Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nádor mléčné žlázy

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Nádor mléčné žlázy

Příspěvekod Mínka » 28 pro 2006 13:45

Ahoj Lidičky, já a moje potkanní princezna Vás zdravíme. Snažila jsem se tu vyzjistit co nejvíce informací - máme bohužel nádor mléčné žlázy :( Dnes nás veterinář objednal na operaci na 3.1. Ale jak jsem to tu pročítala, tak si přestávám být jistá, že je to dobrý nápad. Poraďte, napiště své zkušenosti. Moc ji miluju a nechci o ni přijít. Je to 1,5 stará holčička, neustále vitální, poslušná, mazlivá, kdyby nebylo onoho nárůstku před pravou zadní packou, ani bychom nevěděli... :cry: A ještě - v jakémsi ohlasu jsem četla, že není dobré krmit cukrem (= zvětšení nádoru) ? Budu vděčná za jakékoli informace, zkušenosti, postřehy. Nevím, jak to do příštího týdne vydržím, jen ji vidím, brečím jak alík. A ona chuděra vůbec nic nechápe, naštěstí. Díky moc a všem přeju jen samé štěstí s těma myšátkama :P
Mínka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nergita » 28 pro 2006 15:33

Jestli je tvoje potkaní slečna stará rok a půl, tak bych se operace nebála. U dvouletých potkánků je to už o trochu horší. Jinak jestli je to s tím cukrem pravda, nevim ale řekla bych že asi ne.
Tvojí potkaňulce držíme palečky, aby se ti co nejdříve uzdravila.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod zulu » 28 pro 2006 17:26

tvoje potkanka není zas tak stará, a pokud je jinak zdravá a čilá, operace bych se taky nebála. a když bude i inhalační narkóza a zkušený veterinář, rizika budou minimální..
Obrázek Obrázek
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod Mínka » 28 pro 2006 18:11

Já snad ani nemám strach z té operace, i když i to je otázka, protože jak pořád zjišťuju, co se dá, tak mě děsí už naprosto všechno. Ale z toho, co bude potom. Proto by mě zajímalo, jestli konkrétně s tímto typem operace nemá někdo bohužel :( zkušenost.
Mínka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Morrigna » 28 pro 2006 18:40

Neboj se. Naší Taru jsme nechali operovat ve stejném věku. Nádor rostl fakt rychle, objednali nás za týden, ale druhý den si ho sama začla vykousávat, tak musela jít dřív. Narkozu přežila, ale tobě bych doporučila určitě spíš inhalaci než injekce (to ale bohužel málokdo dělá).
Rána sice pak ještě zhnisala, ale teď je jí dobře, je čilejší než dřív. Kdybychom jí operovat nenechali, už by tady určitě nebyla.
Mám pár fotek, není to hezké pokoukání, ale alespoň pak nebudeš tolik vykulená: http://kralici.cz/potkani/alba.asp?a=1487
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Mínka » 28 pro 2006 19:45

Hezký večer, moc děkuju Morrigno ! Víš, ty fotky nejsou sice z těch nejhezčích, co do obsahu, ale jsou krásně optimistické a to pro jejich konec, který byl vlastně novým začátkem :) Jen - to nebyl nádor mléčné žlázy, že ? Přesto mnoho štěstíčka a móóóc zdraví, vybojovali jste si ho. Budu Mášence o Taře vypravovat :roflcry: Snad to bude i pro Mášulku nový start - pozitivní.
Mínka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Morrigna » 29 pro 2006 08:32

Ale jo, byl to nádor poslední mléčné žlázy, až úplně dole. Naštěstí byl potom diagnostikován jako nezhoubný, ale i ten by se asi po čase zvrhl v rakovinu, navíc, bez operace si nikdo není jistý, o co přesně jde.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Mínka » 29 pro 2006 09:02

Tak to jo. Mášulka to má o něco výše, boule se jí udělala v podstatě před zadní packou, takže jí to brání v chůzi. Tedy ťapká a líta jako pominutá, ale je vidět, že občas jí to překáži, zvolila zvláštní styl pobíhání takové kroksunkrok. Každopádně děkuju a pohlaď za mě Taru :wink:
Mínka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Morrigna » 31 pro 2006 17:35

