestýnka

Zpět na Koupené směsi a různé doplňky