Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Provádí se částečné odstranění mléčné žlázy?

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Provádí se částečné odstranění mléčné žlázy?

Příspěvekod Pavlína » 03 lis 2013 11:17

Ahoj,

s hrůzou jsem zjistila, že Iddunce roste pod pravou přední pacičkou další nádor, už třetí :( ... Nedávno jsem tady psala, že jsem byla v IVET u Viziový, ta operovala cosi vlevo, ale nádor vpravo zůstal. Den na to jsem byla u Oravový, že jsme přišly na operaci nádoru pod pravou pacičkou, ten tam zůstal a co tedy budeme dělat dál. Oravová byla moc hodná, řekla mi, že by počkala s další operací 2-3 týdny. Jenže mě to nedalo, nádor rychle rostl a taky jsem chtěla s Viziovou mluvit, chtěla jsem vědět, co Iddunce poprvé vyoperovala a proč nádor vpravo zůstal. Objednala jsem se tedy znova k Viziový, přišla jsem bez Iddunky, protože jsem už vlastně nechtěla, aby další operaci dělala ona a ptala se jí co operovala pod levou packou. Stála si za svým a říkala, že tam nádor opravdu byl a že by neřezala zbytečně. Řekla, že nádoru vpravo si nevšimla, protože tam kapala infuze, kterou dává sestřička a po vykapání je v místě boulička a tak to zkrátka přehlídla a omluvila se. Pak se mě ptala, kde mám potkana, že hned udělá další operaci, na to jsem jí řekla, že paní doktorka Oravová říkala, že by s další operací 2-3 týdny počkala. Na to mi odpověděla, že s tím nesouhlasí a že by operovala hned. No já řekla, že Iddu sebou nemám, že jsem přišla jen pro vysvětlení a že hned na druhý den se objednám k Oravový. A Viziová mě odzbrojila tím, že ona jediná šije intradermálem, ostatní, že si s tím tak nevyhrají a šijí běžným stehem a že jestli chci, tak můžu pro potkanku dojet a operaci udělá. To jsem tedy už polevila, věděla jsem, že řez bude o dost delší než předchozí (nádor vážně rychle rostl) a nechtěla jsem, aby byla Iddunka sešitá jak Frankenstein. Dojela jsem pro ni, operace proběhla, účtovala mi jen inhalaci a materiál. Když mi myšutku předávala, tak mi řekla, že v okolí byly hyperplazie a nádory se budou opakovat. A taky že jo. Já věděla, že budou, ale kdepak by mě napadlo, že po 9 dnech od poslední operace se udělá další nádor. Ještě jsme ani nevytáhli steh a už koukám, je tam, v místě pravý přední pacičky :cry: ... A tak se chci zeptat, jestli se dělá jenom částečná operace mléčné žlázy. Všechny nádory se zatím vyskytly v okolí předních paciček, vzadu vůbec, tak mě napadlo, že by se mohl vzít jenom ten předek. Máte s tím někdo nějaký zkušenosti, nechci Iddunku trápit zbytečně velkou operací, má svý roky, ale chodit 3x do měsíce na operace se stále novými nádory, to přeci taky nejde donekonečna.
Pavlína
Růžovka
Růžovka

Zpět na Bouličky a nádory