Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak poznam ze uz se trapi?! :'

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Re: Jak poznam ze uz se trapi?! :'

Příspěvekod kejmi » 18 bře 2008 19:50

porad ve me hloda to jestli sem to fakt mela udelat ... premejslela sem o tom dost dlouho... objektivne se uz asi fakt trapila,pze moc zhubla (vzdycky byla dost vypapana a snad o 15deka tlustejsi nez sestricka, ale ted byla uz kost a kuze... k tomu ten obrovskej nador a sama uz ho neutahla ani aby se dosla napit... ale na druhou stranu kdyz sem ji vodu strcila k cumacku, tak se napila... i kdyz poslednich par dni uz moc ne a dost sesla, ale precejenom (sem verici a vite jak to je s tim "vzit zivot" - nejsem zadnej fanatik a myslim racionalne, ale stejne :cry: :cry: :cry:
kazdopadne ted uz se holcicka netrapi, dneska sem ji s mamkou pohrbila na zahrade pod tujkama a ma obrovskej zulovej "nahrobni" kamen... :cry: :cry:
kejmi
Skákavka
Skákavka
Potkani: Anya a Alpha :)

Příspěvekod chesterfield » 18 bře 2008 20:13

udelala si dobre, pokud rapidne zhubne je to zlé a oni se snaží do poslední chvíle - neulehčí nám to :(
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod kejmi » 18 bře 2008 20:19

no prave to je ono...ze jako psychicky byla nekdy lepsi, nekdy horsi, ale ne uplne spatna... ale fyzicky uz na tom byla dost spatne a kdyz sem to vzala fakt objektivne, tak uz to zacalo bejt trapeni...na veterinu sem ji vezla ze kdyz rekne vet ze to neni tak spatny, tak si ji necham, ale vedela sem jak to skonci :cry: :cry:
kejmi
Skákavka
Skákavka
Potkani: Anya a Alpha :)

Příspěvekod nevi » 19 bře 2008 07:38

Tohle nepoznáš. Můžeš si vsugerovat, že je na tom vlastně relativně skvěle, když ještě může pít, protože pro žádného majitele tohle není lehké. Jenže takovéhle myšlenky vedou do pekel a pak se může stát, že člověk už ani neví, která možnost je sobecká a která je projevem lásky k bližnímu. Takže v tomhle ti nepomůže nic, ani pozorování, ze kterého nepoznáš, jestli už potkan nemá bolesti, ani životní filozofie.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Nergita » 20 bře 2008 00:40

Kejmi: tohle znám, pokud mi potkaník nezemře doma ale musim ho nechat uspat, tak pak mám pokaždé tyhle výčitky a neustále přemýšlím, jestli už jsem opravdu měla, nebo jestli jsem ještě mohla počkat.
Sama ale víš, jak na tom byla tvá holčička špatně, tak se přestaň trápit, protože ač tě tyhle myšlenky napadají, v hlouby srdíčka víš, že jsi udělala dobře.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod baralgi » 05 srp 2010 19:14

já bych se taky chtěla zeptat na tohle téma, protože asi jako všichni, co mají potkánka s nádorem, řeším docela závažné dilema, jestli už je čas...
byli jsme u veta asi před 3 měsíci, měla "něco" v pusince, vet předpokládál, že to je zánět, tak jsme to mazali betadinou. ale nepomohlo to, tak jsme šli znova. To si na pusinku už nenechala sáhnout, proto ji vet nechal uspat a podíval se... No a diagnóza zněla nádor a řekl, že myška bude žít asi tak měsíc. Teď je to už skoro měsíc a půl. Nejprve přestala zvládat větší kusy potravin - proto jsem jí skoro všechno rozkousávala na menší ždibečky. pak už bohužel ani to, takže jsme přešli na kašičky. a teď už se jí i ty kašičky lížou z misky špatně, tak si vždycky dám třeba jogurt nebo pomazánkové máslo na prst a ona mi to líže z prstíku. Na líci má samozřejmě už dost velkou bouli. Ale před dvěmi dny jsme si všimli, že se jí ta boule otevřela a je vidět hnis :( myška nevypadá, že by se nějak strašně trápila, je pomalejší, unavenější, ale chuť k jídlu má (spucuje toho jogurtu nebo kašičky vždy tolik, kolik jí dáme, takže ani není vyhublá). Ale navíc ten nádorek trošku zasáhl i očičko, které je naomak takové tvrdší a teď má u koutku i trošku zarudlé. poraďte mi prosím, je už čas ji odnést k vetovi na věčný spánek?
baralgi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod dredata_zizalka » 05 srp 2010 19:35

Baralgi to je těžké. Každý na to má asi trochu jiný pohled. Důležitý bude tvůj pocit.
Osobně si myslím, že je-li reálné nádor vyndat (je to dost špatné místo, takže asi ne...), měl to udělat hned když myšku uspal. Další narkoza na vyčerpaný organismu by asi nebyla dobrá.
Jestli si na papulku už sáhnout nenechala je reálné, že jí to bolí. Je tu dost zkušenějších co určitě poradí víc než já. Já nechávala holky uspávat, protože přestaly být pohyblivé - tam je to jasné :roll:

