Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Starší potkan

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Starší potkan

Příspěvekod kime123 » 30 čer 2017 14:46

Dobrý den,

doma mám starší samičku potkana, skoro tři roky. Srst má řídkou a už i hůře leze, jenže se jí objevil 2 týdny zpátky nádor, který se zvětšil, u nás moc dobrá veterinární péče není. Teď jen nevím, co dělat. Operace se mi zdá ku jejímu věku nebezpečná. Jak to vidíte vy? Nechci, aby se trápila i když má už svůj věk..

Děkuji za odpovědi.
kime123
Růžovka
Růžovka

Re: Starší potkan

Příspěvekod Vorva » 04 črc 2017 22:50

V tomhle věku už bych asi operovat nenechala a nechala dožít s nádorem. Pozorovala bych jak moc rychle nádor roste a jak moc jí vadí, a podle toho se rozhodla kdy nechat potkánka odejít.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Veselka » 06 črc 2017 03:52

I když netuším jestli by měl významný účinek.. stejně bych podávala Galastop. Sice stojí dost, ale pro potkánka také dlouho vydrží. Když nepomůže neublíží aspoň tak mi to říkal veterinář a osobně bych to zkusila.
Jinak operovat bych asi taky nedala.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod Rat lover » 06 črc 2017 10:12

Asi už len nechať dožiť, ako to tu už bolo spomínané. Tri roky sú na potkana úctihodné :up: . Na operáciu by som ju určite nedávala
:)
Rat lover
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dumbo

Příspěvekod nevi » 07 črc 2017 07:51

Dají se podávat kortikoidy, galastop... hlavně bych došla k dobrému veterináři a zjistila, jestli to třeba není jen absces.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Zpět na Bouličky a nádory