Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Boulička v obličeji

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Re: Boulička v obličeji

Příspěvekod zorox » 29 bře 2013 23:06

No otazka je, co je vyhodnoceno jako nador a co je vyhodnoceno jako abces. Pokud to vyleci laik, tak je to abces a co vyrizne doktor je nador.
Urcite to pozorovat budu. Pred tremi tydny se mi zdalo, ze ma mensi boulicky i v slabinach prednich pacek a na stehnu. Nyni tam nic neni, tak pochybuji, ze to je abces. Nikomu nic nenutim, jen jsem se chtel podelit o zkusenosti s lecbou, protoze invazivni zakrok mi prijde pomerne drasticky, kdyz to funguje i jinak. Stejne tak je to i u lidi, otcim by Vam mohl hodiny vypravet a lekari by zustali koukat s otevrenou pusou, protoze to co umi on, to z nich neumi jen tak nekdo.
zorox
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: neni

Příspěvekod Zuza » 29 bře 2013 23:14

Ta hláška, že tři roky jsou u potkaních samců vyjímečné, rozhodně není pravdivá, takový věk je vyjímečný spíš u samic, které jsou nádorům náchylnější. Samci se spíš, z mojí zkušenosti, dožijí vyššího věku, než samičky, alespoň tak se mi to jeví po vlastní zkušenosti (já léta chovala samce a mamina samičky) žádná z holčiček se nedožila tří let, samců hned několik. Takže tak.
Jinak samozřejmě je to zvíře od zvířete.
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Dr.Jenny » 30 bře 2013 12:34

nádor je nekontrolovaný růst mutovaných buněk a obsces je bakteriální infekce, která se zapouzdří....stafylokoky to tak rády dělaj...
hele já určitě nechci nikomu brát zásluhy, ale já osobně si myslim, že nejlepší je vyvážená kombinace obojí léčby... :smi:

a Zuza má pravdu, délka života je individuální....my měli samičku, co se dožila 3 a půl let a to po dvou operacích nádoru a mrtvici...pak umřela ve spánku stářím... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod adahradska » 21 dub 2013 15:49

Co by to mohlo být, to na čele, netušíte?

Obrázek

edit. Dnes na veterině jsme to konzultovali (při řešení problémů s dýchacími cestami), zatím máme pozorovat a při kontrole se uvidí, jestli se to nějak hne...

Je to prý jen v kůži, tak čert ví, co to může být.
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod Teruna » 27 kvě 2013 13:55

Takže Alpa má absces před půl obličeje. teda přesněji centrum je uprostřed tváře a ten hnusokruh okolo naštěstí nedosahuje přímo k oku, ale kousek pod něj, zrovna tak s tlamičkou. Ovšem zasahuje až na krk. Je to ve fázi, že se jí odloupla ta vzedmutá kůže, takže teď má obrovskej holej hnisavej flek bez kůže a vypadá to příšerně. Na druhou stranu, aspoň se k tomu dá dostat.

Co mě ale docela děsí, je ta rychlost, s jakou se něco takovýho může stát - v sobotu ráno jsem odjížděla na víkend a ničeho jsem si nevšimla. V neděli večer jsem se vrátila a měla bouli jak hrom - veteriny už zavřený, tak že pojedem ráno - a ráno už to měla odloupnutý a holý. Veterinářka jí to vyčistila - a ukázala mi, jak to mám dělat, dostaly jsme mastičku, antibiotika na čtrnáct dní a úkol čistit cca 3x denně a desinfikovat / proplachovat heřmánkem.

Mno, zatím jsem do ní dostala po lítém boji antibiotika (v jídle to samozřejmě nesežere, takže vstříknout přímo do tlamičky), čistit budu cca za hodinu. Ale fakt si nedovedu představit, jak tohle budu zvládat dva týdny, ona se opravdu příšerně brání (a já se jí celkem nedivím teda).

Nemáte někdo nějakej fígl, jak potkanovi zabránit se bránit? Prostě... co udělat, aby ze mě neseškrábal kůži, jakmile se ho jen pokusím chytit?
Teruna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Slečinky Alpa a Francovka, husky zbarvení, narozené v lednu 2012

Příspěvekod Dr.Jenny » 27 kvě 2013 14:18

napadá mě asi jedině další pár pomocných rukou... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod nets » 27 kvě 2013 14:46

Joy měla abces na skoro stejném místě. Postup léčby jsme praktikovali více méně stejný :) Jestli si to dobře pamatuji, tak za cca týden už skoro nebylo co čistit a jen se dobrali atb. Prvních pár atb a čištění byl taky peklo, ale pak si zvykla a bylo to více méně bez boje (ne že by skákala radostí, ale tak nějak to akceptovala :D).

Při tomhle umístění abcesu funguje na šrábání/kousání asi opravdu jen dálší pár rukou :D
Kód: Vybrat vše
Installing Chumtalky_3_0_noarch.rpm
[1/6] Osí.......OK
[2/6] Ofí......./dev/rainbow_bridge
[3/6] Ciri....../dev/rainbow_bridge
[4/6] Marge.....OK
[5/6] Gola......OK
[6/6] Imbusína..OK
nets
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky: Ofí, Osí, Elis, Ciri, Marge

--------------------------
Za duhovým mostem : Negí (Ella Negra), Joy (Joy Ta druhá), Vari (Varadera), Šedi, MicroNegí

Příspěvekod Teruna » 27 kvě 2013 16:05

Děkuju všem za podporu a hlavně mě uklidnilo tvrzení, že je možnost, že si po pár čištěních zvykne a bude se míň bránit. Protože tímhle tempem se budu muset léčit se sedřenou kůží já :shock: :lol:

No a k tomu držení - druhý pár rukou je nejlepší, ale jeden fígl jsem našla. Když protestujícího potkana "vsunete" do nějaké širší skleničky/hrnku, sice se taky časem vysmekne, ale na škrábání vaší ruky má jen horní packy a když ho chytíte šikovně, tak ani ty ne. No ráda bych byla "vlídnejší", ale když se brání, musí to být takhle. Ale jinak je zlatá, že doopravdy nekouše, ani v týhle situaci, ani vlastně neútočí, jen se zoufale snaží zdrhnout.

Jinak to čištění jsme vcelku ustály obě, trochu se jí tam ještě hnis vytvořil, ale ne moc, tak doufám doufám. Heřmánkem omývám jak myš, tak sebe, myši dávám po zákroku bonbón, sobě čokoládu. Ať žije rovnoprávnost :D
Teruna
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Teruna » 10 čer 2013 13:47

Pro představu všem, kteří třeba loví informace o léčbě podobných lapálií... Alpa je na velmi dobré cestě, ale je to opravdu celkem boj. Už dva týdny má antibiotika dvakrát denně perorálně, 3x denně čištění rány. Ďolík uprostřed rány - kráter po hnisovém ložisku - už úplně zarostl, takže Alpa teď má "jen" místo bez kůže. Má se čile k životu a zvykla si na neustálé cestování, stal se z ní hospodský živel, kterýmu se těžko vysvětluje, že by na antibiotika neměla pít pivo. Snad tedy všechno dobře dopadne, zítra jdeme na kontrolu a já do lékárny, protože mi už došla hojivá mastička na levou ruku. :twisted: :lol:
Teruna
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 10 čer 2013 20:20

přejeme nadále brzké uzdravení
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Předchozí

Zpět na Bouličky a nádory