Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Uspat ano či ne???

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Uspat ano či ne???

Příspěvekod Malpa » 16 čer 2009 09:50

Mám potkanici, bohužel už jí jsou skoro dva roky a má dva nádory, jeden nejspíš na mléčné žláze ten je velký a zavazí ale myslím že jí nebolí pak je tu ale ještě jeden ten je jakoby u zadečku je menší jenže mi příjde že praskl, je trochu od krve a potkanice si jej kouše, jemně jí ho omývám hemánkovím čajem ale nevím jak víc jí pomoct.... papá dodávám jí i speciální pastu s vitamíny a živinama, pije a stále se jakž takž s obtížema pohybuje. Mám jí strašně ráda a nemůžu najít sílu rozhodnout se zda jí nechat uspat či ne..... Vždycky byla plná života a mě připadá že to nevzdává ani teď.... Co dělat? A jak probíhá uspání? :cry:
Malpa
Růžovka
Růžovka

Re: Uspat ano či ne???

Příspěvekod Haslerka » 16 čer 2009 09:52

a co zkusit ještě odoperovat? Pokud máš poblíž veta s inhalačkou, tak bych se toho nebála...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod eva.jingle » 16 čer 2009 09:56

Malpa: taky bych na Tvém místě zkusila operaci.
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Malpa » 16 čer 2009 10:27

S inhalací? A jak to zjistím, já mám právě strach to tady zkoušet u veterinářů, mám pocit že co se týká hlodavců moc toho neumí....
Malpa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 16 čer 2009 10:29

Malpa: odkud jsi? Pokud máš možnost do Prahy, tak Dr. Mikulcová, vetcentrum v modřanech nebo na stodůlkách a nebo Dr Holá na praze 9. Nebo mrkni na téma veteriny :up: Držíme palce
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Malpa » 16 čer 2009 10:37

Já jsem z Jižní Moravy,
Blansko Brno je dál ale dejme tomu.... A máte někdo zkušenosti s hojením po této operaci zvlášť když nádorů je víc a jsou větší?
Malpa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 16 čer 2009 11:11

no vidíš, brno, v brně máš největší odborníky v celé republice, na VFU.
Jinak s tím hojením,potkánci se hojí docela dobře. Samozřejmě někdy problemy jsou, ale třeba Kawalski nechaval operovat svojí potkanku, nador byl skoro stejně těžký jako ona sama a ted je z ní už krasavice:)
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska

Příspěvekod Malpa » 16 čer 2009 11:15

A ještě jedna otázka.... Kolik taková operace stojí?
Malpa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 16 čer 2009 11:17

s inhalačkou tak 1200-1500 cca.
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod livis » 16 čer 2009 13:42

keď už má potkaník 2 roky , je väčšie riziko aj uspatia. Hrčky môžu byť abscesy, ale taktiež nádory, a tým že by sa zoperoval nádor, môže to byť pre ňu rýchlejší koniec. Treba ale jednoznačne navštíviť veter., ktorý sa trochu rozumie potkaníkom. My sme si užili svoje - viď absces na tváričke. Držím palce a treba robiť, čo sa dá . Určite to nevzdávaj. A ak chce , ona zabojuje. Pa
livis
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Laire » 16 čer 2009 14:01

V Brně na VFU operace stojí kolem tisícovky, samozřejmě inhalačka. Mají opravdu velké zkušenosti a úmrtnost při operacích je minimální, osobně nevím o nikom, kdo by tu operaci nezvládl. Dvouletý potkan není problém, pokud je v dobré kondici, operovali i tříletýho. Akorát pokud má ten jeden nádor krvavý, tak bych do toho šla co nejdřív, ať se jí do toho nedostane infekce nebo nějaké podobné komplikace.
Laire
Skákavka
Skákavka
Potkani: Eluša, Integra, Matika, Mlíko, Vejtřaska, Krtka

