Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Bulka pod krkem

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Re: Bulka pod krkem

Příspěvekod Dandali » 21 lis 2011 13:23

Tak máme taky bouličku pod krkem. Hledala jsem až našla tohle téma a zjistila, že to vlastně může být cokoliv.
Na veterině si myslí, že je to asi nádor, ale něco s původem v infekci nevyloučil. Budeme tedy docházet každý den na atb a budeme pozorovat, jestli se to lepší nebo horší. Myška dostala Baytril (aspoň myslím, že to říkal) a nějaké kortikoidy. Kromě toho jsem koupila vitamínové kapičky na doma Pervivet a pak ještě ve zveráči vitaminovou pastu pro kočky, ale tu mi zrovna ta nemocná myška nechce :)
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Osík, Ossifer (Bebešin Ocelot)
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus
† Bertík (Oberyn von Percy)

† Kory (Qhorin Iletis)
† Jaime (Bebešin Šach Mat)

Příspěvekod nevi » 15 čer 2012 20:56

Dneska jsem musela na veterinu, našla jsem absces pod krkem hned dvěma holkám :roll:
Jedna z nich už ho měla uzrálý a teď tam má čistou díru, ale druhé veterinář absces jen napíchl, částečně vymačkal a řekl, že na to dáme antibiotika a že zbytek abscesu by měl vytéct. Mně se to nějak nezdá, není tohle jedno z míst, kde je lepší hnis nenechávat?
Zvažuji, jestli ráno nezajedu na jinou veterinu, kde by jí to aspoň rozřízli a důkladně vyčistili.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Sharkie » 15 čer 2012 21:00

jo, urcite poriadne vycistit.. si spomen, jak som sem hadzala fotku Ovci, z toho bola nakoniec diera az do tlamy ani nie behom tyzdna :zip: a drzim palce, nech sa holky hoja
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod nevi » 16 čer 2012 22:45

Jela jsem nakonec ráno, protože se absces jak jsem napůl očekávala zavřel :roll:
Má za sebou řezání, čištění a drénování v narkoze. Podle veterinářky (MVDr. Lukšovská) to bylo pod kůží a vedle má z toho zánětu oteklou mízní uzlinu (naštěstí s ní ten absces spojený nebyl).
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Chodec » 04 srp 2012 08:07

Nevíte, prosím, od jakého věku postihují potkany nádory? Včera večer jsem našla u našeho asi 4měsíčního nalezence malinkou bouličku na pravé straně krku. Na stránkách VETcentra MVDr. Mikulcová na dotaz na bouličku u 2měsíčního radí, že v tomto věku se dá rakovina skoro vyloučit. Vím, že bez veterináře těžko budu vědět určitě, jen jestli se mám nervovat hodně nebo málo...děkuji.
Chodec
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lukáš a Tomáš

Příspěvekod Sharkie » 04 srp 2012 10:05

u hlavy nie je nad cim rozmyslat a chce to co najskor na veterinu.. aj keby to bol len abces (coz bude v tomto veku pravdepodobnejsie), tak je to proste blbe miesto, kde zvyknu byt komplikacie a vcasna liecba je velmi dolezita
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod nevi » 04 srp 2012 10:29

A není dobré nechávat to zavřené... tyhle asbscesy je nejlepší co nejdříve vyčistit
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Chodec » 06 srp 2012 21:54

Tak nakonec naštěstí jen absces...na VETcentru ho napíchli a doktor vymačkal zelený hnis, co to šlo. Boulička je skoro pryč. Máme antibiotika do pátku, kdy jdeme na kontrolu. Tak snad bude vše OK. Koukala jsem, že vy radíte spíš nařízout a vyčistit úplně. Veterinář říkal, že to kdyžtak až v ten pátek, pokud to nebude dobré... :|
Chodec
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lukáš a Tomáš

Příspěvekod Miami » 20 lis 2012 20:56

Dneska jsem u mojí dvouměsíční Miami objevila bouličku ve velikosti zralého hrášku, pod krkem. Včera jsem jí ještě nespozorovala, nejspíš se objevila přes noc. Zdá se, že jí to nebolí, celý den normálně papala, běhala všechno. Strašně se o ní bojím nedávno jsem přišla o svoji Mishelin. Doufám, že to nebude nic vážného. Nevíte co by to mohlo u takhle malinkého pokana být? Děkuji za odpověď
Vlastnit potkana znamená,
že vaše srdce bude navždy
běhat mimo vaše tělo
po čtyřech malých nožkách.
Miami
Růžovka
Růžovka
Potkani: Teď mám jen Miami.
Mishelin, Chipina a Dalina jsou už v nebíčku =o(

Příspěvekod chesterfield » 21 lis 2012 09:12

v tomoto věku by to mohla být nateklá uzlina, pozoruj, jestli se to zvětšuje tak dva tři dny a pak uvidíš.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Miami » 21 lis 2012 12:16

Dobře moc děkuji za odpověď
Vlastnit potkana znamená,
že vaše srdce bude navždy
běhat mimo vaše tělo
po čtyřech malých nožkách.
Miami
Růžovka
Růžovka
Potkani: Teď mám jen Miami.
Mishelin, Chipina a Dalina jsou už v nebíčku =o(

Příspěvekod pocko » 07 zář 2013 21:00

Už jsem to psala u sebe ve vláknu, ale myslím, že tady si toho všimne víc lidí. Potřebuji poradit, možná jen popostrčit. Během 14 dní Ehlaně vyrostla boule (tak 2,5 cm v průměru) pod krkem a další 2 menší pod levou přední. Nějak nevím co mám dělat. Má už svoje roky (2 roky a 3 měsíce), ale zase je aktivní. Pod krkem to roste rychle, ale zase si říkám jestli to má cenu, když jí rostou další. Přece ji nenechám "rozřezat" celou. Nevím jak se mám rozhodnout :roll:
pocko
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 07 zář 2013 21:52

já si myslim, že "řezat" do ní už nemá smysl... viditelně už se to rozšířilo po těla a proto i kdyby se operace povedla (jako že pod tím krkem o tom pochybuju, tam je to hodně špatný a složitý), tak jí to za chvilku vyroste znovu.... nemluvě o jejím věku, kdy by jí mohla zabít samotná anestezie... :( já bych doporučila co nejvíc si jí užívat, rozmazlovat a pak jí jen udělat poslední službu a včas jí nechat uspat.
Já vim, zpráva nic moc, ale tak to u nich bohužel chodí... :|
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod nevi » 22 zář 2013 16:12

Riku máš pod krkem bouličku velikosti zralého hrášku a Hex na skoro stejném místě totéž - jen mnohem menší a v jednom místo připojené ke kůži :roll: Netušíte, co by to mohlo být? :shock: Původně jsem hádala absces, ale když to mají oba...
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Michal-misak » 07 lis 2013 12:16

jak jsou staří???? je možné že to bude nádor... pokud jim je nad rok a pul tak je tomožné... nádor už mám u druheho potkana
Michal-misak
Růžovka
Růžovka
Potkani: Potkanka Michal a potkanka Kristina

Předchozí

Zpět na Bouličky a nádory