Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak poznam ze uz se trapi?! :'

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Re: Jak poznam ze uz se trapi?! :'

Příspěvekod KACERERKA » 12 pro 2011 18:28

Ahoj,do včerejška jsem měla potkanici....Káju,ale bohužel......měla 2 roky a 3 měs.Napřed oslepla na jedno očko,ale to ji vůbec nevadilo....běhala,hrála si,žrala....všechno v pohodě a asi po 4 měs. se ji udělala malá měkká boule na stehýnku,tu měla cca 3 týdny a taky v pohodě .Bohužel včera z ničeho nic spadla z prolízačky a už nemohla vylézt zpátky...když jsem ji dala na koberec,nemohla chodit,zhubla a začínala být apatická.Pomohla jsem jí od trápení....musela hodně trpět,ale na štěstí ne dlouho.Šlo to rychle.A jak poznáš kdy se trápí????
VYPRCHÁ JÍ ŽIVOT Z OČÍ....VYHASNE ....držím palce
Kájinka
KACERERKA
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: žadny

Příspěvekod chesterfield » 12 pro 2011 23:41

ano tos napsala opravdu výstižně
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod -Betty- » 25 pro 2011 13:18

Mam asi stejny problem jako vetsina co sem pisou, muj potkan ma dva nadory, jeden ma pod ocasem coz je blby misto na operovani, tak jsem se rozhodla ji nechat "dozit". A ted uz ma nador opravdu velky..kuzi na nem ma napnutou a zarudlou, nastesti se jeste neobjevily zadne ranky nebo tak.. ale posledni dobou hodne hubne, uz ji lezou kosti..na druhou stranu se porad celkem dobre pohybuje a ma zajem o okoli..ani nevypada ze by ji nador bolel..proste ji jen zavazi... ale starost mi dela to, jak je hubena :(
-Betty-
Růžovka
Růžovka
Potkani: Awa,
Egérie z Hamaku (Egi)
Audina :)
______
Tarja :(

Příspěvekod chesterfield » 25 pro 2011 15:10

to víš, je to těžký.... Obvykle je určitě načase jestli už nemá zájem, o jídlo a pití, a když nemá "jiskru v oku" ví to každý tak nějak sám, myška Ti to dá najevo. Přeji Vám oběma hodně sil
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod -Betty- » 25 pro 2011 15:23

Tak to u ni rozhodne nepozoruju..naopak, chova se naprosto stejne jako driv, akorat mi dela starost ze je tak vyzabla... zkusim ji vic vykrmovat a uvidime...dekuju za odpoved :up:
-Betty-
Růžovka
Růžovka
Potkani: Awa,
Egérie z Hamaku (Egi)
Audina :)
______
Tarja :(

Příspěvekod Bazalka » 02 led 2012 18:36

Ashince taky postupně vyrostl hrozně veliký nádor.. u zadní nožičky, asi na mléčné žláze.. nejdříve jsem si říkala, že jí nebudu trápit operací a nechám to jen tak..jenže nádor už byl šíleně veliký, jak psala Betty - taky na něm měla kůži už úplně napnutou a vydřenou a bránilo jí to už v pohybu.. Bylo mi jí moc líto, protože Ashinka byla vždy neuvěřitelně aktivní, zkoumavá..všude lezla.. a teď už moc nemohla, i když bylo vidět že chuť do života stále má. Tak jsem s ní šla dnes na veterinu, zeptat se co s tím - a navrhli mi operaci, tak jsem souhlasila. Už jsem myslela, že tak velké nádory se ani neoperují.. měl prý asi 90g :( (říkali, že pokud by byl prorostlý do močového měcháře, tak by jí museli nechat uspat)
Naštěstí operaci zvádla, teď mi tu odpočívá.. bojím se, aby si nekousala stehy, byla vždycky šílená aktivka. Tak snad jsem dobře udělala a zahojí se jí to a bude to zas dobrý.. i když teda bohužel má ještě jeden nádor pod přední packou, veterinářka říkala že se uvidí na kontrole za 10 dní jak se to bude hojit a případně by se operoval i ten..
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Bazalka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Xuxu (LMG's Olima) - naše hodná holčička
Asha (LMG's Priya) - malé torpédo:-)
Rin (LMG's Riga) - skokanka:-) - v potkanním nebíčku..
Sookie (Hranolka of X-rats) - zlaťíčko:-)

Příspěvekod dpos01 » 03 led 2012 21:33

jejda.Chudinka hned 2 nádory.Tak držíme doma pacičky aby to vše dopadlo tak jak by mělo. :) :) :)
dpos01
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Buterflis Esi,Buterflis Eruwen, ButerflisEnigma
ti co už nejsou=Kiki, Áda, Fifi, Čiperka, Bezinka

Příspěvekod Bazalka » 04 led 2012 12:23

Vypadá to, že stehy si nekouše, tak snad to bude dobrý :) Obrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Bazalka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Xuxu (LMG's Olima) - naše hodná holčička
Asha (LMG's Priya) - malé torpédo:-)
Rin (LMG's Riga) - skokanka:-) - v potkanním nebíčku..
Sookie (Hranolka of X-rats) - zlaťíčko:-)

Příspěvekod adzi » 25 lis 2015 18:16

Ahoj, Mám skoro tříletou potkanku která má nádor u močové trubice(nyní už docela velký) a pod přední packou taky docela velký. Stále pije a jí dosytosti ale špatně se jí chodí hodně spí a je pohublá. Myslíte že už nastal čas jí uspat?
adzi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vorva » 25 lis 2015 20:23

Nechala bych posoudit veterináře stav. Jestli ten nádor už nebrání nějak vymočování atd. Tři roky je krásnej věk. Nejsem zastánce toho, že dokud pije a jí tak neutrácet.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Plamínek » 25 lis 2015 21:21

Souhlasím s Vovrou. Určitě by ji měl vidět VET. Také mě to asi v brzké době čeká. Moji kluci mají 2,5 roků.
Born stupid?
Try again!
Plamínek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Mám: ještě v bříšku maminy
Hlídají mě: Fousek, Mazlík, Lumpík

Předchozí

Zpět na Bouličky a nádory