Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

opakované nádory

Rakovina, nádory, abscesy atd.

opakované nádory

Příspěvekod lendyyy » 02 lis 2015 21:21

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s opakovanými nádory štítné žlázy? Mojí Dixy se objevil první nádor zhruba před rokem, když jsme jej objevili, okamžitě jsme ji nechali operovat, jenže chvíli po operaci se objevil další nádor, podle veterinářky se jedná o primární nádor na mozku, který způsobuje nadbytek hormonů --> rostou nádory. Když se objevil druhý nádor, čekali jsme, jak to bude pokračovat, protože se jí udělal neoperativní nádor na zadečku (ten naštěstí neroste a nejsou s ním žádné problémy). Mezitím vyrostli další nádor na mléčné žláze, oba postupně rostly, šli jsme na operaci až když byly hodně velké (jeden začal nekrotizovat), nestihlo se to během jedné operace a tak šla po 3 týdnech na další operaci, kdy jí byl ostraněn i další, nově vznikající nádor (takže celkem má už pryč 4 nádory). Teď má další nádor, který celkem rychle roste. Je jí již více než dva a půl roku a tak nevím, jestli jí nechat operovat hned, nebo čekat, kdy bude nádor větší a až jí bude činit problémy (jelikož odstraním jeden a skoro ihned se tvoří další. Dixy je úžasná, je aktivní, hodně papá (když jí byl odoperovaný ten největší nádor, který vážil skoro 50 g, tak celkem rychle nabrala ztracenou váhu), nemá problémy s dechem, srdíčkem atd., byla vždy operována inhalačně a pokaždé byla rychle vzhůru, dobře papala, ač si vytrhala stehy, tak se rychle hojila atd. Teď má nádorek pod přední pacičkou a mám obavy, že jí bude celkem brzy vadit při chůzi, ale tři operace jsou až až a ona už je starší slečna, bojím se další narkózy, navíc když to vyřeší situaci jen na chvilku.
lendyyy
Růžovka
Růžovka

Re: opakované nádory

Příspěvekod Plamínek » 14 lis 2015 12:18

Já jsem ten typ co nechává hned řezat, ale to mám z lidské medicíny. Ale pokud to je meta z mozku, tak se toho operacemi lézí nezbavíš. Pokud je taková jak píšeš (i věk), nech ji žít. A téma ti asi admin. přesune jinam ...
Born stupid?
Try again!
Plamínek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Mám: ještě v bříšku maminy
Hlídají mě: Fousek, Mazlík, Lumpík

Re: opakované nádory

Příspěvekod kawi » 14 lis 2015 14:48

po pravdě, v tomhle věku a jelikož jí po operaci zas rostou další, bych jí nechala s nádorem co nejdéle, respektive odkud nebude překážet v pohybu, žraní a pití, a až potom řešila případnou operaci. ono těm potkanům nádory nevadí, berou to jako součást života, ale operace, oblest, to pro ně moc příjemné není, kor když tou operací problém neodstraníš :|
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Zpět na Bouličky a nádory