Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Boule pod uchem

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Boule pod uchem

Příspěvekod fallagela » 15 srp 2012 08:48

Ahoj, mé potkaní holčičce 3 roky a 3 měsíce se udělal boule pod uchem o velikosti hrášku, jednu bouly už má na ocase, s tím jsem byla u veterináře (Karakal - Tábor) a tam mi bylo řečeno, že je to nezhoubný nádor, a že by jí museli uříznout ocas, to jsem odmítla, protože Cecilku to nebolí a to, že má na ocase bulku jí zajímá asi stejně jako mě fotbal, navíc jsem si neuměla představit, že by se ve třech letech učila skákat bez ocasu a mezitím nastoupilo částečné ochrnutí zadních nohou (prsty má jakoby pořád sevřené a nedošlapuje na ně) a teď ještě ta bulka pod uchem, samozřejmě už není tak čilá jako za mlada, ale pořád běhá, chuť k jídlu má obrovskou, ale teď u veterináře mi nabídli usmrcení, odmítla jsem to, ale nevím, jak pořádně poznat jestli se potkan netrápí, když jí na to sahám nekníká, neucukává, prostě jako obvykle mi začne olizovat ruce chce ven. Myslíte, že nedělám chybu?
fallagela
Růžovka
Růžovka

Re: Boule pod uchem

Příspěvekod petra » 15 srp 2012 09:46

Až se bude myšička trápit, poznáš to. Dá ti jasně najevo, že už nechce žít a přímo v očích ji uvidíš, že tě prosí, ať ji pomůžeš. Takto jsem to měla já, když mi teď umírala myšička. Dokud váháš, myslím, že ještě není čas, protože sama asi vidíš, že má stále velkou chuť do života. Jestli se chová opravdu tak, jak tady píšeš, určitě bych ji život ještě nebrala - proč veterinář nabídl zvážit euthanazii? Musím ale říct, že věk má úctyhodný, krásný - ten by ji mohla každá myška závidět :up:
A ta boulička za uchem - nemá ji i na druhé straně? Já teď našla své myšce také bouličky za uchem malé velikosti, tak jsem zašla k veterináři a jsou to jen uzlinky.
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Příspěvekod fallagela » 15 srp 2012 10:04

ne má to pouze na levé straně, červená boulička na dotek nikterak horká. Napadlo mě, že bych jí mohla dávát něco na záněť jsou nějaké mastičky nebo čaje? Mě přiložila mamča vždycky tvaroh, ale už se vidím jak potkanovi přivazuju na hlavu šátek s tvarohem. Třeba mazat heřmánkem nebo něco podobnýho?
fallagela
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 15 srp 2012 10:05

Já bych zkusila jiného veterináře.... :roll: Boule na hlavě může být absces, a absces na hlavě je vždycky problém
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod fallagela » 15 srp 2012 10:12

Nevi: absces to není, prý je to nádor, ale přeci jenom na té hlavě se toho bojím, už není tak obratná a zrovna včera se škrábla těsně vedle té bulky, tak se bojím o zánět.
fallagela
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod AndyStar » 10 dub 2015 10:54

Máme stejný problém, akorát že boule měla velikost hrášku před třemi týdny, kdy nám byla potvrzena rakovina a píchnutá první injekce na zpomalení růstu. Dneska je boule 3x vetší, potkanka hubne (za ty 3 týdny 25g) nevím jestli je to hodně nebo ne, ale já jsem z toho úplně hotová, protože se mi doslova ztrácí před očima, jak je malinká a hubeňoučká. Dneska jdeme na druhou injekci. jinak jí je rok a asi 4 měsíce, je zverimexová (ale chovali si je tam sami). Bojím se operace, protože přeci jen je to na hlavě a hlavně kdyby to bylo možné, tak by mi to vetrinářka nabídla už když to viděla poprvé. Na těle má asi ještě 4 menší bouličky, které jsou ale v porovnání s tou na hlavě nic. Příjde mi, že už není tak zvědavá jako byla, ale možná jsem jen paranoidní. Řekla bych, že jí normálně, pije taky, s rovnováhou problém taky nemá, ale ta boule mě děsí no...
Tady jsou nějaké fotky, tak snad to na nich půjde vidět. Já to vidím i když zavřu oči, takže jsem neobjektivní.
http://prntscr.com/6ry368
http://prntscr.com/6ry3dr
http://prntscr.com/6ry3kw
http://prntscr.com/6ry3ot
http://prntscr.com/6ry3xi
AndyStar
Růžovka
Růžovka
Potkani: Rozárka, Miláček, Terezka
Beruška R.I.P.

Příspěvekod womi » 10 dub 2015 17:35

tak to je dost velká boule a na dost blbém místě. můj odhad je zymbalovka a s tím je neljlepší nedělat nic a nechat myš v klidu dožít. Oni s tím zvládnou fungovat i pár měsíců...
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod AndyStar » 10 dub 2015 18:55

Děkuji za reakci, taky jsem na to narazila a upřímně mě to vyděsilo, asi bych se nedokázala starat o myšáka s dírou v hlavě :( Na veterině jsem se na to ptala a řekla mi, že s tím bohužel na tomhle místě nic udělat nejde, protože by se myšce narušila koordinace, takže jí opět píchla to na zpomalení růstu a prý je to i protizánětlivé a za 14 dní tam půjdeme zase. Nechci to vzdát, dokud to nevzdá Beruška. :|
AndyStar
Růžovka
Růžovka
Beruška R.I.P.

