Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

vitamíny

Recenze směsi a doplňků z obchodů.

vitamíny

Příspěvekod AndyapotkanMax » 07 zář 2006 19:15

Tak jsem ráda že jsem navázala nové téma. Já jsem si na internetu našla stránku : http://www.rattik.wz.cz a tam jsem našla co potkanům dávat a co ne, a rajče tam bylo taky jenomže ten můj by ho chtěl ochutnat ale já se bála že by mu to nesedlo ! Můj Maxik zatim sežral : banán,jablko a čokoládu si taky vzal, ale nemám ho moc dlouho takže ještě pořádně nevim co žere. :dance: [/b]
AndyapotkanMax
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Phoca » 07 zář 2006 19:25

myslím, že rajčiny sú v pohode... čokoláda sa dávať nemá... banán a jabko v pohode... :roll: sa mi to nejak nechce otevrít ten web.. :evil: :D
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Phoca » 07 zář 2006 19:32

inak, z melónu mi jedia jadierka, inak ho lížu, a ešte sa z neho neposrali, a to som im určite nedala 2 kubické cenťáky :lol:
papriku mi je Jogurt, ale moc mu jej nedávam (blééé)
slané, korenené, citrusy, to je snad jasné 8)
surové zemiaky - to by ma ani nenapadlo, ale varené majú radi
a ty "rajská jablka" hmm... slabý komentár tam má 8)

pochoutky, fajn, može byť... ale
křupky by som teda nedala... tie arašídové myslím.
k piškótom dodám - nepreháňať! keď nechceš mať doma guličku :lol:
corn flakes - moji majú radi, ale bacha, môžu sa nalepiť na podnebie a "dáviť" potkana
mazací sýr nedávam, moc slaný :P
zbytok sa mi pravdepodobne neotvoril, ak tam je ešte niečo... server wz.cz mi fachá málokedy :roll:

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
6 BUFEŤÁKOV:
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka

Příspěvekod Bethan » 08 zář 2006 13:04

hm, tak já teda mazací sýr dávam, rozhodně mi slaný nepřijde...rajče jen tak ždibíček na ochutnání, ale víc ne, citrusy a čokoládu prakticky vůbec, ale taky tak jednou za měsíc třeba dám kousek tatranky s polevou..syrový brambory pokud sou mladý by vůbec neměly vadit, jen nesmí být zelený nebo naklíčený, každopádně mi je stejně nežerou :) papriky se taky nedotknou, piškoty by žrali a žrali a žrali až by pukli :D takže hlavně co nedoporučuju je hodn mastný, slaný a uzeniny...prostě obecně - co neni dobrý pro člověka, neni dobrý ani pro potkyše :) jo a s těma arašídovejma křupkama, tima se cpou jak divý, ale vždycky jim z toho zvrchu olížu tu sůl, tý je tam moc.
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Sedulka » 09 zář 2006 22:32

Mě včera ukradli chips :oops: Málem se zabili, jak se o to porvali..a ajak jim šmakoval :D :roll: Náhodou jim občas dám kousek pomeranče nebo mandarinky a chutná jim to, rozhodně z toho žádné potíže nemají. Pravda je, že když jim to dám druhý den znova, tak už se toho ani nedotknou...
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod poklad » 11 zář 2006 10:29

Já nevim přijde vám rozumný dávat jim jen tak musli tyčinku? Když je to sladký jako ...?
poklad
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod seekorka » 11 zář 2006 12:38

ohledne chipsu .. pole me jim to chutna ze je to slany ... nevim ..aspon u nas se nic nesoli (krom testovin pri vareni) a solneho bloku se nevsimnou jak je 8mesicu dlouhejch :roll:

ale ted sme koupili nachos pro hlodavce ..tak se ozvu jak to smakuje:))

porad zastavam to, davat vitaminy z cerstveho ovoce a zeleniny ..pokud je to mozne:)
Že jsem nebyla kluk, Rozinka a Alice ( Piškot a Elvíra také ) jsou jak na setrvačník, měla bych z toho větší potěšení :-)
seekorka
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Sedulka » 11 zář 2006 17:12

