Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Krvácení - zánět dělohy

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Příspěvekod Tkanu » 13 říj 2006 13:19

I já a Tkanička na vás moc myslíme a držíme palečky... Máme taky za sebou kastraci (kvůli nádorům), na Tkaničce bylo vidět, jak velký je to zásah, ale za pár dní se z toho krásně vzpamatovala, co shodila, zase hezky přibrala a byla jak znovuzrozená... Tak ať to i vy s Rozárkou tak hezky zvládnete a budete se pak ještě dlouuuho těšit zdraví...
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod Cesmína » 14 říj 2006 08:57

Tak Rozárka má po operaci. Je prý v pořádku a právě ji dávají infuzi. Ještě prý není vyhráno, ale snad to bude v pořádku.
Cesmína
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Cesmína » 16 říj 2006 17:01

Tak jsem si dnes byla pro Rozárku.
Už je v pořádku.

Nakonec měla paní doktorka z Mendláku s těma hormonama pravdu. Pan doktor říkal, že to bylo způsobeno nadměrnou aktivitou vaječníků, které se tak dlouho překrvovali, až v jednom popraskaly cévky.
Ptala jsem se ho, co by to mohlo způsobit. On říkal, že to bude nejspíš více faktorů jako denní světlo, strava...atd. Takže se tomu asi nedalo zabránit.
Nicméně se teď trochu probírám jejich stravou a hledám, jestli tam někde není něco, co by celou reakci mohlo spustit. Nerada bych, aby něco podobného potkalo Cesmínku nebo Amálku.
Cesmína
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Cesmína » 16 říj 2006 17:04

Adélo ptála jsem se na tu knihu. Tak prý Hauptman s Jeklem nějakou knížku skutečně píší. Není však jen o potkanech, ale o hlodavcích celkově a měla by vyjít někdy na jaře.
Cesmína
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Cesmína » 16 říj 2006 17:36

Tak jsem zjistila, že za ty požíže nejspíš skutčně může krmivo. Nedávno jsem koupila krmivo pro potkany Xtravital s krutím masem: http://www.happyanimals.cz/krmiva-pro-h ... tkany-500g

Sice jim to krmivo míchám ještě s normálním zrním pro hlodavce a s krmnou směsí Darwin, ale asi ani to nestačilo.

Nejvíce tzv. fytoestrogenů se nachází v sóji, hrachu, čočce, fazolích, votěšce, rýži, třešních a v petrželi.

Složení krmiva xtravital je následující: extrudovaná pšenice, krutí masto, kukuřice, oves, sója, fazolové vločky, rýže, vojtěška, hrách, extrudovaná vojtěška :(

A aby toho nebylo málo, tak jsem holčičkám chtěla přilepšit a přidala jsem jim tam burisony (což je vlastně taky rýže). Takže papkaly samé fytoestrogeny. :(

Sice jsem jim ještě přidávala ovece, zeleninku, těstoviny, tvrdý chleba...., ale tohoto krmiva měli nejvíc.
Cesmína
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod chesterfield » 16 říj 2006 17:46

No můžu mít jen laciký názor, ale mám pocit, že jenom krmivem by to být nemělo, dyť i ten doktor jmenoval víc faktorů najednou. Uvědomte si, že ne vždy za všechno co se čumákům stane můžeme my.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Cesmína » 16 říj 2006 19:09

No určitě to nebude jen z toho krmiva, jinak by tento problém měly všechny tři. Ale to krmivo k tomu zřejmě přispělo. A co dalšího na to mělo vlím nevím.

Ale Chesterfield má pravdu v tom, že nelze vše svádět na to krmivo. Májo jestli máš strach, tak to krmivo prostě nařeď s jiným, které má málo luštěnin. Je dost možné, že u ní v tom hrály roli i geny.

Já sama nemohu dělat v tomhle vůbec žádné závěry. Nejsem odbornik a co jsem zde napsala jsou jen mé vlastní dohady na základě toho, co mi řekl doktor.
Cesmína
Malý potkan
Malý potkan

Předchozí

Zpět na Močové cesty, genitálie