Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Směsi pro morčata a králíky

Recenze směsi a doplňků z obchodů.

Směsi pro morčata a králíky

Příspěvekod Nefertity » 04 črc 2007 18:32

Nechci zakládat nový téma, nikam se to úplně nehodí, tak dám svůj dotaz sem:

Vídám různě všechny možné směsi, zatím jsem kupovala "pro potkany" "malé hlodavce" obecně pro "hlodavce" atd.
Dneska jsem se v obchodě dívala na různé DARWIN's směsi a přišlo mi, že v směsi "pro morčata a králíky" je míň zrní než v "pro malé hlodavce", tak jsem jí koupila...

A k mému dotazu... je nějaký praktický, výrazný a důležitý rozdíl mezi např. směsí pro potkany a směsemi pro činčily, morčata, králíky atd.? (vím, že např. morčata si neumějí vyrábět vitamín C)

Kupujete potkanům i směsi, které jsou "výhradně" pro jiné hlodavce? Například pro morčata nebo činčily?
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Re: Kam se poděl XtraVital?

Příspěvekod Tara » 04 črc 2007 19:01

Darwin kupuju jak pro křečíky tak pro morčata či kráíky(pak to míchám ještě s extravitalem atd)
a myslím že..krmivo Hra-což klukům chutí nejvíc,je pro morčata...
klukům třeba extravital nechutná vůbec(dávám ho tam pro čisté svědomí :lol:)
a jiné-extravýrobky pro potkany taky ne :roll:
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod zulu » 04 črc 2007 20:22

ve směsech pro potkany bývá maso (aspoň v xtravitalu je), sice to není žádné závratné množství, ale aspoň něco. třeba ve směsi pro králíky asi maso nebude :) jinak nevím, můžeš porovnat složení (což já stejně nedělám :) )
já jsem teď začala používat xtravital, a míchám k tomu pro zpestření různé jiné dobroty, mimo jiné i krmivo pro hlodavce, většinou od tukana.
Obrázek Obrázek
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod Haslerka » 04 črc 2007 20:32

já pouzivam uplne stejne krmivo jak pro krecka, tak pro morcata i potkany, nejlevnejsi co je....
obcas koupim 5 kilo od kamosky za 55 kc nebo bezne kupuju tady na vesnici Avicentru po hlodavce za 22kc..micham do toho granulky pro kocku jinak nic...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Nefertity » 05 črc 2007 09:38

Já mám momentálně taky směs smíchanou ze spousty směsí: Prestige (nakonec holkám trochu zachutnala), Vitakraft (to jim chutná, ale 400g bylo dooost drahý - mám dojem, že asi 70Kč), Vitapol (chutnají jim ty kolečka, ale je tam strašně moc zrní)- speciálně pro potkany, Darwin's pro hlodavce (to jim chutná, ale je tam hrozně moc slunečnicových semínek), včera jsem kupila 2,3l kbelíček Darwin's pro morčata a králíky a to vypadá moc pěkně, skoro žádné zrní) a samozřejmě směs od Bethan, ta jim moc chutná, po kokosu se můžou utlouct :wink: K tomu ještě dodávám burizony, vločky a směs pro morčata z Hornbachu (volný prodej na váhu)

Souhlasím s Tarou, že směsi, který nejsou speciálně pro potkany jim chutnají víc.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Re: Směsi pro morčata a králíky

Příspěvekod TheRaven » 11 kvě 2011 06:45

Vzhledem k tomu, že mám morče, kupuju směs pro morčata. Je zajímavé, že ani morče, ani potkyši nechtěli žrát krmení "speciálně" pro ně (typu Kompletní krmení pro vašeho potkana/morče, 500 g 120 /a více/ korun). Naopak po Darwinovi se slehne zem. Teď jsem jim objednávala novou klec (potkyšům) a koupila jsem jim tam 4 kila krmení Bobina (též pro morčata). Aby měli bílkoviny dostávají vařená vejce, zophobase a kočičí granule. A jsou totálně spokojený :-)
Jestliže jde všechno podle plánu, někde se stala chyba....
TheRaven
Růžovka
Růžovka
Potkani: Aida, Žižla (RIP: Lex, Zůza, Kája)

Re: Směsi pro morčata a králíky

Příspěvekod Haslerka » 11 kvě 2011 08:50

jojo, po Darwinovi se slehne zem, ale taky možná brzo morče. Tuhle značku nebrat, hodně zvířat na ni už dojelo. Ono vlastně vůbec není vhodné morčata krmit směsí, lepší jsou granule a i ty dávat tak 2x týdně. Přemíra zrní morčatům ničí střeva.
Doporučuji důkladně pročíst: http://www.kralici.cz/morcata/pages.asp?f=jidelnicek

(a sorry ta cavia spam..)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Zpět na Koupené směsi a různé doplňky