Seekorko, to je jasnačka! Ale ten chips byl prachsprostá krádež! Než jsem jim ho stihla vyrvat, tak se zašily za postel a bleskurychle ho sežraly :D :roflcry: :roflmao:
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Sasulka » 11 zář 2006 17:22

seekorka píše:ale ted sme koupili nachos pro hlodavce ..tak se ozvu jak to smakuje:))

Máme vyzkoušeno ... můžou se po nich utlouct. Voní to tak hezky, že bych si dala taky. :whistle:
Sasulka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Potkaní smečka - viz stránky
Chovatelská stanice: FeeDee's

Příspěvekod danila » 13 zář 2006 20:49

syrovy brambory obsahujou solanin a to je jed. varem se rozklada. cokolada je taky jedovata to bych jim nikdy nedala. o melounu bych rekla ze jim vubecv nevadi. ja jim ho davam bezne (slupky at si je vyzerou) a nic jim neni. pokud maji ridsi trus je to logicky tim, ze je v nem tolik vody. to neni zadny prujem. a papriky a rajcata mi nezerou. pokud vim, tak v rajcatech taky neco je, co dozravanim mizi. jinak ja jim davam vsechno zdrave. rozhodne jedi zdraveji nez ja :oops: ani moc barevne krmeni jim nedavam.
danila
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Phoca » 13 zář 2006 21:01

noo, zelené sú jedovaté aj pre človeka ževraj (si spomínam na film "Smažené zelené rajčata" :roll: )
lenže v zrelých to už nie je, nie? Moji to olížu, a prdia na to.. a lepia sa na to hobliny :lol: ale keď robím salátik, dávam tam rajčiny, ale to tvrdé, nie ten sliz.

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
6 BUFEŤÁKOV:
SPOMÍNAME na:

Příspěvekod zulu » 13 zář 2006 21:06

možná tím bylo myšleno nezralé rajčata. i když nevím jestli by to někoho napadlo dávat je potkanovi.. snad ne :roll:
Obrázek Obrázek
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod Phoebe » 13 zář 2006 21:46

Souhlasím s Phocou. Já rajčata dávala, minimálně občas třeba s těstovinama... Neměla jsem ponětí, že nejsou vhodný a ani teď nevim, proč to tak je.
Opravdu je to slabý komentář z důvodu, že ani nevím, jestli jde o osobní názor toho člověka nebo vědecký poznatek.

Pokud jsi ty stránky nedělala ty, nevím, proč se tě to tak dotklo, to zaprvé, a i kdyby byly tvoje, byla by to jen konstruktivní připomínka. Za druhé proč na to, abysis postěžovala, založíš další téma úplně o něčem jiném :?: :?: :?:
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Phoebe » 13 zář 2006 22:05

K čokoládě... nemůžu si vzpomenout, kde jsem to četla, snad na stránkách Bebechy? Je jedovatá, pro zvířata nestravitelná... Třeba psa (nebylo jak velkýho, asi středního) by bylo schopný zabít třičtvrtě tabulky. Potkan prý dokáže přežít i dvě, ale rozhodně bych to nepokoušela ani nezkoušela, byť v malém množství, nikdy nevíte, jak to bude snášet zrovna ten váš.
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod myjka » 14 zář 2006 08:40

Phoebe píše:Souhlasím s Phocou. Já rajčata dávala, minimálně občas třeba s těstovinama... Neměla jsem ponětí, že nejsou vhodný a ani teď nevim, proč to tak je.
Opravdu je to slabý komentář z důvodu, že ani nevím, jestli jde o osobní názor toho člověka nebo vědecký poznatek.

Pokud jsi ty stránky nedělala ty, nevím, proč se tě to tak dotklo, to zaprvé, a i kdyby byly tvoje, byla by to jen konstruktivní připomínka. Za druhé proč na to, abysis postěžovala, založíš další téma úplně o něčem jiném :?: :?: :?:

paradajka je z radu ci druhu ci coho (to uz si nepamatam) hľuzovite (alebo lulkovite?) ako myslim aj zemiak (resp kvety zemiaku ked dozreju nie zemiak) a tie su jedovate kym nedozreju ked su zrele su ok.

(dufam ze som nenapisala nejaky blud ale biologia nebola nikdy moja oblubena a toto si pamatam este zo zakldky :D )
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Další

Zpět na Koupené směsi a různé doplňky