Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Absces / nádor

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Absces / nádor

Příspěvekod Mája » 29 srp 2007 07:42

Zkopírován příspěvek od Neliss
Nelliss píše:Ahojky,tak Mojítek je nemocný má absces na bříšku :( .Teď chodíme na injekce ..dnes jdeme na třetí.. Mám dvě možnosti buď ..budu pokračovat v injekcích (7) a nebo po páté pujdeme na operaci. Mojtovi budou v listopadu dva a paní doktorka říkala že nemá žádné jiné zd.problémy že je jako mladík ;)

Vlastně když na operaci nepujdem tak mu to tam porád zůstane jen to bude utlumené... ale oprërace je zas riziko ....... Asi se rozhodnu pro operaci ,ale chci znát váš názor nebo zkušenost. Díky

předešlá diskuze, která měla 25 stran a máloco společného s abces/nádor, jsem přesunula do vlastního tématu - Nefertity
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Re: Absces / nádor

Příspěvekod Nelliss » 29 srp 2007 07:50

Jinak ...poprve když jsem tam byli tak do toho doktor bodl jehlou a nasál hnis a ten tekl všude ...brrr ...no ale teď mi veterinářka říkála že by to jako odstranili ...nevim jestli tím myslela že tu bulku vyříznou a nebo rozříznou a bude se to čistit.... musím se jí dneska zeptat ..
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod Nelliss » 29 srp 2007 07:50

Mája píše:Zkopírován příspěvek od Neliss
Nelliss píše:Ahojky,tak Mojítek je nemocný má absces na bříšku :( .Teď chodíme na injekce ..dnes jdeme na třetí.. Mám dvě možnosti buď ..budu pokračovat v injekcích (7) a nebo po páté pujdeme na operaci. Mojtovi budou v listopadu dva a paní doktorka říkala že nemá žádné jiné zd.problémy že je jako mladík ;)

Vlastně když na operaci nepujdem tak mu to tam porád zůstane jen to bude utlumené... ale oprërace je zas riziko ....... Asi se rozhodnu pro operaci ,ale chci znát váš názor nebo zkušenost. Díky

Díky Maji ..nevšimla jsem si.. :roll:

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Nergita » 29 srp 2007 10:03

No spíš asi doktorka myslela, že se to trochu nařízne, aby mohl hnis lépe ven. Takhle to tedy alespoň bylo u Bofina, když měl abces. Jsetli paní doktorka myslela klasickou operaci (někde jsem četla, že pokud na ten abces nic nepomůže, tak se opravdu přistupuje k operaci) tak podle mě 1 a 3/4 roku je nejvyšší hranice pro anestezii.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Phoca » 29 srp 2007 10:21

našla som toto u veterinárky Ley Wildnerovej, alias Levvv (z diskusie na králikoch):

Absces je dutina s pouzdrem vyplněná hnisem. Je to vlastně infekční zánět, který tělo izolovalo od okolí vazivovým pouzdrem. Nejčastější příčinou jsou poranění (kousance, škrábance), která se rychle zatáhnou a v hloubce se tak mohou množit bakterie jako Pasteurella (nejčastější), Staphylococcus, Pseudomonas (tvoří zelený hnis). Absces může být i sterilní jako reakce na cizí těleso (např. sutura po chirurgickém zákroku). Při odlišování tumoru od abscesu nám může napomoci pohnout kůží nad útvarem – kůže nad tumorem se pohybuje nezávisle na „bouli“, kdežto u abscesu se při pohybu kůží pohne zároveň i „boulí“. Přesněji to zjistíme třeba ultrasonografickým vyšetřením.
Ošetření abscesu záleží na jeho velikosti, umístění a na celkovém stavu zvířete. Ideální je odstranit celý absces i s pouzdrem chirurgickým zákrokem. Nemá možnost se pak vracet. Pokud to není možné (stáří zvířete, finance, absces se již otevřel), je nutné oholit srst nad místem výskytu (pokud nedošlo k uzrání, doporučují se horké obklady 2x denně), po otevření důkladně dutinu vyčistit od hnisu a vypláchnout např. ředěnou betadinou. Je nutné ránu hojit otevřeně, 2x denně ošetřovat, vyplachovat, případně aplikovat ATB nebo enzymatické masti. Je třeba zajistit, aby se rána předčasně neuzavřela. Musí dojít nejprve k vyhojení z hloubky (vyhojení dutiny), a pak teprve je možné nechat zavřít a zahojit kůži. V opačném případě dochází k recidivám. Pokud je absces velkého rozsahu nebo jsou celkové příznaky u zvířete, podávají se ATB i celkově.

