Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Boulička v obličeji

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Re: Boulička v obličeji

Příspěvekod Vell » 31 srp 2012 19:59

tak dneska mu to nastříhli nůžtičkama :grc: dostal nějakou injekci navíc (maminka si teda nepamatuje co) a dostali jsme něco domů na čištění.. a když nepomůže tohle, tak by musel pod narkozu :zip:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod chesterfield » 31 srp 2012 20:23

to čištění je horor, ale je to jediný způsob, dbej aby se mu to úplně nezavřelo, abys do toho viděla.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Vell » 31 srp 2012 20:25

naštěstí je Filípek moc hodnej.. máme to v stříkačce, takže to není tak hrozný.. já ho podržela, mamka mu to tam stříkla.. a ani se nebránil.. jen potom, asi jak mu to vadilo
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Sharkie » 31 srp 2012 22:30

to otvorenie a vycistenie by chcelo co najskor, obzvlast, ked sa tam furt nieco tvori :| drzim palce
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod nevi » 01 zář 2012 12:28

Bouličku jsme doma měli nedávno, na krku pod čelistí... nejprve ji u veterináře jen tak trochu napíchli a prý že to nechají uzavřené a dáme antibiotika, ale neměla jsem z toho dobrý pocit a jela jsem druhý den na IVET - tam jí to v narkoze otevřeli a vyčistili, dali jí tam dren, který za dva dny šel ven, protože už se žádný hnis netvořil a absces se zahojil.
Osobně preferuji okamžité otevření a dren, pokud je to na kritickém místě...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kimik » 17 úno 2013 10:58

Tak se nám to taky nevyhnulo :( Jannis (2,5 roku) má absces na tváři a zasahuje mu už po krk. Je to určitě absces, v uchu má hnis a na boku byl trochu stroupek, tak jsem mu na to zatlačila a vytekl pěkněj sajrajt :grc: Ale sama mu to těžko vyčistím všechno. Teď mám docela dilema, jestli má cenu ho v tomhle věku ještě trápit čištěním a podobnýma věcma, co jsme měli abscesy na těchhle místech, tak to stejně vždycky skončilo špatně. Ale on zase nemá chuť umírat, je čilej, v rámci možností žere, když jsem si ho vzala na klín, tak toho hned využil a začal se čistit, tak bych to nechtěla vzdávat dřív než on. Ale vím, že ho to bolí a to čištění nebude nic příjemnýho...
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dr.Jenny » 17 úno 2013 11:12

to je vždycky těžký no...:-( pokud to zvířátko viditelně bojuje a je čilý a má tu "jiskru v oku", tak se snažim mu pomoct i když to ošetření může bolet, protože vim, že se mu pak aspoň trochu uleví a stojí to za to i když už je starší.... jenže to je vždycky případ od případu.... :smi:
jestli je v dobrý kondici, tak bych do toho asii šla ještě....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Kimik » 17 úno 2013 17:57

Absces vyčištěn (Jannis je ten nejstatečnější potkánek :up: ), dostal ATB, budeme vyplachovat a jenom doufám, že mu nenaroste za pár dní další, jako už se nám to několikrát stalo :( Doufala jsem, že náš dědeček dožije v klidu a nebudou ho na starý kolena trápit takovýhle hnusný věci.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dr.Jenny » 17 úno 2013 18:22

je to šikula, posíláme mu hojivou pusinku a hodně štěstíčka aby se mu další trable vyhnuly :luck:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 17 úno 2013 23:37

posíláme dědouškovi statečnému hojivé pohlazení, tobě pevné nervy, ne vždy to musí skončit tak jak to známe.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kimik » 18 úno 2013 12:41

Děkujeme, zatím jsem mírně optimistická. Jannis ukázkově baští ATB a nechá si šťourat do abscesu, i když teda kvičí, jakmile mě vidí, ale drží. Od včera se mu nenaplnil, akorát musím pořád udržovat tu dírku, aby se nezavřel předčasně. Musím našeho pacienta pochválit, kdyby byli všichni takoví :up:
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod zorox » 28 bře 2013 23:11

