Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

PORADÍTE, PROSÍM?

Rakovina, nádory, abscesy atd.

PORADÍTE, PROSÍM?

Příspěvekod PotkanLucia » 18 čer 2014 19:12

Ahoj, prosím, poraďte mi někdo. Mám 3 dotazy: Jsou potkani ze zverimexu špatní? Onemocní nádorem každý potkan? Kolik stojí operace?
PotkanLucia
Růžovka
Růžovka
Potkani: Ron, Leo

Re: PORADÍTE, PROSÍM?

Příspěvekod chesterfield » 18 čer 2014 21:25

potkani ze zverimexu nejsou špatní - je tam jenom více rizik - třeba vzít si samičku dá se předpokládat, že bude nakrytá, na rozdíl od chovatele tady dochází mnohokrát k příbuzenskému nakrytí - sourozenci, děti a rodiče. Nikdo nesleduje zdravotní stav předků, pokud se vyskytla nemoc nebo agresivita tak se to nikde nedovíš. Můžeš si s potkánkem přivézt rovnou breberky a rovnou jít na veterinu.
Nádory jsou bohužel častým jevem, ale není nikde jistota jestli bude mít nádor zverimexáček, nebo chovkovej. U chovných stanic se však snaží výskyt nádorů eliminovat.

Operace potkánka s inhalační narkozou se pohybuje od tisíc do cca jeden a půl tisíce korun.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Dr.Jenny » 19 čer 2014 11:30

s těmi nádory... většina samic je má, protože jdou kolem dvou let do přechodu a hormonální výkyvy zapříčiní růst nádoru na mléčné liště... ne vždy je ale nutná operace...kolem dvou let už někdy potkan nemá fyzické síly aby zvládl operaci... ale tenhle typ nádoru se nevyhýbá ani potkanům s PP nebo VP, či potkanům ze zverimexu.

Jiné typy nádorů jsou častější právě u zverimexáků a nebo stejný typ nádorů má horší průběh než u potkanů z ChS. Po těch letech chovu jsem zjistila, že je lepší si ušetřit a připlatit si za "kvalitu". Třeba u samců ze zverimexu často od jiných majitelů slyším o kousání, které začalo v pubertě... u potkanů z ChS jsem to neslyšela tolik, spíš výjimečně. Ale obecně ne každý potkan onemocní nádorem...a když už, tak ne vždy je všechno tak horké. Jak říkám, potkana kolem 2 let operuji jak kdy, ne pokaždé...záleží vždy na kondici zvířete a typu nádoru.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod PotkanLucia » 21 čer 2014 08:59

Děkuji za rady. Mám 2 zdravé kluky.
PotkanLucia
Růžovka
Růžovka
Potkani: Ron, Leo

Příspěvekod Dr.Jenny » 21 čer 2014 09:17

tak hlavně ať se jim daří i nadále... ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Alessa » 21 čer 2014 09:30

Doporučuji dávat si každý měsíc něco do "prasátka" veterina se může prodražit, já měla na operaci např. jen potkánky z chs a zverimexáci jsou v pohodě, až na drobný nádor mléčné lišty, který vzhledem k věku a velikosti řešit už nebudu. Zverimexačka teď měla cystitidu, ale je to víceméně 1. vážné onemocnění v 1,5roce. 3x návštěva veteriny pokaždé cca 150-200kč, což se dá ustát, operace samečka byla nejdražší 1000kč, u holek si to nepamatuji.
Zverimexáci můžou být někdy hůře ochočitelní, ale stejně tak je to u nás s 2 potkany z CHS, které jsem si vzala už jako jednoroční.
a když pročteš fórum je tu spousta majitelů, kteří svoje zachráněné zverimexové čumáčky milují nadevšechno:)
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod Mardottka » 21 čer 2014 11:16

Operace u holčiček se pohybuje dnes tak 1700 - 1800 Kč. Drahá je tam nejvíce narkoza.
Mardottka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Samičky Sněhulka (Ikona Adarats) *5.2.2013
Daphné *25.1.2013
Za duhovým mostem Betty 6.5.2012 - 25.7.2014
Zinnia z LMG 12.2.2012 - 21.7.2014
Olivie *6.5. 12 - 5.6. 14
Zangarianna z LMG 12.2.2012 - 3.12.2013
Fifi z LMG 5.7.10 - 3.5. 13
Day z LMG 12.6.10 - 23.6.12
Kera a Klasika od Bebechy 7/2006-6/2009
Madlenka a Jůlinka ze zverimexu 1/2003-5,6/2006

Příspěvekod Alessa » 21 čer 2014 11:25

tak ja teda platila tak litr za obe holky, nejdrazsi polozka byl kyslik:) proto rikala pani dr, ze jim jezdi s potkany i z Prahy do Plzne a luxusni pece
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Zpět na Bouličky a nádory