Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nádor mléčné žlázy

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Re: Nádor mléčné žlázy

Příspěvekod Domča » 17 čer 2011 20:57

Já jsem si říkala, že bych to kdyžtak udělala tímhle. Ale doufám že mě nebude zlobit ;) Možná to máme ještě doma. Děkuji :up:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod adahradska » 17 čer 2011 21:14

Není zač, hypermangan se naštěstí nezkazí ;)
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod Themisten » 21 lis 2011 13:15

pista.kmoch píše:Po navsteve a operaci Agatky s nadorem mlecny zlazy mam zajimave informace. MVDr Viziova rikala, ze podle posledniho vyzkumu se prislo na to, ze nadory mlecny zlazy u potkanu souvisi s primarnim nadorem na mozku. Ten tlaci na hormonalni centrum a mysi se zblaznej hormony. Mlecna lista je u potkana strasne velka, saha od predlokti az ke kolenu a neda se proto uplne odstranit. Je ale namahana tema hormonama a tak na ni vznikaj nadory. Ty jsou sice ve vetsine pripadu benigni (nezhoubny), ale rychle rostou, takze by by mohly casem dorust v podstate velikosti samotny mysi. Je vhodny je odstranit a pokud se zacnou znovu objevovat, je rozumny nechat mysku vykastrovat...

Platí tohle i pro samce? Bubáček má bouli v třísle a ve stejnou dobu mu začalo vystupovat jedno očičko víc než druhé :shock:
Themisten
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: LMG's Vivisch 23.8.2011 silver solid
LMG's Wanett 1.9.2011 amerika solid
Caesar al Gabal 3.11.2011 beige solid
Carlos al Gabal 3.11.2011 topaz solid
Yggy ?.11.2011 černý nest. hooded
Yafim z Tazmanie 23.11.2011 wheaten burmese solid rex
Diego z Tazmanie 24.11.2011 černý berkshire dumbo rex
Bodie září 2012 albín
Doyle záři 2012 albín dumbo

na duhovém hamáčku čekají Siegfried I, Řáholec OdAdush, Rumpík OdAdush, Wilfried of Rat4U, Linum Palpebra, .Joel, Quentin odAdush, Siegfried II, Desmond, Paz z Tazmanie, Ori z Tazmanie, Aaronek Bezočka, Elon z Tazmanie, Frederik of Rat4U, Dapi z Tazmanie, Budulínek of Rat4U, Plešomyš, Dorian of Rat4U
a adopťáčci od LejdyTerr:
Senegal van Rattenburg - Čiky (4.6.2010 - 1.12.2012 ,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2010, D, rex, agouti, capped, blazed)

Příspěvekod loreley » 24 bře 2014 11:14

Tak Queeny má také asi nádor mléčné žlázy, vypadá to úplně jako kdysi u Chibi :( Je jí teprve roček, teď před pár dny byl, co myslíte, nechat operovat? Asi určitě, že.... Jinak inhalačku náš veterinář nemá, ale zato má obrovské zkušenosti s potkany a operacema, když mi operoval Chibi tak byla probuzená za hodinku...
Before I die I wanna hear the scream of butterfly...
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Amy (*říjen 2011 - +25.3.2013)
Chibi (*říjen 2011 - únor 2014)
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Příspěvekod chesterfield » 24 bře 2014 13:30

v tomto věku, pokud je to mléčka uřitě bych operovala, nemusí se to ani vrátit. budeme držet palečky.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod loreley » 25 bře 2014 11:40

Achich, tak dneska už pelášíme na veterinu, našla jsem druhou menší na druhé straně :( Bobeček...
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Příspěvekod chesterfield » 25 bře 2014 12:36

držíme tlapky at je vše OK
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod loreley » 25 bře 2014 21:48

Tak jsme byly s holkama na veterině a podle pana doktora máme ještě počkat jestli to vyroste... Prý je to dobře ohraničené, nebolestivé a pohyblivé, může to i samo zmizet, vypadá to na ,,hormonální nádor". Samozřejmě kdyby se to zvětšovalo, vyndáme, ale zatím máme jen pozorovat :) Děkujeme moc za držení tlapek, snad se to nakonec obejde bez řezání.
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Příspěvekod Alessa » 17 čer 2014 12:21

Ahoj,nenech to zvětšit ale moc,větší nádory se.hůře operují a hojí.Nezhoubne nádory bývají dobře ohraničené,takové kuličky pohyblive.u nás po krvácení z vulvy a nakonec zavrhnute kastraci se objevil nador u levé zadní nožky,dlh byl maličký,ale pak se.náhle zvetsil,paní dr ihned po konrrole provedla operaci,mají kyslík,myšku sem dostala vzbuzenou a úplne v pořádku,precizní rána,sesvorkovana,krásná jizva,cajik bylinkový na obklady,to bylo v roce a půl cca a teď v 27mes.má novou bulku.myška je od chs pochmurny kvikal,těžce obézní,špatne zadní nohy,od.malá spava a nepohybliva
Můj laicky názor je,i přes veškerá ujistovani,ze tyhle nádory jsou zapricineny tím,že myšky nejsou pripusteny a díky hormonální nerovnovaze pak nastane nádorové bujení,čili jak psala slečna výše,mozek produkuje diky narušení přirozeného běhu života nadbytek hormonů.
Naše druhá adoptovana myška takkove štěstí neměla,zhoubna rakovina v celém telicku,rychlý průběh,mrtvicka a následná smrt,akutní vykousavani vznikajících nádorů do krvavých velkých ran,aktivní a zvidava až do konce,i když jsem ji měla jen půl roku a byl to šílený nicitel,tak byla největším miláčkem (myška z neregistrovabeho chovu)
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod Vell » 19 led 2015 16:22

máte někdo zkušenosti s operací velkýho nádoru mléčky pod zadní nohou? Jedličce budou za měsíc dva roky a původně sem jí chtěla nechat jenom dožít.. ale ona má tak hroznou chuť do života, nic si z toho naprosto nedělá a odcházet se jí rozhodně nechce
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod nevi » 19 led 2015 20:23

Jak hodně? Divoké ve věku 2 r r m vyoperovali zpod jedné nohy jeden nádor a zpod druhé dva...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod chesterfield » 19 led 2015 21:47

asi bych do toho šla, je to čiperka, měla by to zvládnout.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Vell » 19 led 2015 22:11

no už ho nějakou dobu má a hodně rychle vyrostl
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Alessa » 20 led 2015 18:02

nevypada jak ten co jsem dala do boulicky pod zadkem? To totiz vyoperovat nikdo nechtel:/ ale Remicka byla taky tesne pred druhym rokem na operaci a zvladla to super, ale ted co ma ten druhy nador, tak je spava, dezorientovana a samozrejme ji vadi v pohybu:( ted ji je 26mesicu. jinak stejne tak jsem dala dalsi mysku pred 2.rokem operovat a dozila se 2let a 6mesicu
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod Makushka » 22 led 2015 13:44

Nevím, jestli je nutné operovat nádory za každou cenu. Do věku 2 let, jsou-li myšky jinak zdravé, tak asi ano. Nicméně moje krátkodobá zkušenost je asi taková, že u každé myši, u které se objevi první nádor, v průběhu života budou následovat další - v lepším případě za déle než 3 měsíce, často ale dříve. :-( Většina nádorů mléčné žlázy je nezhoubných a i když vypadají děsivě, tak často život stařenkám nezkrátí.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

PředchozíDalší

Zpět na Bouličky a nádory