Příspěvekod kawi » 16 čer 2009 17:09

potvrzuji haslerky lsova, vesnicky vet mi bez nejakeho extra sterilniho prostredi odoperoval vice jak 2 letou na kost vyhublou potkanici s nadorem o vaze cca 200 gramu, ktery byl prorostly do mocove trubice a do pipinky, mela zasite brisko od prednich tlapicek podel bricha az ke kotniku zadni nohy a potkanice se z toho dostala :up: do mesice zvysila svou vahu z cca 300 na 400 gramu a ted bys na ni nepoznal, ze kdy byla operovana nebo ze je tak stara :up:
takze pokud je na mlecne zlaze a je pekne ohraniceny, nemel by byt problem, to druhe muze byt absces stjene jako nador, ovsem co nejdriv na tu veterinu ;)
a v brne mas nejvetsi odborniky, neboj se toho a pokud ot jen trochu pujde ( treba si nekde ty penize pujcis, nekdo z brnenskych te treba necha prvni den po operaci tam prespat a tak dale ), jdi do toho co nejdrive :up:
drzime palecky
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Malpa » 16 čer 2009 21:07

uf je to těžké, já se právě do Brna momentálně nedostanu ale zítra se zkusím zeptat aspoň našeho veterináře tady, sice pochybuju že má nějaké extra zkušenosti ale je fakt že umřít v narkoze je možná menší zlo než pomale umírat na nádor....
Malpa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod DraXitko » 23 črc 2013 15:57

Tak došlo k tomu, co jsem tak trochu čekala. Byli jsme u paní doktorky, aby omrkla Vari s jejím už dost velkým nádorem. Při prvním pohledu řekla jednoznačně "Ne! Konec!" ...objednáni jsme tedy na čtvrtek večer. Ale já si nejsem jistá, jestli je to tak definitivní. Chodíme k dokotrce Chylíkové, k dobrým referencím ze všech možných stran internetu můžu přidat spoustu našich. Dost jí věřím. Např. když jsme uspávali Joy, tak tam shoda byla jednoznačná. Ale u Vari? Všechny argumenty chápu, ale ne všechny přijímám. Říct, že kdybychom ji nechali déle žít, tak to bude jen "pro nás" a ne "pro ni" mi nepřišlo úplně fér. Ano, nádor je veliký a omezuje ji v pohybu. Ale vše je čisté a zdá se že kromě chůze je vše v pořádku. Vari statečně hopká po kleci, baští, pije. Nepřijde mi jak zdeptaný potkan, který se pomalu, ale jistě smiřuje s koncem své existence. Jak poznat, jestli potkan s handicapem žije a funguje ne protože to ještě zvládá, ale protože prostě chce?
"...ale že existují lidi, kteří lžou jen proto, že můžou. Že něco řeknou, slíbí a nic to pro ně neznamená... To jsem do té doby nevěděl a docela mě to překvapilo..."
Obrázek

Chumtalky
DraXitko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky za duhovým mostem: Negí, Joy, Vari, Micro, Šedi, Líza, Dýdý, Taší, Kebu, Algee, Rachel, Estelka, Melanie, Zombie, Celestýnka

Příspěvekod Dr.Jenny » 23 črc 2013 16:20

zvířata chtěj vždycky... aspoň z mých zkušeností... když to vzdaj, tak to je na nich vidět...
já mám tohle to samý teď s Lízou.... hubená, pevnou stravu mi už nesní, nádor na krku a hlavičce... fakt jsem minulej pátek, když se jí objevil myslela, že to je konec a budu o víkendu shánět tady u nás na severu veterináře.... ALE ona prostě chce, kdyby jí viděl vet, tak mi poradí taky uspání nejspíš, ale já jí to ještě udělat nemůžu... po rozmočenym papání se mi vrhá, dokonce malinko přibrala, v kleci už se jí nelíbí, tak většinu času je navolno po pokoji, stejně už nic nerozhryže a nemá si kde ublížit, a to si vyloženě užívá...dneska za mnou vylezla na postel a spala se mnou.... prostě ještě ne... nemám iluze, bude to trvat už asi jen pár týdnů maximálně, možná i dnů, ale prostě ten konec u ní ještě necítím...
já bych se asi řídila instinkty...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Další

Zpět na Bouličky a nádory