Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Hematom

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Hematom

Příspěvekod 99janitka » 16 čer 2013 16:34

Prosim chtěla bych se zeptat potkanici se udělal asi po 5 dnech po operaci taková boule větši jak čajová lžička modrofialová.Asi hematom v te ráně.Zitra ráno jdem k veterináři.nevite jak se postupuje.jestli se to rozřizne v narkoze nebo co se stim dělá.nebo jen někam střikačkou to vymačkavaji nevim.děkuji
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
99janitka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dixi černá s bilým břiškem narozena 26.6.2011.Rixi šedá potkanička*26.6.2011♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥☺☺☺☺☺☺Dixinka 29.7.2013 v 11hod.v Nebičku.

Re: Hematom

Příspěvekod Dr.Jenny » 16 čer 2013 16:49

my jsem neměli hematom ale anaerobní nekrózu (infekce, boule pod stehama), vet jí vyndal stehy a protože to nebylo ještě srostlý, tak se to samo otevřelo a nebolelo jí to...takže neuspával.... jak bude ale postupovat tady v tom případě, to je otázka... :smi:
je třeba možný, že jí to taky nechá pootevřený aby jí to vytejkalo a bude se to muset čistit (v podstatě drén).... ale to fakt jen hádám...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod 99janitka » 16 čer 2013 17:21

Moc děkuji Jenny a to se ji tak krásně hojilo.Ted jsem četla,že se to rozřizne a vyčisti.Uvidime já mám jen strach aby ji zase znovu neuspavaly a nezašivaly jdu do práce .Tak moc děkuji Jenny zitra jestli bude čas tak napiši.Ona ještě právě dostala nějaky ty leky ,že má infekci močových cest.Tak to je taky hrozný dostat do ni tu čtvrtku léku,ale dávam ji to do jogurtu.Tak snad to všechno zvládne jdeme hned ráno.*******************
99janitka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dixi černá s bilým břiškem narozena 26.6.2011.Rixi šedá potkanička*26.6.2011♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥☺☺☺☺☺☺Dixinka 29.7.2013 v 11hod.v Nebičku.

Příspěvekod chesterfield » 16 čer 2013 17:22

Potkaniéra drží všechny packy at se vše rychle a dobře zhojí :luck:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod 99janitka » 16 čer 2013 17:26

Moc děkujem *************************
99janitka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dyfflin » 16 čer 2013 17:26

Ahoj, mojej potkanici sa po operácii tiež robili hematómy..ale tak, že sa jej spravil a potom "zmizol" a tak stále dookola...no ale ved uvidíš čo ti povie vet..držíme prsty :up:
Nugátka Daenerys Kosťa Freya Prašivka Centaurea Wolffia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nugátka
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

Příspěvekod 99janitka » 16 čer 2013 20:22

Moc děkuji snad bude vše dobré **********************************
99janitka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 16 čer 2013 21:49

no, je to náročnější na péči, ale nechalo se to otevřený...2x denně čistit a mazat....ale uvidíš zítra...rozříznout se to musí asi, když to zarostlo už.... :smi: držíme palce :up:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod 99janitka » 17 čer 2013 19:57

Ahoj Jenny a všichni oni mi dali jen Heparoid mám to 3 krát denně mazat a 3 dny hlidat.Ono je to už skoro zarosteny ta rána pak až když tak ,že by to otevřely tak nevim.Já tomu moc nevěřim uvidim .je to pořád do modra.Pak napišu.diky,.
99janitka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 17 čer 2013 20:20

jestli to je jen vylitá krev a modřina, tak není důvod to rozdělávat na druhou stranu..... ono se to vstřebá, tak to maž a pomůžeš tomu... ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod 99janitka » 18 čer 2013 06:33

Děkuji Jenny .Uvidime,ale oni to musej vědět,ale pořád je tam ta boulička ,ale mažem to a jinak žerea běhá.*******************diky.
99janitka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 18 čer 2013 07:07

tak ono to určitě nezmizí přes noc...;-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Sharkie » 18 čer 2013 07:14

Tiez sme dostali len heparoid a stacilo ;) nam sa spravil hematom u hlavy, medzi krkom a uchom, kde sme liecili abces
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod 99janitka » 18 čer 2013 20:09

Ja vim Jenny,že to nezmizi tak rychle.Moc děkuji .Moc děkuji Sharki.Snad nam to taky pomuže jak vám.Já mám jen strach.Ale vše bude O.K.děkuji ******************
99janitka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 21 čer 2013 17:03

neboj to bude dobrý, za chvíli bude zase vše OK :luck:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Další

Zpět na Bouličky a nádory