Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nádor mléčné žlázy

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Re: Nádor mléčné žlázy

Příspěvekod Alessa » 24 led 2015 15:42

No, sice je fakt, ze se nadory vzdy objevily znova, ale za par mesicu, takze myskam podle me zivot prodlouzen byl, minimalne zkvalitnen, protoze ty nadory rostou strasne rychle a ta nejstarsi myska zemrela prave na to ze zhubla na kost velikosti nadoru, takze kdyby predtim nebyla operovana, dozila by se o minimalne pul roku min:/
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod nevi » 24 led 2015 17:48

Potom, co jsem zažila smrt potkanky na celkovou sepsi z nekróze v jediném nádoru velikosti třešně si myslím, že to vliv určitě na délku života má...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Makushka » 31 led 2015 22:33

Peklindu bych ráda nechala operovat, protože jí nádor u zadní nohy vadí, ale po zápalu plic má asi srdeční selhání, takže spíš dřív umře na srdíčko než na nádor, nehledě na to, že veterináři se ji nechce uspávat. :-(
Klobáska měla první bouli až po 2. roce veku, teď jich má na sobě nejméně šest, je ochrnutá na zadní nohy, ale jinak veselá, pohyblivá méně, ale s dobrou péčí a pečlivým vyživováním vypadá stále spokojeně. O operaci jsme ani neuvažovali, protože by to jistě těžce nesla, že musí být týden izolovaná. Teď jí jsou 2+3/4 roku a je na tom stále v rámci možností dobře.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Makushka » 31 led 2015 22:38

nevi píše:Potom, co jsem zažila smrt potkanky na celkovou sepsi z nekróze v jediném nádoru velikosti třešně si myslím, že to vliv určitě na délku života má...

Mně zase jednou celkem mladá myš málem vykrvácela poté, co si vytahala stehy po operaci... Zabalená byla, kontrolovala jsem ji i v noci co pár hodin, ale všechno se uhlídat nedá, stačí čtvrthodinka soustavné práce. :? Našla jsem ji úplně vláčnou, apatickou, všude spousta krve. Honem jsem ji postříkala alkoholovou desinfekcí na sražení krve, vnutila spoustu jogurtu (tekutin) - byl malý zázrak, že to ještě "rozdýchala".
Komplikace se může stát vždycky. Sepse může nastat bez operace i po operaci.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod koka » 05 bře 2015 20:36

Ahojte , moja Ayla onemocnela ked mala len 10 mesiacov, nador na mliečnej žlaze jej vyoperovali ,ale hned po vybrani stehov sa objavil druhy nador a po chvili treti. Operaciu nam po tak kratkom čase neodporúčali keďže to znášala veľmi zle. Tak som jej začala dávat čaj z anony ostnitej je to čaj na onkologické onemocnenia. Nádory síce rastu ďalej ale oveľa pomalšie , Aylinka má dnes 20 mesiacov operovat sa už neda ale je stále plná života . :D
koka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod petra » 14 dub 2015 18:11

Ahoj,
prosím o vaše názory, ja jsem se s tímto setkala poprvé.
Už jsem o tom psala v mém tématu, mám potkanku Emicku, které se udělal obrovský nador na mlecce u nohy, nador uz je skoro velký jako ona sama :cry: byli jsme u několika veterinářů, každý nám řekl, ze se operovat neda, ale ze by ji ještě neutráceli, je na ní vidět elán do života, a ten ona opravdu má, vůbec to nechápu, k misce se hrne první a snaží se stále pohybovat, krade jídlo ostatním, normálně pije. Problém je, ze ji teď začal nekrotizovat a to dost :cry: myslela jsem, ze to už je konec, ale ona se na chování vůbec nezměnila... co mám dělat? Mám ji pomocí uz teď za duhový most? Kdyby tak neměla tolik jiskry do života v těch očích, je mi na nic a fakt nevím co dal, co byste udělali vy? Ten nador s tou nekrozou vypadá takmhnusne, bolí je to vůbec? A strašně to smrdí... :( ja jsem těhotná, takže se o ní spíše stará přítel, ale včera jsem si vzala rukavice a alespoň jsem ji to otirala repikem, i když, to je asi na nic, ze?
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Příspěvekod Vorva » 14 dub 2015 18:46

No, já už minule psala, že potkan jíst a pít bude dokud se k té misce dobelhá, to je prostě instinkt. A jestli už to nekrotizuje, tak bych jí netrápila, ona otrava krve nebude zrovna bezbolestivá. Já bych jí nechala odejít, ona už ta kvalita života s tím obr nádorem hodně klesla.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 14 dub 2015 19:43

jakmile je to nekrotické, už jí nech uspat. to už je fakt konečná :-(
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod petra » 14 dub 2015 19:47

Dobre holky, zítra zajdeme k vetovi :cry: to je v háji, fakt.
myslíte, ze z ty nekrozy mohou něco dostat i ostatní potkanky? Jsou s ni totiž normálně v kontaktu.., spí ve stejném pelíšku atd..
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 14 dub 2015 19:52

určitě ne. Maximálně budou chvilku smrdět. držte se.... :rose:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod petra » 14 dub 2015 19:59

Děkuju womi, je to smutne :cry:
mám ještě Elisku, o které jsem nejprve ani nevěděla, ze má nějaký nador, po tydnu, co jsem nebyla doma jsem zjistila, ze ho ma vylezly ven, normalne maso :shock: , jsme objednani na operaci, tak snad to da, od vcera se netvari moc k svetu, tak doufám, ze ji nebudu muset taky uspat :cry:
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 14 dub 2015 20:03

držím palce. My jdeme zítra na vet, budu tam nechávat Hvězdičku, vyzvednu si jí v pátek. Taky mléčka, ale konečně taky jednou "jednoduchá"

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod petra » 14 dub 2015 20:16

Womi taky držím palce, at vše dopadne v pořádku. To je na prd ty nádory.. :(
s tím smradem máš pravdu, smrdí nejen myši, vsechno :grc: ja se právě bála, ze když z té nekrozy může dostat otravu krve, aby něco nedostaly i ostatní mysandy, mám ještě 3 a docela ji i pomáhají s mytim :|
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod petra » 17 dub 2015 08:06

Tak za chvíli jdeme k veterináři vyprovodit Emmicku na poslední cestu, je mi z toho na nic :cry: Vždy jsem
uspavala myšky jen po mrtvici nebo při nádoru hypofyzy, kdy uz o sobě ani nevěděli. Zatimco na Emme bych nepoznala, ze ji něco trápí, kdybych neviděla ten hnusný obrovský nador, na kterém se ji už dnes nekroza odloupl a co je pod ni to uz se neda :(
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Eva » 17 dub 2015 08:38

Moc na tebe myslíme, mě to čeká nejpozději v pondělí. Bulím kudy chodím. Je tak strašně těžké dávat jim sbohem :cry: .
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal ...
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Athos, Porthos, Aramis, Yonášek, Jim Beam, Tobiáš, Anýzek, Damiánek, Luciánek, Bonifácek, Truhlík, Guttalax

Odešly za Duhový most :,-(
3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

PředchozíDalší

Zpět na Bouličky a nádory