Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Límec u potkana vykousávajícího si stehy

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Límec u potkana vykousávajícího si stehy

Příspěvekod Moni » 24 zář 2009 21:48

Tak Chiara je 3 hodiny po operaci, bylo to něco mezi abscesem a nádorem, vzali jí i kus mléčné žlázy, prý nějaký novotvar, a vzhledem k tomu, že měla inhalační narkozu a ihned byla čilá, tak se hned pustila do stehů, takže ještě v ordinaci dostala límec...20 minut jsem já, sestra i doktorka bojovaly, 2x si ho sundala, prskala porfirin, nadávala, mlela hlavou až nakonec na chvilku rezignovala. Špatný je pouze to, jak sebou mele, rozpumpuje si krev a zašitá rána jí krvácí :( Teď už tak polehává, ale krvácí to stejně, ale už daleko méně..límec bychom jí měli 3x denně sundat, aby se mohla najíst, ale vzhledem k tomu boji vím, že bychom jí ho už nenandali, takže jí ho asi necháme a krmíme jí lžičkou, když nemůže použít tlapky..a baští celkem dobře..
Pár fotek, vypadá to hrozivě, ale to na nožičce byla jen vyteklá krev, zašitá rána je na třísle.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Placka, Kšanda, Umbelina, Užofka, Jasmínka
Vzpomínáme:
Prašivka, Apriali, Gamma, Bleška, Kaňka, Brionne, Chiara

Re: Límec u potkana vykousávajícího si stehy

Příspěvekod Nefertity » 24 zář 2009 22:36

Chuďátko :( Nechcete radši vyzkoušet zavázání "obvazem, kterému k sobě přilínají vrstvy"? (pořád nevím, jak se to správně jmenuje :oops: ), fotky mám např. tady: http://www.jitka.czweb.org/foto-operace.html .. Límec jsme kdysi zkoušeli, ale to vůbec nešlo.. Tohle není pro potkana tak stresující.. A k sehnání v každé lékárně.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod ještěrkaa » 25 zář 2009 07:44

Ježiš Moni, chudinka Chairka :( taky bych pouvažovala o těch obvazech, ale vážně to má xchudinka na blbém místě, kam se snadno dostane, tak aby si ho nezkousala dolů...

ta vypadá v tom límci ale vážně nasraně :| hlavně ať se jí to co nejdřív zahojí, držíme všechny ocásky i drápečky a posílám hojivou pusinku :kiss:
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod Moni » 25 zář 2009 08:08

Jíťo když Chiarka je takový éro, že by si ten obvaz prostě servala..vím jak to bylo s Kaňkou..po obou operacích si do rána vykousala stehy a léčili jsme jí měsíc s otevřenou ránou..tomu chci u Chiarky předejít, i za cenu toho, že takhle je vystresovaná ona, já, jsem nevyspalá, ráno měla celý oči u čumáček od porfirinu, vnitřek límce krvavej od něj taky, musela jsem ji nakrmit, naštěstí baští a k pítku se i s límcem dostane, to jsem jí viděla i pít..a dcera je doma celý den, tak jí bude krmit celý den průběžně, aby neztratila na váze, a další 3 dny budu s ní já, navíc na veterině v Kolmé vědí, jak si naše myšky kousají stehy, a nenabídli mi jinou alternativu obvazu, tak já myslím, že asi ten límec je pro nás nejschůdnější..navíc Chiarka od narození má dýchací problémy, takže ten stres a porfyrin má asi původ i v tom jejím traktůrkovém dýchání.. :(
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Vzpomínáme:

Příspěvekod Cayro » 27 zář 2009 10:15

Moni já bych stejně uvažovala o prubanovém oblečku. Dělá se dostatečně široký pruban, i na kotník u nohy, tak ten by myšku neškrtil. Navíc i když ho nastřihneš, tak se nijak nepáře - takže představa - ránu ošetřit, gát gázu a navléct do prubanu, který je dost dlouhý a má prostřižené otvory na zadní nožky, aby mohla myška chodit. Věř mi, viděla jsem to na čivavě, vypadalo to sice srandovně, ale fungovalo to. Jinak myška pruban hned tak nerozkouše...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 27 zář 2009 10:29

Ježiš, Moni, čtu to až teď. :shock: Chuděrka. :( Takových starostí. :( Ať se to Chiarce brzy zahojí, myslíme na vás. :rose:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Haslerka » 27 zář 2009 14:59

ještě se dá udělat fixace jiná pomocí toho stejného obvazu, jak posilala nefer - ale místo válečku chiarce udělat takovej krunýřek, najdu foto - fakt to zabírá, potkan se z toho nevysvleče, nemůže se ohnout k ráně..

