Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kastrace

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Re: Kastrace

Příspěvekod Sharkie » 29 lis 2012 21:31

fakt bych do toho sla, obzvlast, ked uz to riesis tak dlho a neni to proste zbrkle rozhodnutie zo dna na den, co sa po niekom raz ohnal.. uvidis, dobre to dopadne a bude to lepsie pre vsetkych
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 29 lis 2012 21:35

Doufám, že jo a že se mi pak podaří ho dostat zpátky k Ingovi. Akorát si říkám, že jestli si Ingrýšek zvykne na Zeekovi kluky a bude ve smečce spokojenej, nebudu ho chtít dávat zpátky. :/ Ale to už se pak nějak vymyslí.
Moc děkuju holky, za usnandění rozhodnutí. :rose:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Sharkie » 29 lis 2012 21:45

nemas za co ;) ono je to rozhodnutie vzdy tazke a kym to cele nedopadne dobre, stejne budes pochybovat o tom, ci bolo spravne :| ale ber to tak, ze si uz skusila, co slo ;)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Pepinie » 29 lis 2012 22:22

je fakt, že já ho pak musela odnaučovat, mojí piškotkovou metodou, je to běh na delší trať, ale to že je sám a nikdo ho nenervuje hrozně pomohlo...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod womi » 29 lis 2012 22:44

Krysuš, taky bych kastrovala. Tohle za to stojí, očividně to je hormonama a ne tím, že by mu ruplo v kouli, jako třeba tehdy Garethovi. Když na to přijde, můžeš mu pak třeba pořídit samičku, neho ho věnovat do holčičí smečky, kdyby se nepodařilo ho zařadit zpět.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod chesterfield » 30 lis 2012 05:53

Krysuš také bych do toho šla, tak jak to popisuješ trpí i myšák, stále napnutý nervní - měla jsem jich několik a kastrace pomohla.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod womi » 19 lis 2014 20:51

kastroval jste někdo samici, která měla nádory na mléčce, ale nešlo je odoperovat současně? pokud ano, jak pak rostly ty nádory, máte pocit, že by rostly pomaleji?
Dneska mi vetka říkala, že kastrace má vliv jako prevence, tedy než se nádor udělá, ale jakmile už nějaký je, tak to na to nemá vliv (na ten konkrétní, ne na ten, co by se jinak třeba za měsíc udělal)tak by mě zajímalo, jaké zkušenosti máte. Jelikož jsem kastrovanou samici měla jen jednu a ta v roce umřela, tak žádnou statistiku nemám šanci z vlastních potkanů vysledovat.

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod adahradska » 20 lis 2014 06:58

Womi, ja mám kastrované preventivně všechny, na vfu jedou takový výzkum, sice mají dost malý vzorek, chovatelky kastrovat preventivně nebudou, že ...
Údajně to má smysl ve třech měsících, než se rozjede hormonální cyklus, ted jsem to řešila, mám drobnou samičku a ptala jsem se, jestli přijít ve 3 měsících nebo čekat na váhu a máme přijít přesně.

Zatím se nám nádor na mléčce pres tu kastraci neutvořil, ale nádor hypofýzy jo, na to to nemá bohužel takový vliv.

Teď má ta naše více než tříletá boule, ale v tom věku a předtím skoro tříletá měla nádory poslední měsíc, ale to byly nějaké vnitřní hnusy, na tu mléčnou žlázu to dost funguje, samozřejmě nic není samospasitelné...

Myslím teda, ze později to už nemá moc smysl...
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod womi » 20 lis 2014 10:56

Tak což o to, názory, že kastrace pomůže aspoň trochu i v pozdějším věku, jsou vesměs kladné. SPíš mi jde o to, jak rychlý mám čekat růst těch, co jsou vyrostlé a odoperovat nejdou, protože by myš byla rozřezaná od čumáku po ocas, obrazně řečeno :smi:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Eva » 20 lis 2014 11:13

Dneska jsem se na to ptala na veterině. Na ty vzniklé to vliv mít nebude. My, pokud nedooperujeme ty zbylé dva, tak Galastop asi napořád. Mimochodem nádory na cecíku - jak velký je to zákrok?
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal ...
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Athos, Porthos, Aramis, Yonášek, Jim Beam, Tobiáš, Anýzek, Damiánek, Luciánek, Bonifácek, Truhlík, Guttalax

Odešly za Duhový most :,-(
3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

Příspěvekod womi » 20 lis 2014 12:01

Tak to je stejný názor ze dvou stran. takže vzhledem k tomu, jak rychle vyrostly ty hrůzy, co má, tak tohle do vánoc může být třikrát takové :roll:
Jinak co se týče náročnosti, asi stejně náročné, jako kdekoli jinde?

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Eva » 20 lis 2014 12:08

Asi blbej dotaz, ale bere se jen nádor nebo celý cecík :oops: ?
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal ...
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Athos, Porthos, Aramis, Yonášek, Jim Beam, Tobiáš, Anýzek, Damiánek, Luciánek, Bonifácek, Truhlík, Guttalax

Odešly za Duhový most :,-(
3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

Příspěvekod womi » 20 lis 2014 12:13

to netuším, asi podle toho, jak je to tam prorostlé. Nicméně, myši cecík chybět nebude:-)

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod nevi » 20 lis 2014 13:21

Podobná zkušenost, pomohlo to u mladých samic ve věku cca 4 měsíců, pak taky u Nieves, ale to mohla být dost dobře náhoda.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Fay » 13 čer 2015 15:36

Holky, asi nechám Twitche vykastrovat. Honza zatrhl další potkany (je to na delší vyprávění, je to moje vina - ale sebecky musím říct, že za to může i Čokoláda, která ho už 2x strašně ošklivě kousla) a já ho chci nastěhovat k holkám. Klec mám velkou - Jenny (a asi na ní nastavím Furatku, která mi je teď k ničemu, když nebudou nové přírůstky :evil: ).

Máte nějaké doporučení, čemu se vyvarovat - na co si dát pozor?

S vetem jsem to prodiskutovala zhora/zdola, s kastrací drobných hlodavců má zkušenosti, používá dýchačku.. ale ráda bych radu zkušenějších of course.
Fay
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Odetta - černá berkshire samice
Marian - britská modrá samice
Catelyn - cinnamon samice
Čokoláda - dove? samice
Twitch - mismarked cinnamon samec
Sirius - russian blue berkshire blazed samec

Za duhovým mostem: Cirilla, Triss, Sofie

PředchozíDalší

Zpět na Močové cesty, genitálie