web: http://www.wilda.unas.cz/
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Bethan » 29 srp 2007 14:42

hezky popsaný...u nás byl absces už ve fázi, kdy nepomáhaly ATB, takže nakonec musel být vyndán operačně, většinou to ale atb spraví...
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Bethan » 29 srp 2007 14:46

tři injekce jsou málo, pokud budou podávat atb, tak to chce aspoň týden a teprve pak uvidíš, jestli ustupuje. Pokud ne, nezbývá než operačně, naříznutí a vyištění sice trochu pomůže, ale pokud nezabíraj léky, tak je to naprd, chce to opravdu vyndat celé. Potkánek sice neni mladík, ale u dobrého lékaře pod inhalačku bych si s tímhle troufla, přecejen je to zdroj infekce a neni dobrý, aby zůstával v těle. Ale volila bych určitě Mikulcovou.
Sigmund Freud
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek

Příspěvekod Nelliss » 30 srp 2007 08:50

Doktorka mi řekla že nejlepší bude operace.. včera dostal naposled ATB injekčně teď mu je podávám já do pusinky až do neděle a v pondělí půjde na operaci :( ..tak mu držte palečky! Vet říkla že na to že mu budou dva je v perfektním zdravotním stavu ..jako mladík ;) .. A taky říkala že buď to rozříznou vymačkaj a bude se to čistit a nebo to odstraní kompetně celé.Že uvidí jak to bude vypadat. Vet je úplně skvělá!! A Mojtek je moc statečný..i když to strkání teploměru do zadečku .... :evil: ... :)
Snad to v pondělí zmákne!!!

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 30 srp 2007 10:19

Určitě budeme. Našim potkankám už operaci nedoporučovali... prý ve 2,5 letech už je to velmi rizikové :cry:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Bethan » 30 srp 2007 11:03

přecejen ten půlrok už je pask hodně znát...no já mám třeba dvouletýho Couďáska a taky je jak roční čilouš, ono hodně záleží na tom zvířátku. Každopádně budeme držet palečky a určo to dopadne dobře ;)
Sigmund Freud
Bethan
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Veve » 30 srp 2007 20:21

taky držíme s holkama palce
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod Nelliss » 31 srp 2007 07:02

Děkuji moc!!! Moc mi to pomáhá!! Ale moc moc se bojím :cry: ale když umře aspoň budu vědět že jsem pro něj udělala vše co jsem mohla... Pevně doufám že to zmákne!!!!! :|

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Nefertity » 31 srp 2007 07:29

Nellis: Takhle vůbec nepřemýšlej, vždyť doktorka říkala, že je v perfektním zdravotním stavu a to důležitý ;) Budu vám moc držet palce :loveit:
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Nelliss » 31 srp 2007 08:08

já vím ..ale pořád mě to hlodá... Ale věřím že to zmákne je to kluk šikovná!! Vet mi říkala že si ho tam po zákroku chce nechat aspoň dvě hoďky,aby ho mohla pozorovat...musím se jí zeptat co udělají pro to aby neprochladl!!

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Nergita » 31 srp 2007 10:02

Nelliss: taky moc držím palečky a tvému strachu se nedivím, já se před zákrokem taky pomalu loučím, jako kdybych ho viděla naposledy.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Další

Zpět na Bouličky a nádory