Další možností je udělat potkanovi kolem hrudníku a předních končetin bandáž z elastického samodržícího obinadla tak, aby byla dostatečně tuhá. Bandáž potkanovi znemožní dostat se k ráně. Pokud je rána v místě, kde chceme bandážovat, musíme ji nejprve překrýt gázou. Místo po operaci jednou denně kontrolujeme, zda se nezanítilo. Při obvazování nejprve jednou obvážeme kolem hrudníku a pokračujeme křížem od pravého "podpaží" k levému "rameni" a opačně, poté 2x obvážeme kolem hrudníku. Dáváme pozor a neutahujeme, abychom zvíře nepřiškrtili. Zároveň se zvíře z bandáže nesmí vysoukat. Nakonec bychom měli být schopni pod obvázání strčit prst, což je jedním z ukazatelů, zda bandáž potkana neškrtí. Tento způsob znemožnění potkanovi dostat se k místu po operaci je, podobně jako Alžbětin límec, pro zvíře stresující a potkanovi nějakou dobu trvá, než se se svou situací smíří. K jídlu rovněž podstrojujte oblíbené dobroty, aby měl potkan chuť jíst, doplnil živiny a energii. Tuto metodu jsem převzala od Grove, která s ní má dobré zkušenosti.

Na fotografiích níže je zachycen Lumpík od Grove v bandáži, tzv. "kšandách"
ObrázekObrázek
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod jani » 27 zář 2009 15:57

Moni, my máme teď taky maroda po operaci na stejném místě, dokonce vet. Holá říkala, že je možnost nasadit límec, ale prý že to nedoporučuje že je to pro potkana moc stresující. A tak jsme hlídali 3 dny nonstop.....Tak džím palce ať se myška brzo uzdraví ;)
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Moni » 27 zář 2009 17:01

Holky moc děkujeme všem za rady a obrázky, jste vážně hodné, Jani a vidíš, nám tohle Holá neřekla, a límec dala :-(Nicméně už jsme to hned v pátek nemohla vydržet, a po příchodu z práce jsem Chiarce límec prostě sundala, i za cenu toho, jak píše Jani, že jí 3 volné dny budem hlídat, což si myslím, že je tak akorát, aby se ta rána zacelila..hodím sem fotky ze včerejška, kdy to bylo 2 po operaci, a rána se hojí dobře, stehy si naštěstí Chiarka nekouše, asi chudák z toho stresu z límce, je fakt hodňoučká, celou sobotu i dnešek byla u nás v posteli, a na ránu si maximálně čistila ale stehy nevykusovala..takže nám spadl obrovskej kámen ze srdce ! A vím, že límec fakt ne, ten pohled, kdy měla celej čumáček i očička od porfyrinu a jak byla nešťasná, a pak po sundání se snad půl hodiny myla, a ještě ke všemu jí natekl prstík na přední tlapce, jak se snažila si ho narvat za ten límec a sundat si ho :( Naštěstí s ejí už prstík hojí, splasknul, tak snad se všechno srovná.Nemocnej králíček se taky už sebral, ATB a probiotika, co mu 3x denně dáváme taky zabírají, po kapání do očí už to taky nevypadá, že by to bylo horší, tak já snad dám na modlení, že se to zlepšilo :up:
Ups, jdu na ty fotky..
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Vzpomínáme:

Příspěvekod Moni » 27 zář 2009 17:37

2 dny po operaci, už očištěná rána se stehy..je jich 6, pokud dobře počítám..až na fotce jsem si všimla té politiny, normálně nebyla vůbec vidět..
Obrázek
Nemůžu si nechat pro sebe pár fotek, jak byla Chiarka chudinka šťasná, že je límec pryč a může být s náma v posteli, tady ihned usnula .. foťák jsem měla stále u sebe :whistle:
Obrázek
Ze strany ve spánku vypadala jako Kyklop, s jedním okem ;)
Obrázek
A komentář přítele, že vypadá, jako bychom ji tady už úplně umučili..
Obrázek
Dělala si pohodlí..dole pod bříškem je vidět kousek stehů..
Obrázek
Jakmile jsem dala k polštáři dlaň, uvelebila se na ní :loveit:
Obrázek
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Vzpomínáme:

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 27 zář 2009 18:44

Alé. :loveit: Jak je jí dobře pěkně v kutloušku u páníčků bez trychtýře. :loveit: Bříško vypadá lépe, ta první fotka v tématu mě neskutečně vyděsila. :shock: Prdelince drží Vasilisovská smečka palce dál ať se to pěkně hojí a nic jí nebolí. :up:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Moni » 27 zář 2009 18:54

Krysko Chiarka moc děkuje a já taky..jsem neskutečně ráda, že se to hojí a naší pusince je lépe.. :loveit:
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Vzpomínáme:

Příspěvekod ještěrkaa » 27 zář 2009 20:15

Téda to se to krásně léčí :loveit: šikovná myšička, taková pěkná zarostlá jizvička :up:
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod chesterfield » 27 zář 2009 21:58

Chiarka je statečná myšinka a má to zahojené krásně. To s tím límcem je první myška, která si jej nesundala. Na veterině v Libuši, když jsme byli ošetřit vykousanou ránu nám sestřička říkala, že už jendou přikročili k řešení - límec několka stehy přišít ke kůži. To jsem tedy měla dost. Na Semyšce jak je nahá nedrřelo vůbec nic vše si strhla, ze všeho se vyvlíkla i z prubanu. Takže držíjme palce a posílájme hojůivé pusinky na bříško.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Cayro » 28 zář 2009 09:53

Moni, už to vypadá docela pěkně, tak držíme palečky, aby se to hezky hojilo. Hezky omývejte řepíčkem a bude to cobydup...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Další

Zpět na Bouličky a nádory