Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak dlouho dokáže žít potkan s nádorem?

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Jak dlouho dokáže žít potkan s nádorem?

Příspěvekod Schenny » 28 čer 2013 12:20

Ahojky! Stala se mi nemilá příhoda. :( Během jedné noci mé 1,5 let staré Pinkie vyrosl před pravou zadní packou nádor o velikosti asi 1,5cm. Je to můj miláček, ale na operaci bohužel nemám penízky (jsem student) a nervičky. A tak bych se chtěla zeptat těch, kteří už s tím měli někdy zkušenost... Za jak dlouho, si myslíte, moje Pinkie začne strádat? Chci ji před jejím koncem nechat uspat, ale byla bych ráda, kdybych věděla, kolik času ještě má.
Schenny
Růžovka
Růžovka

Re: Jak dlouho dokáže žít potkan s nádorem?

Příspěvekod nevi » 28 čer 2013 12:40

Jestli to opravdu vyrostlo přes noc, tak to může být absces...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Dr.Jenny » 28 čer 2013 12:47

taky mi to zní jako absces... ještě neházej flintu ... ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Schenny » 28 čer 2013 13:51

S bouličkou lze pohybovat, není pevně spojená s kůží.
Schenny
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 28 čer 2013 14:19

je mi líto, ale tohle chceš veta... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Artemis » 28 čer 2013 19:26

Pokud boulička v tomhle vedru vyrstla tak rychle, taky bych čekala spíš že půjde o absces. Jestli je možné spíš, že je až teď hmatatelná pradí nejlíp veterinář. Může jít třeba i tukovu bulku. Jinak i kdyby šlo o nádorek- určitě ti dopručuji operaci. Mé potkance prodlužila život o 3 kvalitně prožité měsíce. To je u potkánka dost! A může mu život i zachránit. Stála mě tehdy asi 300kč-mám super veta. Nedávno mi psala slečna, že můj tehdejší příspěvek našla na foru a kde ten levný veterinář je, že jí navrhli velice nákladnou operaci, kterou si nemůže dovolit. Bydlela úplně na druhém konci republiky-v Praze, tak jsem jí poradila obvolat mimopražské veteriny. Psala mi pak, že jí to asi na čtvrté zavolání vyšlo a je objednaná s tím, že se vejde do 500Kč...a to za zvířátko, které máš ráda není přece tolik ;) Navíc má potkanka byla starší-tvoje má 1,5roku... Měla by dostat šanci. Budu držet palce :up:
M*A*S*H a hlášení místního rozhlasu:
Pozor, pozor! Všichni, kdo se přihlásili do soutěže plachetnic, ať se přihlásí u žumpy!
Upozornění plukovníka Blakea, vzhledem ke chřipce se vyhýbejte líbání, pokud to není nevyhnutelně nutné!
Artemis
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod womi » 28 čer 2013 20:11

Artemis, to bylo s inhalačkou?
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Artemis » 28 čer 2013 21:19

Womi: nebylo. Četla jsem samozřejmě nyní tady na fóru, že je to bezpečnější, ale mě ji tehdy nenabízeli, takže jsem nevěděla, že je i u zvířat jiná možnost. Veterinář (dlouhodobě ho navštěvujeme se vším zvířectvem) mě na menší riziko upozrňoval, ale velmi poctivě si to přepočítal, vážil ji 2krát... Vše proběhlo včetně probouzení ukázkově. Stejně tak mi později kastroval samečka a opět bez problémů (i když tam to bylo šup šup). Sama, když nyní vím, že to tak dobře vždy dopadnout nemusí...bych asi rozvažvala. U mladšího zvířátka bych neváhala a vynaložila více peněz, u potkýška staršího nebo s rychle rostoucím nádorem pokud bych zrovna jako slečna neměla prostředky navíc bych opět volila tuto rizikovější metodu...
M*A*S*H a hlášení místního rozhlasu:
Pozor, pozor! Všichni, kdo se přihlásili do soutěže plachetnic, ať se přihlásí u žumpy!
Upozornění plukovníka Blakea, vzhledem ke chřipce se vyhýbejte líbání, pokud to není nevyhnutelně nutné!
Artemis
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Makushka » 24 srp 2013 21:59

Na otázku, kolik času má potkan s nádorem, asi nejde moc odpovědět. Poupa měla nádory už dva (půl roku po sobě) a pokaždé se to objevilo v podstatě "ze dne na den" a rychle to rostlo, za pár dní třeba na trojnásobek... Asi bych spíš neměla nervy koukat na to, že potkanovi roste nějaká koule obludných rozměrů, to raději levnější operaci a co nejdřív, s tím, že pokud ji nepřežije, aspoň se nebude dlouho trápit. :(
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Zpět na Bouličky a nádory