Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Hodně hnědá moč

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Hodně hnědá moč

Příspěvekod n.kiss » 04 led 2013 16:09

Můj potkánek (přesněji potkanice) Má hodně tmavou moč, už to má dýl, nevím co by to mohlo být.. Poradíte mi prosím :( ?
    Potkani potřebují aby se jim někdo věnoval, nenechávej je v kleci celý den jen proto, že se ti nechce je vyndavat.
n.kiss
Růžovka
Růžovka

Re: Hodně hnědá moč

Příspěvekod Pepinie » 04 led 2013 16:43

já bych si tipla zánět močových cest, chtělo by to navštívit veterináře - zkus přinést vzorek, což se dělá tak, že potkana necháš běhat na nesavé podložce (třeba stůl) a loužičky co udělá nasaješ injekční stříkačkou - a ten moč otestuje a případně nasadí antibiotika...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod womi » 04 led 2013 18:07

případně strčit jí do přepravky bez podestýlky
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod n.kiss » 04 led 2013 19:39

Děkuju, stačí jen kapka moči? Já jí sebrala z jejího patra, bohužel víc nemám. A přepravku nemám a když jí dám na stůl uteče pryč.
    Potkani potřebují aby se jim někdo věnoval, nenechávej je v kleci celý den jen proto, že se ti nechce je vyndavat.
n.kiss
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 04 led 2013 20:22

teoreticky ano, ale chceto čerstvou moč asi. nevím, ale pokud jí necháš přes noc, může to pak zkreslit výsledky.
A upřímně by mě zajímalo, jak jí chceš k tomu vetovi přinést, bez přepravky? pod bundou nebo v kapuci? v zimě, když je zřejmě nemocná? To je dost nezodpovědné :dozey: Nehledě na tom, že pokud jsi mohl/a vzít vzorek z patra, tak je potkanka evidentně sama a to je akorát trápení :dozey:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod n.kiss » 05 led 2013 13:41

Já mám dvě, (neboj, nejsem zas taková tyranka) ale u té druhé jsem nezaznamenala, že by měla takovou moč, já viděla jak ta co má tu moč špatnou čůrá. A k veterináři ji nést zatím nechci, chci mu dát jen tu moč.
n.kiss
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 05 led 2013 22:31

Tak kapka z patra moc průkazná nebude, jestli to patro nebylo předtím vyčištěné. Pořád tam může být stopa moči druhé potkanky, takže vzorek bude kontaminovaný.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Zpět na Močové cesty, genitálie