Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Boule za pravou predni packou

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Boule za pravou predni packou

Příspěvekod elenka » 21 bře 2014 22:14

Dobry den,

mam teprve prvniho potkanka, a tak bych potrebovala poradit. Mam potkanku co ma 2 roky a 8mesicu. Od prosince/ledna jsme meli problem se vsima, ktere dodnes pretrvavaji. Mazali jsme vodickou, co nam predepsal lekar, podstive dezinfikovali, cistili prostredi, menili podestylku, no nakonec jsme museli chodit na injekce. V pondeli vsak jsme nalezli neco vic nez vsi, a to byl nador (novotvar) za predni pravou packou. Doktorka nam rekla, ze mame prijit za 14 dni abychom videli, zda se to zvetsuje a nebo ne. Nevim jak by se to resilo operativne vzhledem k jejimu veku. Potkanice je celkem cila (az na opotrebovane zadni nohy) papa, pije, mazli se. Posledni dny akorat co pozoruji, ze moc uz nedela bordel v noci. To ona miluje me budit 200x za noc jinak. Nechci o ni prijit, ale rodice mi moc nechteji sponzorovat operaci pro potkana, co stal 30kc. (ja ale penize sezenu)

Zajima me vas nazor, zda to s potkanem zkusit, nebo treba jit i driv k lekari (planovala jsem pondeli ted) a nebo ji nechat uspat. Coz se nelibi mne. Ale zase nevim, jestli se i tak netrapi.

Moc dekuji! :loveit:
elenka
Růžovka
Růžovka

Re: Boule za pravou predni packou

Příspěvekod chesterfield » 22 bře 2014 06:47

jestli jsem ten věk správně přečetla a je korektní 2 roky a 8 měsíců, tak bych do operace už nešla. Průměrně se dožívaí dvou let, a v tomto věku je to už stařenka. Nevím jak je novotvar veliký a jak rychle roste, ale nechala bych ji v klidu dožít. Na uspání to není, to na ni sama vidíš. Potkánci s nádorem jsou schopni žít ještě dlouho aniž by měli problémy - tedy s nádorem co roste směrem ven. a to s těmi všemi - byly to opravdu vši? ne všenky, nebo jiný parazit? Jak jste léčili? Strngholdem, Ivomecem?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod elenka » 22 bře 2014 09:34

Nador je o velikosti valašského ořechu. Je směrem ven.. Injekci ivomec na potkana a prostředí biokill.. Tak to se doložila ještě slušného věku :)
elenka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod elenka » 22 bře 2014 09:36

K tomu věku- já ji mám 2 roky a 7 měsíců a kupovali jsme ji když měla zhruba měsíc
elenka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod elenka » 22 bře 2014 09:39

Jsem na mobilu tak odpovídám tak blbě.. Prý potkani vší mimochodem já mám na ní docela silnou alergii a jsem těhotná.. ale to by vadit nemělo
elenka
Růžovka
Růžovka

Zpět na Bouličky a nádory