Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak poznam ze uz se trapi?! :'

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Re: Jak poznam ze uz se trapi?! :'

Příspěvekod baralgi » 07 srp 2010 06:50

tak včera odešla za duhový most...
budu věřit, že teď jí je už líp :( ale moc nám všem chybí....
baralgi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kometa » 16 led 2011 18:02

Přišla jsem dnes odpoledne domu a zjistila, že Bálince za těch pár hodin, co jsem byla pryč, praskla kůže nad nádorem - prostě ta 2 x operovaná kůže nevydržela tempo růstu nádoru.
Určitě jí to dost bolí, i když ještě trochu žere, když dostane něco dobrého.

Mám jí hned vzít na utracení? Lepší už to nebude... asi jo, co...
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Kimik » 16 led 2011 18:05

Našemu Kimíkovi kdysi taky praskala kůže na nádoru. Sice jsme to ještě chvíli zkoušeli, ale nakonec jsem ho na radu vetky nechala uspat, bylo to bolestivé a krvácelo. Takže ti asi moc optimismu nepřidám, ale asi to bude lepší, nenechat ji už dál trápit :( Drž se :cry:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod chesterfield » 16 led 2011 18:19

Komet, bolí to když to praskne, je to určitě pro něj lepší nechat jít. Drž se kočičko, je to těžké, ale je to služba z lásky.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kometa » 16 led 2011 18:24

Dala jsem jí teď k holkám, aby se třeba "rozloučila" se setřičkou...a leze tam jak nic, loupe zrníčka, chová se jakoby nic... rána vyloženě nekrvácí, ačkoli není celá zaschlá a myš má krev na ocásku, na vybavení v kleci... atd.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod nevi » 16 led 2011 20:23

Nekrvácí, ale rozhodně je to bolestivé, kůže je od toho, aby chránila citlivý vnitřek těla.. může do toho snadno něco chytit
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kometa » 17 led 2011 18:07

Obrázek

Tak zatím jí ještě nechávám, baští, je zvědavá, myje se... Když jí dám do klece k holkám, tak hned ožije a jde jim vyluxovat misku.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Káča » 15 bře 2011 21:07

já nevím... udržovala bych maximální hygienu v kleci, má to na místě kde si to nemůže sama čistit, tak jí to třeba holky budou lízat (?)
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Příspěvekod Kometa » 15 bře 2011 21:11

Kačí, díky, ale Ballari už je dávno v nebíčku, nechala jsem jí tam poslat pár dnů po vzniku této fotky... Nádor rychle rostl a kůže se dál trhala, klec od krve, nemělo to smysl...
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Káča » 15 bře 2011 21:12

pardon, nevšimla jsem si datumu :(
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Příspěvekod Kometa » 15 bře 2011 21:39

V pohodě, snaha se cení :-)
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod ellpi » 16 bře 2011 09:29

Ahoj, moje potkanka 2,5 roku má velikej nádor u zadní nožky.. vlastně už přerostl skoro přes celí bříško vzadu.. pořád je aktivní, žere, pije, kdykoliv zašustím pytlíkem s pamlsky v mžiku stojí u branky a čeká na pamlsek.. Ale dneska jsem si všimla že má zespodu té boule trošku odřenou kůžičku.. Dá se s tím ještě něco dělat?? trhá mi srdce když pomyslím, že bych ji měla jít uspat jen kvůli tomu... Ale na druhou stranu ani nechci aby se trápila.. :( :( :( dozvěděla jsem se i že když má potkan nádor v zadní části tělíčka, tak může tlačit na střeva a pak je pro potkánka problém vyprazdňováním..ale potkany mám dva takže to těžko poznám..
Prosím vás o radu co nejdřív prosím... co byste udělali vy?
ellpi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kometa » 16 bře 2011 09:39

O operaci jsi neuvažovala? Pokud je čiperná, tak se ve 2,5 letech ještě dá operovat.

Svojí první potkanku jsem musela nechat utratit právě proto, že jí nádory utlačily/prorostly střevo. Poznáš to tak, že jí denně večer dáš třeba na hodinu do přepravky. Dáš jí tam něco dobrého k snědku a pak uvidíš, zdali udělala bobek. Kdyby za hodinu nic neudělala, tak jí tam necháš dýl. Kdyby neudělala nic třeba za 3 hodiny, tak už je to asi jasný (pokud by tu dobu neprospala, proto píšu, ať to děláš večer, kdy jsou aktivní).

Ale při ucpání střev mají potkánci veliké bolesti, už je pak na nich poznat, že je jim blbě :(
Držím palce.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod ellpi » 16 bře 2011 09:45

To víš že uvažovala.. Ale myslím si že zkušeností co mám, je to zbytečné trápení navíc. Protože přítel měl dvě potkanky (2 roky) a obě taky měly nádory. S oběma šel na operaci, oboum se nádor do týdne vrátil a stejně je musel nechat utratit...
ellpi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kometa » 16 bře 2011 10:10

To nelze nijak předpovídat. Moje Šmoula, co má už 3 a1/4 roku, byla před rokem operovaná na nádor u řitního otvoru, kdy mi 2 veterináři řekli, že je to neoperovatelné a 3.veterinářka jí odoperovala a celý rok pak nádory neměla a objevily se jí až zas po roce (teď už ji pochopitelně řezat nenechám). U jiných potkanů nový se nádor naopak objevil velmi rychle. Pokud je na bříšku, mohl by to být jen nádor mléčné žlázy a ty prý často nejsou zhoubné.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

PředchozíDalší

Zpět na Bouličky a nádory