Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nádor hypofýzy?

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Nádor hypofýzy?

Příspěvekod potkanomil » 11 srp 2016 17:34

Zdravím, naše Klaudie má slabé packy, neudrží v nich zrní :'( Jde o to, že s nádorem hypofýzy jsem se už setkala a probíhalo to úplně jinak!!! Klaudii budou v září 2 roky... No a před týdnem jsme jeli do Prahy i s potkany a byla úplně v pořádku, běhala, papala... A v úterý jsme jeli domů po šesté večer a protože jsme bloudili přijeli jsme až před půlnocí. Klaudie dokonce papala za jízdy zrní, ale když jsme přijeli, tak se jí špatně držela granule, ale připisovala jsem to k únavě... Další den byla slabá a nejedla, nutila jsem ji, ale ani to nezkusila, ani běhat nechtěla :'( A dnes už je na tom lépe, chová se normálně, jen běžné jídlo (zrní) nemůže... tak ji dávám jablka, jogurty atd. Jde o to, že se to u ní stalo náhle! Když ještě žila Jessie, nádor u ní postupoval pomalu a měla víc příznaků najednou... byla motorická (to Klaudie není) a celkově se stav zhoršoval pomalu... Mě připadá Klaudie úplně v pořádku, až na ty oslabené packy (jinak jablko udrží, jen ty drobné a tvrdé jako zrní, chleba, oves ne... :'( Ale obavám se, že je to ten nádor hypofýzy... nebo by to mohlo být něco jiného? Mám strach, že tohle je konec... A tou naročnou cestou to nejspíš nebylo :-( Děkuji za každou radu...
Felinko máme te rádi <3
potkanomil
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moje potkanka Klaudie a Abbie. Za duhovým mostem :Felinka,Jessinka a Amanda.

Re: Nádor hypofýzy?

Příspěvekod VOTA » 12 srp 2016 10:09

v jednom pripade nam rostl strasne rychle, kazdy den hrsi a horsi, na lecbu nereagovala, behem neceých 2 týdnů se nakonec musela nechat uratit.. v dalsich pripadech to slo pomaleji... zaclo to problemem udrzenim jidla, postupne se zacali stacet na stranu, atd... problem je, ze podobna je tusim mrtvicka, ale tu jsem nepotkala a nebo spis musela byt takova, ze ji hned podlehl, takze prizaky ti nepovim...ta je asi pravdepodobnejsi ze dne na den, a jestli se zlepsila, mohla by to byt ona.. kazdopadne bych zasla na veterinu, dodat vit. B apod

tady neco ze stanek klubu: CZKP

"Jak odlišit adenom hypofýzy od dalších onemocnění s podobnými příznaky:

Mrtvička (nedokrvení části mozku): rozdíl je v tom, že se většinou stav potkana po mrtvici zlepšuje (pokud nenastane recidiva mrtvičky). Mrtvice nastává náhle – potkan ve skvělé kondici se prakticky „ze dne na den“ dostává do téměř vegetativního stavu, u nádorového bujení na hypofýze pozorujeme postupné zhoršování bez výrazných zlepšení stavu. Veterinář při diagnóze „mrtvička“ většinou předepíše kortikoidy nebo vit. B – nic z toho ovšem na adenom hypofýzy nezabírá a potkan postupně chřadne dál a dál.
Zánět středního či vnitřního ucha: Projevuje se taktéž koordinačními problémy, nejčastěji potkan kloní hlavu na stranu, pokud se zánět zanedbá, nastává „válení sudů“ a točení dokola vlivem závažného narušení koordinace, potkan následně není schopen přijímat potravu či udržovat hygienu. Veterinář při této diagnóze obvykle předepíše antibiotika, na které adenom hypofýzy samozřejmě nereaguje. Vyšetření uší je negativní (průchod ucha nevykazuje zánět a necítíme zápach z ouška). Veterinář se obvykle domnívá, že je zánět za ušním bubínkem a šíří se do CNS , místo ven z ucha. Většina zánětů ucha končí taktéž smrtí, jelikož zánět postihne CNS a šíří se i dále do oka. Tento stav je většinou akutní a probíhá rychle za rapidního zhoršování. Toto se u adenomu hypofýzy nestane."

celý článek tady: http://www.czkp.cz/ja-potkan/kdyz-onemo ... -hypofyzy/
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Zpět na Bouličky a nádory