Příspěvekod womi » 10 dub 2015 19:01

pročti si tady vlákno o zymbalovce, víš co, ono to vypadá strašně, nechutně to smrdí, ale nejdeš uspat myš, která šplhá, komunikuje, baští a tulí se. Ono to je hnusný, ale ta myš má práh bolesti úplně jinde a pro páníčka je to mnohem horší

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod AndyStar » 10 dub 2015 19:40

Vlákno už jsem pročítala a právě na základě toho jsem se rozhodla jí ten život tady co nejvíc zpříjemnit a neotevírat to, protože by to bylo podle mého trápení pro obě. Ona je taková rejpalka, takže by do toho pořád hrabala a to by tomu asi taky nepomohlo. Zatím se to drží už dlouho (asi ty 6 týdnů) a neprasklo to nic, jak jsem tak četla tak se mi zdá, že tam to probíhalo všechno celkem rychle. Současně s tou boulí měla i bradavici v uchu, kterou jsem poctivě dvakrát denně mazala Tobrexem od veterinářky a tak zmizela. No co se dá dělat, právě že nejsem ta, která by si řekla no tak jí uspím, bude jí líp. Nedokážu je takhle "odsoudit."
AndyStar
Růžovka
Růžovka
Beruška R.I.P.

Příspěvekod womi » 10 dub 2015 19:51

uvidíš, jak to bude pokračovat. taky semůže stát, že to praskne a bude to ok, ale to se mi stalo jen jednou, jinak to byl vždycky průser :roll:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod AndyStar » 10 dub 2015 19:54

Asi tak no, budu čekat, protože nic jiného ani dělat nemůžu :smi: kdyby to prasklo a bylo to v pohodě, tak bych byla ráda... Ale z těch fotek alespoň vím, co tak můžu zhruba čekat a nebudu z toho tolik vykulená, kdyby to přišlo.
AndyStar
Růžovka
Růžovka
Beruška R.I.P.

Příspěvekod AndyStar » 29 dub 2015 09:37

Tak to zymbalovka nejspíš nebude, protože boule je pořád ve stejném stavu. Nicméně už druhý den je Beruška jako vymeněná :( Jakoby ztratila cit v předních pacičkách. Nemůže se umýt, když chodí, tak našlapuje ztěžka a tak nějak na obě ty packy kulhá. Snaží se jíst ale neudrží to. Dala jsem jí napít (nejspíš celou noc nepila, protože spíš jen polehává) a k jídlu dostala piškot rozmáčený ve vodě a s trochou medu. Stáčí hlavičku tý bouli. Vůbec nevím co mám dělat. Bojím se, aby se netrápila, ale zase jí nechci uspat, když se tak snaží žít :( vím že mi s tím moc poradit nemůžete, ale uvítala bych radu někoho zkušenějšího, protože Beruška je můj první potkan a já zatím nemám sílu rozhodovat o něčím životě :( Určitě i přes tuhle zkušenost pořídím dalšího prcka (beru ze zverimexu s tím, že je zachráním před hadem a pokusím se jim zařídit hezký život) Akorát nevím, zda tohle zoufalství na konci jejich až moc krátkého života někdy ustoupí a budu schopná přemýšlet s klidnou hlavou. Do školy jsem kvůli tomu nešla, protože bych to tam nevydržela, teď tu sedím u klece a bulím jak želva. Vážně nevím jak dál. Pokud se do večera nezlepší, o čem tedy pochybuji, tak jí asi odvezu na to uspání :( Za každou radu či názor budu vděčná :(
AndyStar
Růžovka
Růžovka
Beruška R.I.P.

Příspěvekod womi » 29 dub 2015 10:55

Obecně razím názor, radši jít o den dřív, než nechat o hodinu déle zvířátko trápit. Jestliže už má potkan problémy se sám najíst, napít, neudrží jídlo v packách a sova leze, je dle mě čas jít na poslední cestu. je to těžké rozhodnutí, ale potkan si zaslouží jak důstojný život, tak důstojný odchod. Drž se :rose:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod chesterfield » 29 dub 2015 11:46

je to tvrdé, ale je na Tobě jako na milující paničce ji ulevit, a tak jak to popisuješ zlepšení nelze očekávát, vezmi ji na veterinu a pomož ji na druhou stranu. Bude za duhovým mostem na Tebe vděčně vzpomínat. toto rozhodnutí je jedno z nejtěžších, ale u Tebe už ani není o čem váhat. Potkánci nedají najevo že je něco bolí, ale ty problémy co má Tvoje myšutka už nejsou k žití. Drž se je to bolestné, ale je to poslední projev naší lásky
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Další

Zpět na Bouličky a nádory