Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak poznam ze uz se trapi?! :'

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Re: Jak poznam ze uz se trapi?! :'

Příspěvekod ellpi » 16 bře 2011 10:22

našla jsem na internetu fotku jak asi vypadá nádor té mé potkanky.. ale podle toho se asi nic nepozná že? :( Obrázek
ellpi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kometa » 16 bře 2011 10:35

No, je to obrovitánský, ale pokud to neni prorostlý do břicha, mohlo by to být operovatelný. Vcelku nemáš zas tak moc ztratit - je možné, že operaci nepřežije, ale pokud je to takhle obrovské, tak už to stejně na dlouho nebude, protože kůže začne praskat, rozedírat se, hnisat... prober to s nějakým zkušeným veterinářem, prohmátne to a uvidíš.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod ellpi » 16 bře 2011 16:24

Tak jsem byla dneska na VUT, a doktor mi řekl, že nádor už je moc velkej a že se s tím nedá nic dělat.. Že si ji mám ještě vzít domů, a až to bude krvácet, tak přijít na uspání..
A děkuji Kometo za odpovědi
ellpi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Káča » 25 bře 2011 19:52

co zkusit jinýho veta? Některým se do toho nechce, ale pokud není prorostlý, tak by velikost zas tak vadit neměla ne? :smi:
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Příspěvekod Kometa » 25 bře 2011 21:06

Stává se, že to, co i více veterinářů označí za neoperovatelné, si jiný troufne operovat a zvládne to.

Mám btw.zkušenost s koněm z poslední doby - kůň chodí divně, pozvali jsme 2 veterináře a každej označil zdroj problému zcela jinde (předek vs zadek koně) - a pak babo raď.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod tereza » 22 čer 2011 19:36

Ahoj potkanomilci,
v pondělí jsem byla s Janičkou u veterináře (Veterinární fakulta Brno), protože přestala používat přední packy, měla problém s koordinací a celkově byla taková zpomalená. Pan doktor mi řekl, že je to z 99% nádor na hypofýze. Začali jsme podávat hormony Galastop 2x denně. Ještě ten den mi přišlo, že je mnohem horší, než ráno, kdy jsme byli na veterině, každopádně druhý den už byla zase "lepší". Její stav je střídavě oblačný-občas na mě koukne jako zastara, občas mi přijde duchem nepřítomna. Dnes se dvakrát dokázala dostat do svého oblíbeného místa. K jídlu dostává rozmočené piškoty s pribiňákem anebo vařenou bramboru (tu ji ale musím držet). Má to smysl? Pan doktor říkal, že se účinky hormonů projeví za 5-7 dnů. Chápu, že mi asi nemůžete poradit, že to poznám sama-taky si každý den říkám: tak už? Tak aspoň jsem se s vámi o to podělila a nejsem na to sama... :(
tereza
Skákavka
Skákavka
Potkani: Janička+Evička
za duhovým mostem:Jája,Pája, Hugo z hor

Příspěvekod adahradska » 22 čer 2011 19:45

Ach jo, máte to trápení, Janička je ještě mladá, nebo se pletu?
U nás Galastop nezabral, nádor hypofýzy to byl asi taky, selhávala ale pravá strana těla. Ale nic ji nebolelo, jídlo jsem podávala měkké - strouhané, kašičky, přesnídávky...
Nakonec umřela pokojně a přirozeně. Ovšem až na posleních pár dnů měla pořád zájem a byla zvědavá.
Držím palce, ať se to zlepší!
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod tereza » 22 čer 2011 20:03

Janička má 22 měsíců...Už moc nechodí, ani jí to příliš nejde, většinu času prospí v domečku. Uvidíme, jak to bude dál, každopádně z toho nemám příliš dobrý pocit :cry: . Děkuji za účast a za reakci! :angel:
tereza
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod adahradska » 22 čer 2011 20:07

Vím, jak se cítíš, nám umřela před týdnem ve skoro třech letech. Taky jsme chodili na VFU, ale už nešlo nic dělat, nicméně jsem vděčná, že jsme se vyhnuli uspání a že netrpěla. Co si nakonec přát :(
Hodně sil, třeba ten Galastop zabere, my měli smůlu..
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod khaty » 23 čer 2011 00:30