Tvojí situaci ti vůbec nezávidím, sama bych nevěděla jak se zachovat. Uričtě počkej na víc názorů, protože ne vždy se tu samozřejmě schodneme :smi:

Ono je snadné říct - bude lepší ji uspat, ale když pak vidíš toho myšáka, koukajícího na tebe a na toho pána v bílém, očekávajíc nějakou dobrotu... a místo toho dostane injekci :(

další věc je, že pokud jí tam kouká vyloženě hnis mohl by to být abces, který by třeba stačilo vyčistit, ale na to už jsou tu jiní experti :up:
Hodně lidí je teď mimo net, na dovolených apod, ale snad se tu někdo objeví :smi:

držím palce a přeji pevné nervy!
If there is no enemy within the enemy outside can do us no harm.

Obrázek
dredata_zizalka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kimik » 05 srp 2010 19:43

Řekla bych, že jestli má nádor v tlamičce a zasahuje už i oko, je asi nejvyšší čas začít pomýšlet na rozloučení. Bohužel to je smutné, ale je to tak. Když už skoro ani nemůže baštit, tak už to lepší nebude, a přece nechceš, aby pomalu umírala hladem. Jenom jogurt jí jako krmení nebude stačit, taky by ho musela sníst hodně, může z něj dostat průjem...Tady už bohužel moc naděje nevidím, takže jí prokaž tu poslední službu, bude ti vděčná. Ale to je samozřejmě jen můj názor, neviděla jsem ji, tak jenom radím, co bych asi dělala já.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod baralgi » 05 srp 2010 19:54

ono jí je už něco přes dva roky, takže jsme čekali, že by tohle mohlo přijít... a já jsem připravená ji tam ve chvíli, kdy budu přesvědčená, že pro ni bude snadnější odejít, odnést a nechat uspat...
když jí tehdy ten veterinář uspával a řekl, že je to rakovina, tak u něj s myšinkou byla ségra, protože já zrovna byla v zahraničí. Ale předpokládám, že kdyby se s tím dalo ještě něco dělat, tak by to udělal...
dneska mi připadá slabší než předchozí dny, zahrabává se do různých tmavých koutů a lehá si, ani se moc mazlit nechce. možná že umře sama v noci, to nevím.. Ale jsem asi přikloněná k tomu tam jít. ona stejně už nemá žádné léky proti bolesti, které ten poslední měsíc baští, takže tam musím tak jak tak. ale předpokládám, že už asi odejdu bez ní, no :cry:
baralgi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod dredata_zizalka » 05 srp 2010 20:07

podle toho co píšeš dál se přikláním asi ke Kimíkovi :cry: když nemá zájem ani o člověka... a jak Kimík píše - lepší už to nebude.

jak se rozhodneš jakkoliv, tak se drž :empathy:

Obrázek
dredata_zizalka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod baralgi » 05 srp 2010 20:19

teďka jsem přišla ke kleci, že se s ní pomazlím, mluvím na ni, ona ani nevylezla ze sputniku, tak to asi už jí fakt nebude hej... včera byla ještě dobrá, ale teď večer už to na ní asi vidím :(
baralgi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Cayro » 06 srp 2010 06:58

Jestli neodešla v klidu v noci, už je čas jí pomoci dneska ráno za Duhový most. Když se chová tak, jak píšeš, dává ti tím najevo, že její čas už přišel a dál by to bylo jen trápení. Takhle jsem musela vyprovodit všechny tři své myšky, tak v tom bohužel zkušenost mám :(
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod baralgi » 06 srp 2010 09:27

Dnešní noc ještě přežila a ráno vypadala o chlup lépe...
ale souhlasím s váma, že asi bude nejlepší zajít tam a nechat ji už v klidu odpočívat...
vůbec se mi do toho nechce,ale dívat se, jak se trápí, to taky ne.
hned jak přijdu z práce domů, dám jí něco dobrého na zub a půjdeme :(
baralgi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Hayam » 06 srp 2010 09:28

Když se začala Onyx schovávat a stranit, bylo to znamení, že je konec. Já to tehdy nevěděla a snažila jsem se jí nesmyslně léčit a teď si to vyčítám, protože jsem jí mohla ušetřit hodně trápení. Bojím se, že taky jsem za to, abys jí už co nejdřív pomohla za duhový most :cry: Přeju hodně síly vám oběma.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod dredata_zizalka » 06 srp 2010 16:12

baralgi píše:hned jak přijdu z práce domů, dám jí něco dobrého na zub a půjdeme :(

pevné nervy! Děláš dobře! tím se můžeš uklidňovat, pomáháš jí jít za lepším - do věčné spíže kde na ní čeká hromada našich zesnulých, kteří ji provedou a ukážou co a jak ;)

Obrázek
dredata_zizalka
Superpotkan
Superpotkan

PředchozíDalší

Zpět na Bouličky a nádory