Ještě malý dotaz, kam s ní půjdeš na operaci? Operace sama by nemusela být problém, ale vet to musí umět. Někteří jsou ochotní operaci udělat, ale bohužel ne schopní. Navíc, ne každá ordinace má k dispozici inhalační narkozu, která je daleko lepší (my jsme byli na klasické injekční a to že se Tara probrala byl malý zázrak, trvalo jí to strašně dlouho).
Můžeme ti tu doporučit dobré ordinace v Praze. Další možností je Jablonec, kde jedna šikovná paní doktorka inhalačku má. Pokud by jsi měla zájem, dala bych ti na ní kontakt, ale psala mi, že by jsi tam musela jet minimálně dvakrát. No a Brno, to je ještě víc z ruky... :-/
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Mínka » 31 pro 2006 17:46

Morgii, bohužel náš vet inhalační narkózu nemá, vůbec nikdo v okolí. Jen na Moravě jeden (studuju tam, tak by se to dalo zařídit), ale ten má v popisu zase jen kočky a psy :( Každý den čekání už je špatný, roste to, roste :( Asi nebudeme mít na výběr :cry: Ale děkuju !
Mínka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 01 led 2007 11:56

Ahoj myší mamko, inhlační narkóza je samozřejmě šetrnějsí, ale mám za sebou již několi operací s injekční narkozou u veta, který má zkušenosti s amlými zvířaty a i s potkánky. Zanzibárka byla na opreaci dvakrát, naposled jí bylo taky asi jako Mášence a nádherně se to zhojilo, úplně bez komlikací. Chesterfield (holčička) měla také jako Zanzi nádor mléčné žlázy a OP také dopadla dobře. Zanzinke však i po druhé operaci začal růst nádor znovu, ale dožila se i s ním hodně přes dva roky a nikterak ji to neomezovalo. Držím palečky a myslím, že obyvy sice budou, ale může to dopadnout i velcie dobře. Takže hodně zdaru. :P
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Yurinka » 01 led 2007 19:09

Neboj, myšul to určitě zvládne. Nádor mléčný žlázy patří naštěstí většinou k těm lépe operovatelným. Opravdu musíš počítat s tím, že se jí pravděpodobně časem udělá znovu, ale i přesto to stojí za to tu operaci podstoupit.
Jinak, i když by se jí ke stáru vrátil, tak se hlavně neděs. S tímhle typem nádoru většinou myška žije ještě dlouho. Naše Kuli má teď taky dva, bohužel neoperovatelný, ale zatím jí slouží jen k tomu, že s nima bije svoje spolubydlící :lol: .
Yurinka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Mínka » 02 led 2007 10:51

Já vím, pořád koketuju s myšlenkou, netrápit ji, je čila, papká, jen jí to prostě překáží a bohužel to roste :( Jen by mě zajímalo, proč jsou ty, která má Tvoje potkanička neoperovatelné ? Špatné umístění ? Já fakt nevím, búúúúú, ještě můžu do zítřka přemýšlet :wink:
Mínka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod pafka » 29 led 2007 19:39

Ahojky, neboj se. Rozhodně bych na operaci šla. Anísce jsou 2 roky a 3 měsíce, před pěti měsíci byla na operaci nádoru mléčné žlázy. Operace v pohodě, rána se zahojila zázračně a teď mi tady spinká na noze a má zrovna škytavku. Samozřejmě je to dost individuální. Vanilka tam byla s ní ale ránu si vykousala, museli znovu šít a hojila se déle. Byli jsme až v Brně, ale stálo to za to. Musíš zvolit co nejlepší odbornou péči, kde budeš mít jistotu v úspěch. Nelituj peněz za operaci i času na cestách. Všechna investice do jejich zdraví a prodloužení života stojí za to. Jsou to přeci naši miláčci :D
pafka
Růžovka
Růžovka

Re: Nádor mléčné žlázy

Příspěvekod Bethan » 01 úno 2008 12:53

Cookince se bulka na ml. žláze objevila asi před třemi týdny a rozhodně to chce neváhat, pokud dostane inhalační narkozu, není operace zásadní zátěž...cookča na ní byla včera, pár hodin po ní už se vesele futrovala a tváří se celkem spokojeně. Jinak u pí doktorky Mikulcové stála operace i s atb na domácí přeléčení 1200Kč
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Další

Zpět na Bouličky a nádory