Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dvě operace za sebou?

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Dvě operace za sebou?

Příspěvekod Theira » 12 led 2013 19:57

Ahoj.
Ve čtvrtek jsme byly s Isobell na operaci, měla bouličku pod levou zadní packou. Z narkózy se budila 7 hodin, ale dnes (třetí den po operaci) se chová tak, že bych na ní nebýt rány a oholených chlupů nic nepoznala. Jenže včera jsem učinila dost nepříjemný objev - další bulku za pravou přední. Mám pocit, že to tam je možná už dýl, ale protože je to hned u té packy, myslela jsem, že je to jen záhyb kůže. Vůbec mě nenapadlo, že by mohla mít dva nádory najednou. Tak si teď nadávám a mám dilema - mám ji dát operovat znovu? Jsou jí dva roky a 2 měsíce, váží nějakých 450 g a naše současná veterinářka používá injekční anestezii. Případně jak dlouhý rozestup mezi operacemi byste doporučovali?
Jinak mám ještě problém s tím, že včera večer (den po operaci) si vykousala stehy (všechny čtyři). Rána se rozestoupila tak, že bylo vidět dovnitř :zip: Už byla noc, tak jsem vyrobila z náplasti mašličky a ránu zamašličkovala. Samozřejmě si náplasti po čase odlepila, tak jsem to dnes zopakovala. Naše veterinářka pochopitelně o víkendu nepracuje. Snad bych jí ale mohla zavolat, v případě nutnosti se o zvíře postará i mimo pracovní dobu. Co myslíte? Mašličky jakžtakž zůstávají na svém místě a přijde mi, že rána už drží u sebe líp než včera.
Theira
Růžovka
Růžovka
Potkani: Jillien, Isobell

Re: Dvě operace za sebou?

Příspěvekod nevi » 12 led 2013 22:09

Pokud je to déle, než 24 hodin, už nemá smysl ránu zašívat, nesroste to.
Jsi si jistá, že je to boulička? Nemá totéž za druhou packou?
Jinak zatím bych neplašila, kor jestli je to na téže straně těla, jako je operační rána. Může to být dost dobře taky oteklá uzlina.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Theira » 12 led 2013 23:19

Jak přesně myslíš, že to nesroste? :shock: Teď jsi mě docela vystrašila.
Jinak na stejné straně to není a myslím, že je to skutečně boule. Má tam takovou volnější kůži, takže jsem to mohla dobře prohmatat a ten útvar jde po hmatu pod kůží jakoby "oddělit" od těla.. Takže si zase říkám, že teď to ještě nemusí být skoro k ničemu přirostlý, kdežto za pár dní vzhledem k rychlýmu metabolismu už jo.
Ale zatím jsem měla "pod rukou" dva nádory mejch holek, od každý jeden, a musím říct, že tahle boule mi přijde trochu jiná. Taková...vodnatá nebo jak to říct. Zkrátka ne tak tvrdá.
Theira
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 13 led 2013 20:50

Bude se to hojit jako otevřená rána, tedy odspodu.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Theira » 20 led 2013 16:57

Tak jsme zítra objednané na další operaci.. Ta boule za těch 10 dní nebo kolik znatelně vyrostla. Je to hned za/pod tou přední pacinkou, takže se bojím, že by nemuselo trvat zase tak dlouho a nebyla by s tím schopná chodit. Ale bojím se dost.. Držte nám prosím palce ;)

Jinak ta rána po předchozím řezu se nakonec krásně zacelila.
Theira
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 20 led 2013 17:54

budeme moc držet všechny tlapky a ocásky
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Mardottka » 20 led 2013 19:02

Myslíme na vás a držíme všechny palečky :good: .
Mardottka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Samičky Sněhulka (Ikona Adarats) *5.2.2013
Daphné *25.1.2013
Za duhovým mostem Betty 6.5.2012 - 25.7.2014
Zinnia z LMG 12.2.2012 - 21.7.2014
Olivie *6.5. 12 - 5.6. 14
Zangarianna z LMG 12.2.2012 - 3.12.2013
Fifi z LMG 5.7.10 - 3.5. 13
Day z LMG 12.6.10 - 23.6.12
Kera a Klasika od Bebechy 7/2006-6/2009
Madlenka a Jůlinka ze zverimexu 1/2003-5,6/2006