Ahoj,
rad Vam poradim, jak se setrne a bezpecne zbavit nadoru u potkanu.
Moje sestra a ja mame kazdy potkana. Sestry temer triletemu mysakovi se objevila velka boule, tedy nador na zadech hned nad ocasem asi pred tremi mesici. Me potkanici se pred tremi tydny az mesicem objevila stejna boule na tvari. Muj otcim je lecitel a zacal segry misaka lecit Lysinem, coz je aminokyselina. Ma ji ve forme hrubsiho prasku. Podaval mu kazdy den kousek avokada, protoze ho ma moc rad a take mu daval zeleninu zeleninu jako je okurka, rajce apod. Kazdy den mu to Lysinem posypal a mysakovi to dokonce chutnalo. Behem 2-3 tydnu se nador trochu zvetsil, ale zapouzdril a pote zmeknul a praskl. Obsah vytekl a krasne se mu to vyhojilo. To same jsem podaval u me potkanice. Dneska ji to prasklo a vypada velmi dobre. Segry potkanovi se dalsi nadory neobjevuji. Nyni v breznu oslavi tri roky a je to samec. Tak vysoky vek neni u samcu obvykly. Ma se dobre, porad mu chutna, jen trochu starim zridla srst a lechce mu poochrnuly zadni nohy, ale domnivame se, ze je to vekem a ubytkem svaloviny. Moji potkanici je teprve rok. Neprestavam ji davat Lysin a jeste na rady otcima ji davam avokado, zeleninu a jablko a sypu kolagenem ve forme jemneho prasku.
Na zaklade techto zkusenosti Vam neradim nechat potkana operovat lekarem. Je to pro ne velmi nebezpecne a vysledek je nejisty stejne jako u lidi. Jako prevenci Vam doporucuji pouzivat Lysin a Kolagen jako prevenci proti tomuto onemocneni. Rozhodne nikomu nedelam zadnou reklamu, jen Vam chci dobre poradit.
Pekny den
V. Beneš
zorox
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: neni

Příspěvekod zorox » 28 bře 2013 23:25

Jeste bych zapomel, pokud mozno vynechejte behem lecby zrni, granule, zivocisne bilkoviny, tedy vse z mleka, vajec a masa. Snazte se podavat syrovou zeleninu. ovoce take neni moc dobre pro vysoky obsah cukru. Nadory se zivi bilkovinou a cukry. Jedobre, aby po nemoci stravu potkana tvorila ze 60-80% cerstva zelenina. Pokud krmite nadmerne obilovinami, granulemi, mlecnymi vyrobky a masem, tak potkana prekyselite a muze mit vyssi sklony k temto chorobam.
zorox
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: neni

Příspěvekod Dr.Jenny » 28 bře 2013 23:43

rozhodně tu nechci hanit alternativní metody, ale to že nádor praskne a vyteče mi nepřijde uplně pravděpodobný, zní to trošku jako pohádka....podle popisu, že se to zapouzdřilo a prasklo, mi to zní jako absces a ne nádor....
určitě souhlasím, že správná výživa ovlivňuje vnitřní prostředí a má to vliv na všechno v těle, tím pádem i na tvorbu nádorů a lidi jsou v dnešní době líný aby se tímhle zabývali protože to je složitý a je jednodušší vzít si pilulku, ale nezavrhovala bych ani moderní veterinu/medicínu...podle mě by se to mělo doplňovat, protože nejde všechno léčit konzervativně....

takže jestli to někdo chcete zkusit, do toho....ráda se dozvím další zkušenosti s touhle léčbou, ale přiznám se, že tomu moc nevěřím.... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 29 bře 2013 09:38

Něco podobného tady není poprvé. Potkanici se najednou zvětšil nádor a u veterináře zjistili, že je celý uzavřený v abscesu.
Ale domnívám se spíš, že u vás šlo o abscesy, ty nejsou vždycky tekuté. Je možné, že díky lysinu se líp zapouzdřily a změkly, to nemůžeme vyloučit. Ale u té samičky s bouličkou bych to místo sledovala, protože abscesy a nádory na tváři mají tendence se vracet, pokud se zánět dostane ke kosti.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

PředchozíDalší

Zpět na Bouličky a nádory