Aj my sme boli s rovnakým problémom na VFU. Náš Jingles dostal tiež Galastop, k tomu Prednison a na ňom bolo po pár dňoch vidieť zlepšenie. Nádor hypofýzy je ale pekná mrcha, ale Jinglesovi aj nám dal ešte mesiac a pár dní naviac. Dokonca zasa behal. Budem držať palce aby vám zabral.
khaty
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Igy
Malton (13.3.2010-03.7.2012)
Gangster (17.4.2011-18.5.2012)
Coffey (22.3.2009-12.5.2011)
Jingles (22.3.2009-8.3.2011)

Příspěvekod tereza » 25 črc 2011 11:06

Všechny vás zdravím! Před nedávnem jsem zde psala o mém potkánkovi-nádor na hypofýze. Musím říct, že Galastop nám zabral-myšák byl opět čilý, začal používat přední packy, prostě skoro jako před onemocněním. Po 14-ti dnech jsme byli na kontrole, pan doktor byl překvapen, jak se myšák spravil, dokonce přibral. Bylo nám doporučeno, že máme hormony vysadit a začít je užívat zase po měsíci. Ovšem zhruba po třech dnech se stav opět zhoršil, po telefonické konzultaci jsme opět začali dávat Galastop...je to zhruba 10 dní od opětovného užívání léku a stav už se nezlepšil. Myšák má poměrně velkou chuť k jídlu, pije, pohybuje se pomalu, dostane se dokonce do prvního patra v kleci...ale je na něm vidět, jak je unavený-ale jak by taky ne, když je nemocný. Co je u vás impulzem k tomu, že myšákovi pomůžete na druhou stranu? Já si říkám, že dokuď má chuť k jídlu a dokáže se dostat tam, kam potřebuje (i když s problémy), tak to ještě řešit nebudu.
tereza
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod khaty » 25 črc 2011 11:17

Kedy mu bude treba pomôcť, uvidíš sama :( . Jinglesovi (tiež nádor hypofýzy a rovnaká liečba) museli pomôcť, keď aj napriek zlepšeniu sa proste jeden večer už nechcel najesť a o pár hodín neskôr už nevládal ani zdvihnúť hlavu, takže ráno sme leteli na veterinu a odtiaľ už sa nevrátil. :cry: Tak isto s Coffeym, jeho bráškom. Mal už trocha ochrnuté nohy, ale dostal mrtvičku a behom jedného dňa sa jeho stav zhoršil. Sám sa nenajedol, nevládal chodiť... Ráno sme šli na veterinu, že mu snáď veterinár nejako pomôže, ale pomohol mu už len tak, že ho zbavil trápenia. Sama poznáš, kedy už nevládze a nechce sa mu žiť. Aj keď rozhodnúť o tom mu pomôcť (aj keď je to často to najlepšie čo môžeš urobiť) je to najhoršie o čom som doteraz rozhodovala... (V tomto prípade patrí veľký dík aj veterinárom na VFU v Brne, mali úžasný prístup ako k potkánkom, tak aj ku mne.)
khaty
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Igy
Malton (13.3.2010-03.7.2012)
Gangster (17.4.2011-18.5.2012)
Coffey (22.3.2009-12.5.2011)
Jingles (22.3.2009-8.3.2011)

Příspěvekod tereza » 25 črc 2011 11:40

Díky za reakci...já slzím už jen když na to myslím. Každopádně bych nechtěla, aby se myšák trápil a snad tomu předejdeme. Na VFU v Brně taky chodím, tak doufám, že tam mají velkou zásobu kapesníků, jinak jim to tam všechno pobrečím ;) .
tereza
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod tereza » 27 črc 2011 11:04

Tak myšákovi už úplně odešly přední packy a už se téměř ani nedokázal plazit. Tak jsme mu pomohli na druhou stranu... :cry: :cry: :cry:
tereza
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod chesterfield » 30 črc 2011 00:04

Terez, je to největší projev lásky a vděku za společně strávené chvíle - hodně sil
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

PředchozíDalší

Zpět na Bouličky a nádory