Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potkan si "vyoperoval" nádor

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Potkan si "vyoperoval" nádor

Příspěvekod jani » 27 srp 2011 12:52

Byli jsme 4 dny pryč, a když jsme se vrátili tak jsem šla hned zkontrolovat Pohromu. Jak jsem psala ve zhoubných nádorech, tak od dubna se jí mění počet bouliček, některé zmizí, pak se vytvoří jinde. Na boku měla ale jeden větší, o něco větší než švestka. No a ten si právě za tu dobu vyoperovala :zip: Když jsem ji viděla, že ho tam nemá, hned mi to bylo jasný a málem mě trefil šlak. Jenže mě taky málem trefil šlak podruhé, když jsem si prohlédla tu ránu. Malá, čistá bez hnisu, nekrvácející....... A Pohroma lítá vesele po kleci jakoby se nechumelilo. Máte s tím někdo zkušenost ?
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Re: Potkan si "vyoperoval" nádor

Příspěvekod Hayam » 27 srp 2011 12:57

To jako fakt? :shock: Nemám a asi ani netoužím... Ale jestli to vypadá dobře, tak gratuluju :up:
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod nevi » 27 srp 2011 12:59

Tuším že u eva.jingle se jedné potkance nádor zapouzdřil, kolem něj se udělal absces a když to na veterině nařízli, tak nádor vypadl ven. Možná je to podobný případ a prasklo to samo...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod jani » 27 srp 2011 13:00

No vypadá to právě dobře, zkusím to vyfotit. Byla už 3x na operaci tak už asi ví jak na to :oops: :whistle:
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod chesterfield » 27 srp 2011 19:08

také to slyším po prvé, šikulka Pohroma, se ji nechtělo na uspání. Mohla jí to odoperovat i jiná myš?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod jani » 27 srp 2011 20:39

ches, i to je možné, ale spíš bych řekla že sama. ono ji udržet po operaci aby si do toho nešťourala byl nadlidský úkon tak myslím, že i toto byl její nápad.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod 12paze12 » 17 lis 2011 13:47

Ahoj,
tento příspěvek je velmi zajímavý. Moje potkanice má totiž také nádor, který ji roste už několik měsíců. Dal bych ji operovat, ale je zde velké riziko, že by po operaci mohla špatně vylučovat. Nádor totiž vyrůstá z pochvy a jeho odstranění chirurgickou cestou by mohlo ovlivnit močové cesty potkanky. Podával jsem jí antibiotika, které teď nepodávám ale možná to zkusím znova. Taky bere Sanicell. Nádor se zvětšuje. Myslíš, že když se zvětší natolik, že začne potkanici hodně překážet, že si ho sama "vyoperuje"?
12paze12
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 17 lis 2011 13:59

Nikdy předtím ani potom se to nestalo. Může se stát, že se nádor zanítí, udělá se kolem absces a ten praskne a vyvalí se i s nádorem. Ale chytat se nějaké "naděje", že si potkan vyoperuje nádor sám, je upřímně hloupost.
Buď jí to nech vyndat, nebo ji s tím nech dožít.
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Alessa » 17 čer 2014 12:55

Zdravím,vzhledem k tomu,že to je staré téma,tak někdo možná nasbíral nové zkušenosti,jak sem psala měla jsem samičku co si do krve vykousavala nádory do osklivych der.teď mám dvouletého samce co už má pár měsíců nádor pod krkem,tedy spíš mel,že dne na den velká boule,kterou si vydrapal a od té doby se boule objevila jen jednou,takže vet nemá co vyšetřit,navíc to.je dost blbe misto na operaci,sameček si místo udržuje neustále ciste,pod krkem má jen drobnou ranku,nehnisajici nekrvacejici.ale před pár dny si začal vydrapavat oblast lopatky za krkem a dnes to.mel hodně do.krve,obávám se,zda nádor neprorusta dal,je to.na tě samé straně,má někdo zkušenost?díky těmhle jeho zakrokum nelze nález vysetrit:-(
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod Dr.Jenny » 19 čer 2014 11:32

já nevím, ale mě tohle přijde spíš jako absces...na stáří se pod krkem rády dělají
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Alessa » 19 čer 2014 14:49

absces sme měli a tohle mi nepřijde:/ každpadně těžko říct, když je takhle proaktivní a sáhnout na sebe pořádně nenechá :(
ale úraz žádný neměl, místo bylo čisté, pak se objevila malá boulička a za dva dny byla obrovská, tak sem ho chtěla další den vzít na veterinu a on se odoperoval sám
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod elenia » 24 čer 2014 18:29

Tak koukam, ze nejsem sama. Mam dva potkanky (jednoho starsiho a jednoho mladsiho). Pred tydnem hodinu pred odletem na dovolenou jsem u starsiho nasla boulicku na brisku. Nechala jsem je oba priteli na hlidani, bylo mi jasne, ze si s nim pritel na veterinu nezajde, takze uz jsem se jen v duchu loucila :cry:. Kdyz jsem prijela boule nikde :shock: . Pry mladsi mu tu bouli nejspise vykousal, jelikoz ho furt okusoval. Co mam ale delat ted?
elenia
Bááááááásník
Bááááááásník

Příspěvekod nevi » 24 čer 2014 19:34

A má tam nějakou díru nebo cokoliv? V opačném případě to mohla být oteklá uzlina, které splaskla
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod elenia » 26 čer 2014 06:51

Mel tam takovej hnedej flicek podobny jizve ale hned se to zahojilo.
elenia
Bááááááásník
Bááááááásník

Příspěvekod vonsettenz » 17 bře 2017 10:14

Téma jsem kdysi četla a vypustila z hlavy.. Mám , resp. "měla jsem" relativně mladou myš s tu v třísle. Dvě solidní rezistence fixované stopkou k břišní stěně, pod kůží volně pohyblivé. Malér tkvěl v plachosti oné samice, dobrovolně se chytit nenechá, vůbec ji odlapit ji dá zabrat, poté rozhodně odevzdaně nedrží, velmi ráda zdrhá, dostaví se až tehdy, když sama chce. Zkrátka ideální zvíře na opakované vet. ošetření, péči o ránu ap. Přiznávám, že se akce z těchto důvodů odkládala. Tumor v konečné velikosti průměrného vlašského ořechu, nijak zvíře nelimitoval, i když je extrémně pohyblivá.
Přijdu večer domů, myš spolu s ostatními žebrá, koukám na ní - tumor podstatně menší. Kouknu blíže.. ranka nad tumorem, ranka pod tumorem, to, co jsem považovala za "zmenšený nádor" je jen tlakem nádoru vytažená odstávající kůže, uvnitř prázdno. Ve správném úhlu bylo vidět děrami v kožichu skrz.
Potkanice nejeví známky traumatu, běhá, žere, somruje. Naženu ji na čistou marodku, ATB snad slíže s něčím a budu se modlit.
vonsettenz
Růžovka
Růžovka

Zpět na Bouličky a nádory