Příspěvekod Theira » 22 led 2013 11:08

Tak Isobellka už je za Duhovým mostem :cry: Zabalila jsem ji po operaci do elektrické vyhřívané dečky, ležela jsem u ní a pak jsem na chvíli usnula. Když jsem se vzbudila, už nedýchala...
Mrzí mě, že je venku zima, chtěla bych ji pohřbít na nějaký hezký místečko, ale půda je moc zmrzlá. Do popelnice nebo tak ji rozhodně dát nechci. Takže ji asi odnesu veterinářce. Kam vlastně dávají mrtvá zvířata oni? Bojím se, že taky do nějakého kontejneru.. Kam by je asi jinam dávali..

Takže mi tu teď Jill zůstala sama. Jsou jí dva roky a kus, je taková víc nedůtklivější (oproti Isobellce rozhodně, ta byla mazel mazlivej :loveit: ). Už má trochu ochrnutý zadní packy, ale pohyb miluje pořád. Myslíte, že by přijala novou mladou myšku?
Theira
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 23 led 2013 14:32

odvážejí je do kafilérie, my otrlejší je máme v mrazáku do jara a pak pohříbíváme

záleží hodně na povaze, ale určitě bych rovnou pořídila dvě a to z několika důvodů
- když je nepřijme, nebudeš mít dvě samotné myši
- když budou chtít blbnout, můžou spolu a JIll bude mít klid
- dvě ji rozveselí víc svým společným dováděním
Naposledy upravil chesterfield dne 23 led 2013 21:59, celkově upraveno 1
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Mardottka » 23 led 2013 21:26

Také dávám hlodavce všeho druhu do mrazáku. Dám je nějaké krabičky a igelitu a uložím dozadu.
Mardottka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Samičky Sněhulka (Ikona Adarats) *5.2.2013
Daphné *25.1.2013
Za duhovým mostem Betty 6.5.2012 - 25.7.2014
Zinnia z LMG 12.2.2012 - 21.7.2014
Olivie *6.5. 12 - 5.6. 14
Zangarianna z LMG 12.2.2012 - 3.12.2013
Fifi z LMG 5.7.10 - 3.5. 13
Day z LMG 12.6.10 - 23.6.12
Kera a Klasika od Bebechy 7/2006-6/2009
Madlenka a Jůlinka ze zverimexu 1/2003-5,6/2006

Příspěvekod Theira » 24 led 2013 16:28

Taky jsem to tak nakonec udělala. Napadlo mě to i dřív, ale nevěděla jsem, jak mám tohle možné řešení "předhodit" rodičům. Přecejen..ne každý rodič by snesl mrtvé zvířecí tělíčko v mrazáku na jídlo.. Ale přijali to v pohodě. Takže budu moct Is taky udělat na jaře aspoň pořádný hrobeček ;)

A už mám zamluvené dvě malé holčičky :up: Akorát bude Jill muset vydržet do půlky února.
Theira
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 24 led 2013 23:09

to koukám, že máš prima rodiče. to není úplně běžné.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Theira » 25 led 2013 00:13

To každopádně. Ke zvířatům mají taky celkem pěkný vztah (tedy, když jsem před X lety poprvé přišla s tím, že bych chtěla myšku, odpověděl táta nejdřív zcela vážným tónem, že to by ji spláchl do záchoda :whistle: ). Každopádně by ale žádného našeho mazla nevyhodili po smrti jen tak do popelnice. Bez ohledu na to, jestli je to pes nebo potkan. Takže k ničemu takovému nenutili ani mě. Ale dokážu si představit, že naprostá většina rodičů by na takovýhle návrh -tedy na potkánka v mrazáku- reagovala křikem (snad by zaznělo i pár vulgarismů) a razantním zamítnutím. Já si to uvědomuji a moc si přístupu těch svých vážím x)
I veterináře (včetně operací) mi hradí, protože bych na ně neměla..
Theira
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 25 led 2013 07:39

tak to je super, určitě se tady najdou mnozí co Ti moho závidět

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Zpět na Bouličky a nádory