Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

nevíte, co to je?

Rakovina, nádory, abscesy atd.

nevíte, co to je?

Příspěvekod lemurka » 14 led 2013 14:59

Ahoj, nevíte náhodou někdo, co by tohle mohlo být za bouličku? http://leteckaposta.cz/951008341
nejde to zrovna moc dobře vidět, ale kromě toho abscesu, na který už máme antibiotika, mě zneklidňuje ta malá růžová boulička, na které ji nerostou chlupy.. včera jsem byla u veta a říkal, že by to mohl být taky absces, což se mi teda vůbec nezdá.. co myslíte vy? Předem děkuji..
lemurka
Růžovka
Růžovka

Re: nevíte, co to je?

Příspěvekod nevi » 14 led 2013 16:36

To velké je určitě absces?
Jak tak koukám na to malé, tak by to mohl být absces taky, sleduj to, jestli se na něj neobjeví stroupek nebo se kůže neztenčí a nebude skrz ni prosvítat hnis.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Re: nevíte, co to je?

Příspěvekod lemurka » 14 led 2013 16:46

No já doufám, že to absces je, doktor to ani moc nezkoumal, říkal, že dáme antibiotika a mám sledovat, jestli se to zmenšuje.. mě právě přišlo divné, že pokud jsou obě bulky abscesy, tak že vypadají každá úplně jinak..
lemurka
Růžovka
Růžovka

nevíte, co to je?

Příspěvekod siglinde » 15 led 2013 15:19

Dobrý den, mám rok a třičtvrtě starou potkaní holčičku. Asi tak půl roku má rány na hřbetě, teď takovou malou i na tvářičce. Vterinářka jí dělala vyšetření, říkala, že žádní paraziti to nejsou a že to vypadá na zánět kůže. Kufi-potkanice dostávala tedy ATB, už několikrát a nezabírají jí. Teď při poslední návštěvě mi řekla, že může mít nádor, nejspíše nadledvinek..protože jsem zmínila, že dost hodně pije. Chci se zeptat, zda někdo nemá nějakou zkušenost a zda kožní problémy mohou být v důsledku nádoru..
siglinde
Růžovka
Růžovka

Zpět na Bouličky a nádory